Про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль сказала в ефірі «5 каналу».
Так вона прокоментувала заяву угорського посла про те, що Угорщина має право видавати свої паспорти представникам угорської меншини в Україні.
«А ще він не проти автономії. Ми також не проти автономії від Угорщини… У нас зараз все це заплановано... розмови щодо того, що він перевищує свої повноваження тут, в Україні», – сказала Зеркаль.
За її словами, Угорщина вдається до подібних заяв, як у ситуації з Україною, щодо усіх країн-сусідів. Дипломат додала, що через заяви Кешкеня не висилатимуть.
«Ну що ми зараз маємо депортувати посла? Це недипломатично», – сказала Зеркаль.
Коментувала заяву угорської громади те, що їй потрібні спостерігачі постійної місії ОБСЄ на території Закарпаття, Зеркаль зауважила: "Вони ж загралися у вибори не тільки на нашій території, насправді вони так грають і в Румінії, і в Словаччині. Ну, румуни в ЄС, а ми ж все-таки залежимо від того, як угорці поводитимуться в НАТО, і тут є певні особливості. Водночас, я думаю, що ми зайняли доволі жорстку позицію. Вона в нас незмінна і щодо закону про освіту, і щодо решти питань".
В МЗС України ще раз вирішили нагадати послу Угорщини Ерно Кешкеню про те, що жодної автономії на Закарпатті не може бути за визначенням. Про це заступник глави МЗС України Василь Боднар написав у Фейсбуку, поширивши публікацію зі сторінки угорського посла.
"Не розуміє, на жаль, пан посол чітких, неодноразових і надзвичайно офіційних пояснень, що жодної автономії на Закарпатті не може бути за визначенням. Як і без відповіді залишаються наші конструктивні пропозиції стосовно мови освіти. Паралельна реальність...", – написав він.
Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень заявив, що Будапешт не бачить нічого поганого у автономії для закарпатських угорців, однак з огляду на війну на Сході України мова про це зараз не йде.
Кешкень також заявив, що, начебто, за результатами голосування про автономію Закарпаття 1991 року 78% жителів Закарпаття підтримали автономію для області, а 82% - для Берегівського району, але "до тепер не отримали нічого".
Посол також вважає нормою видачу угорських паспортів етнічним угорцям – громадянам України, які проживають у Закарпатті.