В Ужгороді розпочалися Дні Чехії та Словаччини

Нинішній рік в історичному календарі наших наразі найкращих сусідів - словаків і чехів - є особливим: цьогоріч виповнюється рівно 100 років від дня заснування Чехословацької Республіки, 50 років «Празької весни» та 25 річчя від «розлучення» чехів і словаків та відновлення Чеської державності та заснування Словацької республіки.

В Ужгороді розпочалися Дні Чехії та Словаччини

З нагоди вікового ювілею заснування Чехословацької держави в Ужгородському національному університеті 12 березня відбулося офіційне відкриття Днів Чехії та Словаччини  в Ужгороді у якому взяли участь Генеральні консули Чеської Республіки у Львові Павел Пешек, Словацької Республіки в Ужгороді Mірослав Мойжіта, Почесний консул Чехії в Ужгороді Отто Ковчар та інші працівники цих дипустанов.

«Сто років тому історичне Закарпаття було складовою частиною першої Чехословацької республіки. Чимало  демократичних, культурних традицій було започатковано саме в цей час. Велику роль в цьому процесі взяла інтелігенція Чехії, Словаччини та Закарпаття. Тому університет не міг відмовитися від пропозиції консульств долучитися до організації цієї події», - наголосила на початку зустрічі гостей з журналістами проректор УжНУ Мирослава Лендьел.

«З нагоди 100-ліття створення Чехословаччини дипломатичні представництва наших країн в усьому світі організовують спільні культурні заходи. Обійти увагою Закарпаття, яке рівно 100 років стому також ввійшло до складу тієї держави, було б неправильно. У рамках Днів Чехії та Словаччини в Ужгороді ми запланували проведення низки цікавих культурно-мистецьких заходів», -  сказав П.Пашек.

Зокрема, у вівторок, 13 березня, студенти УжНУ поспілкуються з словацьким письменником, автором книги «Рік довший ніж століття. Життєва історія Александра Дубчека» Любошем Юріком, зустрінуться з Генеральними консулами ЧР у Львові П. Пешеком, СР в Ужгороді M. Мойжітою. Того ж дня в атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації відбудеться концерт чеського колективу фортепіанної музики «Ensemble Martinu». У середу, 14 березня, у книгозбірні УжНУ заплановано відкриття виставки книг першого президента Чехословаччини Т.-Г. Масарика з фонду Наукової бібліотеки УжНУ та виставки «Так, Масарик», а в приміщенні Почесного консульства Чеської Республіки відбудеться відкриття виставки картин «Мости» та «Зборівська битва 1917 року». У четвер, 15 березня, словацький актор та політик Мілан Княжко, лідер «оксамитової революції» у Братиславі,  якого нині на батьківщині називають «словацьким Гавелом», зустрінеться зі студентами УжНУ та громадськістю міста. На любителів кіно чекає і багата програма.

Словацький Генконсул М. Мойжіта розповів про взаємини Чехії та Словаччини після поділу спільної країни, зауваживши: «Часто питають, навіщо ви розділилися? - адже насправді період Чехословаччини дійсно був добрий для наших народів. На відміну від багатьох країн східної Європи, ми не тільки мирно розділилися, але й залишилися добрими сусідами. Ми вдячні Чехії, яка немає територіальних претензій до Словаччини. Час довів, що цей поділ став запорукою наших нинішніх дружніх і партнерських відносин, які наразі є найкращими за всю нашу історію».

Василь Ільницький, "День"

Василь Ільницький, "День"

13 березня 2018р.

Теги: Чехія, Словаччина

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини