Через деструктивну позицію Москаля Закарпаття не отримало 1,5 млрд гривень лише інфраструктурної дотації для ОТГ - РВ АМУ

Про це свідчать результати моніторингу процесу децентралізації

Через деструктивну позицію Москаля Закарпаття не отримало 1,5 млрд гривень лише інфраструктурної дотації для ОТГ - РВ АМУ

Геннадій Москаль, голова Закарпатської ОДА: «Об’єднані територіальні громади (ОТГ) фактично живуть за рахунок районних бюджетів, вимиваючи звідти податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), а також інші збори й надходження. Найкраще це ілюструє лист Іршавської райдержадміністрації, де вказано, що через перерозподіл ПДФО районний бюджет у цьому році отримає на 32 мільйони гривень (або 37 відсотків) менше, ніж планувалося. У результаті виникне дефіцит коштів на повноцінне утримання бюджетних установ, включаючи дитсадки, навчально-виховні комплекси, заклади культури і мистецтва тощо. Замість того, щоб залучати інвестиції й створювати нові робочі місця, ОТГ залазять у районний бюджет і забирають звідти кошти».

Юрій Ганущак, Центральний координатор при Офісі реформ: «Лише інфраструктурної субвенції громади Закарпаття, якби вони об’єдналися, за три роки - 2016-2018 могли б отримати близько 1,5 млрд грн, а отримали лише 15 млн грн».

Міністерство регіонального розвитку будівництва і ЖКХ:

Державна фінансова підтримка. Субвенція на інфраструктуру ОТГ у 2018 році. Передбачено коштів у держбюджеті:

Житомирська обл: для 46 ОТГ - 164.9 млн.грн.

Хмельницька обл: для 41 ОТГ - 143.3 млн.грн.

Запорізька обл: для 42 ОТГ - 124.3 млн.грн.

Чернігівська обл: для 37 ОТГ - 143.4 млн.грн.

Волинська обл: для 41 ОТГ - 106.6 млн.грн.

….

Закарпатська обл: для 6 ОТГ - 16.0 млн грн.

Кому громади Закарпаття мають «подякувати» за це?

Закарпатське РВ АМУ

04 березня 2018р.

Теги: ОТГ, Москаль, дотація

Коментарі

Адмін 2018-03-04 / 21:36:41


"Москаль vs ОТГ: N-a серія" не відповідає стилю і вимогам Закарпаття онлайн. Це газетний статичний заголовок. Ви не розбираєтеся в принципах якісної журналістики, тим більше - інтернет-журалістики, а хочете нав'язати редакції власні погляди на неї і свої політичні переконання. Насправді ж, ваші претензії - це виключно ваші претензії. Більше ні у кого претензій немає. Якість Закарпаття онлайн підтверджується довірою до нього читачів і відповідною відвідуваністю ресурсу, зафіксованою лічильником bigmir-а.

На цьому ставимо на цій "дискусії" крапку. Надалі всі коментарі, які не стосуються суті публікації, видалятимуться як флуд, яким вони і є за своєю суттю.


Віктор 2018-03-04 / 21:32:46
Адміну.

Так, заголовок "Москаль vs ОТГ: N-a серія" було би сприйнято правильно. Адже це відображало би позицію ЗО.

Але заголовок "Через деструктивну позицію Москаля Закарпаття не отримало 1,5 млрд гривень лише інфраструктурної дотації для ОТГ - РВ АМУ" вводить в оману, адже подається як позиція РВ АМУ.

Ви ж самі прекрасно розумієте суть і нюанси моєї претензії - ставтеся відповідальніше до викладення матеріалу. Громадяни зараз не ті, що були чотири роки тому.

агент 007 2018-03-04 / 20:31:06
Можна Москаля поважати а можна його не поважати.але в єдиному в чому він правий це в питанні децентралізації.Закінчаться кошти американські .канадські гранти і ці всі РВ АМУ .Офіс реформ нам будуть розповідати про помилку яка це помилка укрупнення громад. це питання часу .як це було з вітряками .гідростанціями які теперішні очільники цих АМу нам втуляли в 2007-2009рр.потім стали конкретно проти.Міська мафія на чолі з бувшим недомером Гройсманом .мрія якого поділити вінницькі чорноземи уманським козакам/МАЛАНЦЯМ\рішила це зробити руками недалекоглядних голів рад.Знищити уклад життя яким живе Україна .люмпенизувати сільске населення. погнати молодь ремонтувати унітази в Польшу .підтерати сраки сеньйорам в Італію.Недаймося підтримаймо депута ВР Корнацького га голову ОДА Москаля .Геть недолугу децентралізацію.

Вуву 2018-03-04 / 18:47:30
Можливо я заплутався в трьох соснах .
От пишуть що навколишні (приміські) села ... Обєднавшись в отг отримали кошти (на ремонт садочку ... дороги ... і всього решта). З цього випливає що певні проекти міста (райцентра) залишаться недофінансованими ... бо бюджет має певні фін. рамки.
Ну це ще куди нейшло ... Хоча, а чому ьак ?
А як бкти скажімо "глухим" селам ... Де взагалі гічого нема ... Як вони повинні господарювати що отримати фін надходження ... При тому що значга частина жителів в таких селах пенсіонери і діти (йіх внуки). Як вони повинні наповнювати місцевий бюджет отг.
Теоритично виглядає на те що кошти будуть спрямовані в першу чергу в головне село отг. ... Але тоді ті що "з краю" приречені на вимирання ... До 10 років зникнуть взагалі .
То що тоді ,і яка користь від такойі оптимізаці фін. ресурсів.???

Адмін 2018-03-04 / 16:56:31


Заголовки пише редакція відповідно до суті публікації та редакційних стандартів.

Інформація, винесена в заголовок, міститься в реченні "інфраструктурної субвенції громади Закарпаття, якби вони об’єдналися, за три роки - 2016-2018 могли б отримати близько 1,5 млрд грн, а отримали лише 15 млн грн»

Заголовок "Москаль vs ОТГ: N-a серія" вам підходить більше? :)


Віктор 2018-03-04 / 15:33:37
Земляку.
Ну чому треба викручуватись, не відповідаючи за змістом запитання?
До п.1, п.2, п.3 у мене претензій нема і не було.

Питання було таке: Хто де і коли сказав або опублікував фразу "Через деструктивну позицію Москаля Закарпаття не отримало 1,5 млрд гривень лише інфраструктурної дотації для ОТГ"?. І підписав "Закарпатське РВ АМУ".

В тексті цього нема. А звучить як офіційне звинувачення Москаля цією організацією.

Степан 2018-03-04 / 15:21:12
Голова ОДА дає дозвіл на створення ОТГ...

Українець 2018-03-04 / 15:12:10
ОТГ - це ДОБРОВІЛЬНЕ об'єднання громад. До чого тут Москаль?

Земляк 2018-03-04 / 14:50:38
1. Слова Г.Москаля взяті з повідомлення прес-служби ОДА та офіційної сторінки голови ОДА http://moskal.in.ua/?cat=16
2. Слова Ганущака - з статті Т.Когутич "Москаль і "псевдореформатори". Біла пляма на карті децентралізації" https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2410935-moskal-i-psevdoreformatori-bila-plama-na-karti-decentralizacii.html
3. Дані про фінансування ОТГ - в.
http://decentralization.gov.ua/mainmonitoring
Корисно прочитати повністю усі публікації.

Віктор 2018-03-04 / 14:08:57
Адмін, Ви читати вмієте? Так де ж заява???

У статті:
1) Геннадій Москаль, голова Закарпатської ОДА:
2) Юрій Ганущак, Центральний координатор при Офісі реформ:
3) Міністерство регіонального розвитку будівництва і ЖКХ:

Де слова: "Через деструктивну позицію Москаля Закарпаття не отримало 1,5 млрд гривень лише інфраструктурної дотації для ОТГ"??? Хто це сказав? Де це опубліковано як заява РВ АМУ?

Адмін 2018-03-04 / 13:34:30
Ви читати вмієте? Підпис - Закарпатське РВ АМУ.

ТОму джерело сторонніх запахів шукайте біля себе.

Віктор 2018-03-04 / 12:55:21
"Через деструктивну позицію Москаля Закарпаття не отримало 1,5 млрд гривень лише інфраструктурної дотації для ОТГ - РВ АМУ"

1. Це заява РВ АМУ? Якщо ні, то чия це заява?
2. Може це Юрій Ганущак так заявив? Це його пряма мова?