На Закарпатті при кожному лісництві планують облаштувати лісовий розсадник

Головна ідея - інтенсифікація вирощування, висока культура виробництва, підвищення якості та асортименту посадкового матеріалу для задоволення потреб населення та реалізації.

На Закарпатті при кожному лісництві планують облаштувати лісовий розсадник

Про це Закарпаття онлайн повідомили у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.

На сьогодні в лісогосподарських підприємствах функціонує 140 лісових розсадників, загальною площею 62 га. Слід зазначити що останні роки за відсутності державного фінансування кошті більше спрямовувалися на охорону безпеки праці, переробку, технічне переоснащення, тощо. Натомість ті розсадники, які залишилися від лісокомбінатів не розвивалися так, як цього вимагають норми сучасного лісорозведення. Деякі пустують, а деякі території знаходяться у природно-заповідному фонді.

Перший заступник начальника-головний лісничий Закарпатського ОУЛМГ Ігор Коцур каже: «Природа Закарпаття унікальна. Ліси в області зростають на площі 695,8 тис. га, а загальний запас деревини складає 207,5 млн. куб. м. Лісистість області (відношення вкритої лісом площі до площі області) становить 52 % (у 1946 році цей показник складав 42 %). Закарпатське ОУЛМГ за площею лісового фонду входить до першої п’ятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини наша область займає перше місце. Лісові розсадники - материнська база та ясла, де виростають майбутні дерева. Наразі їхня кількість в області недостатня. Тому ми прийняли спільне рішення розширювати площі лісових розсадників та поліпшити технології вирощування посадкового матеріалу. Відтак вже скоро при кожному лісництві з'явиться лісовий розсадник».

06 березня 2018р.

Теги: розсадники, лісництво

Коментарі

читач 06.03.2018 / 20:32:39
В лісі майже під кожним дубом,або буком, повно малих деревцят, тільки бери і розсажуй , але тим треба заниматись, а не тільки вирубувати.

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини