На Закарпатті працюють інвестори із 45 країн світу

Про це йдеться у проекті рішення «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2018 рік», який вноситься на обговорення депутатів облради.

На Закарпатті працюють інвестори із 45 країн світу

Його розробник - департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА вбачає за необхідне доповнити слушними ініціативами окремі розділи. Такі як: «Підвищення ефективності використання трудового потенціалу та сприяння зайнятості населення Закарпатської області», «Посилення інвестиційної привабливості Закарпатської області шляхом оновлення та розширення зведеної бази даних підприємств», «Науково-інформаційне забезпечення реалізації Концепції сталого розвитку Закарпаття шляхом впровадження освітніх інноваційних елементів» та ін.

Актуальними залишаються питання про захист вітчизняного ринку, розширення асортименту та збільшення виробництва високоякісної продукції за прийнятною ціною, пошук інвесторів для модернізації підприємств, відновлення доступного банківського кредитування.

Заслуговує на увагу робота з впровадження проекту зі створення індустріального парку «Соломоново» – сучасної промислової території, побудованої на основі  грінфілд-системи,  забезпеченої необхідною інженерною та транспортною інфраструктурою. На території парку площею 25 га функціонує високотехнологічна промислова зона повномасштабного виробництва пасажирських легкових автомобілів. Вільна інвестиційна площа  (понад 40 га) запланована під нові, сучасні виробництва. Повна реалізація проекту забезпечить збільшення обсягів виробництва автомобілів до 130 тис. одиниць на рік; створення до 6 тисяч нових робочих місць; залучення додаткових інвестиційних ресурсів (до 700 млн дол США) та ін .

Вагома роль в розвитку вітчизняного автопрому належить заводам «Єврокар» та  «Ядзакі-Україна». У результаті реалізації нових інвестпроектів на цих підприємствах у 2018 році очікується залучення іноземних інвестицій близько 55 млн  дол США та  9,1 млн євро, що дозволить працевлаштувати 4,4 тис працівників.

До слова, цьогоріч на підприємствах усіх форм власності прогнозується працевлаштувати на нові робочі місця 11,3 тис осіб, у 2019 – 11,7 тис осіб, у 2020 році – 12,2 тис осіб.

Щодо посилення інвестиційної привабливості Закарпатської області шляхом оновлення та розширення зведеної бази даних підприємств, то в документі підкреслюється, що прямі іноземні інвестиції для області та країни  – це сталий економічний розвиток, реформи промисловості та сільського господарства, впровадження сучасних технологій, підвищення управлінських стандартів, створення нових робочих місць.

Для розроблення ефективної стратегії регулювання інвестиційного процесу надзвичайно важливим є виділення пріоритетних сфер інвестування. Серед них -  розвиток експортоорієнтованого виробництва загалом та зокрема, за рахунок відновлення преференційних режимів для іноземного капіталу, таких як спеціальні економічні зони.

Наголошується на створенні мотиваційних передумов для залучення іноземних інвестицій з урахуванням того, що визначальними у стратегіях зацікавленості іноземних інвесторів мають бути фактори, що підвищують ефективність виробництва на цій території.

В документі подається аналіз стану інвестиційної активності регіону. Так, в області працюють інвестори із 45 країн світу та функціонує 621 підприємство з іноземними інвестиціями. У січні – вересні 2017 року в економіку області вкладено 16,8 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, що на 6,2 млн. дол. США, або на 27,0 відс. менше аналогічного періоду 2016 року.

Між Закарпатською областю та регіонами іноземних держав станом на 1січня 2018 укладено 27 документів міжнародного характеру (угоди, протоколи намірів, меморандуми про співпрацю), згідно з якими здійснюється міжрегіональне співробітництво у торговельно-економічній, науково-технічній сферах, в галузі освіти, а також у сфері розвитку культури і туризму.

Називаються найбільші підприємства регіону з іноземними інвестиціями, серед яких - ТОВ «Ядзакі Україна» (виробництво електроустаткування до двигунів); ТОВ «Гроклін Карпати» (пошиття верху автомобільних сидінь); ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн-Лімітед» (виробництво електро-устаткування до двигунів); ТОВ «Джентерм Україна» (виробництво електроустаткування до двигунів); ТОВ «ФЦА» (операції з нерухомим майном); ТОВ «Петро Карбо Хем Мукачево» (вантажні перевезення) та ін.

Слід сказати, що для посилення інвестиційної привабливості Закарпаття проведено низку ділових заходів, які в підсумку дадуть змогу зацікавити інвесторів, створити нові підприємства, нові робочі місця, а звідси - поліпшити рівень життя наших краян.

Щодо науково-інформаційне забезпечення реалізації Концепції сталого розвитку Закарпаття шляхом впровадження освітніх інноваційних елементів, то автор проекту зазначає, що для цих цілей  створено науковий парк «Ужгородський національний університет».

Головною метою даного наукового парку є забезпечення сталого соціально-економічного розвитку Закарпатської області шляхом впровадження результатів науково-технічної та інноваційної діяльності вищих навчальних закладів і наукових установ, ефективного використання наявного наукового потенціалу, широкого залучення вітчизняних та закордонних науково-технічних розроблень і технологій та ін, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

07 березня 2018р.

Теги: інвестори

Коментарі

Вуву 07.03.2018 / 20:23:28
Молодці гарно так написали.
А що там чутно про тячівський вертолітний завод ?
Далі стойіть ... Занепадає ... Чекає на інвестора.?
(Ну ми то вже знаємо що петя гадає перевагу приватним фальконам а не ветолйотам).

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини