В Ужгороді коштом держбюджету "пілотно" можуть спорудити житло для місцевих циганів (ФОТО)

Перше виїзне засідання постійної робочої підгрупи з питань житлового забезпечення при Міжвідомчій робочій групі (далі – МРГ) з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року при Кабінеті міністрів України відбулося сьогодні в Ужгороді.

В Ужгороді коштом держбюджету "пілотно" можуть спорудити житло для місцевих циганів (ФОТО)

До обласного центру Закарпаття приїхали представники МРГ – заступник  начальника управління житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Заря, головний спеціаліст відділу використання земель несільськогосподарського призначення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Ольга Забудська, член Секретаріату Міжвідомчої робочої групи Тетяна Курач.

Участь у зібранні, яке проходило у малому залі міськради, взяли в.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок, заступник міського голови Василь Гомонай, депутати міської ради Юрій Мандич, Мирослав Горват, головний архітектор міста Олег Боршовський, начальник відділу землекористування Олександр Чепкий, заступник начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради Оксана Міца, ромська правозахисниця, віце-президент міжнародного благодійного фонду “Чіріклі” Земфіра Кондур, голова обласної благодійної організації «Благо» Елеонора Кулчар, юрист інформаційно-правового центру Сергій Чічак, юрист Степан Литвин.

За словами гостей з Києва, перший візит саме до Ужгорода обумовлений тим, що саме тут найбільша кількість місць компактного проживання ромів, при міській раді створена і працює спеціальна робоча група з житлових питань, легалізації та покращення умов саме стихійних ромських поселень. Тому основні питання, які члени постійної робочої підгрупи з питань житлового забезпечення, що приїхали до нашого міста, задавали представникам міської влади: які результати обстежень, що проводилися членами міської робочої групи, чи вже щось вдалося зробити, які проблемні питання і яким чином можна було б спільно їх вирішувати.

Модератором засідання виступив депутат міської ради Юрій Мандич, який відзначив, що в Ужгороді є 4 ромські поселення, які обстежили з представниками робочої групи, окреслили, як можна було б вирішити ту чи іншу проблему.

«В Ужгороді є місця, де компактно проживають роми. В останні роки несанкціоновані поселення розростаються, є і самозахоплення територій, тому питання узаконення житла, де це можливо, стоїть дуже гостро. Через специфіку ромської народності комунікувати та вирішувати проблеми з ними владі вдається тільки завдяки депутатам, представникам ромської громади, активістам та ромським лідерам. Як на мене, питання потрібно розглядати загалом у комплексі інтеграції ромського населення у суспільство», – сказав Ігор Фартушок.

Відповідно до розпорядження міського голови Богдана Андріїва була створена робоча група щодо вирішення житлових питань ромського населення Ужгорода. «Виїхавши на місце, ми проаналізували 4 місця проживання ромів. Міськрада прийняла рішення про розробку детальних планів кожної з цих територій, на сьогодні проводиться робота щодо топогеодезичного знімання, вона є важкою через дуже хаотично забудовані об’єкти», – розповів головний архітектор Олег Боршовський. За його словами, від представників робочої групи хочуть почути, як місто має далі рухатися у вирішенні цього питання. Стояло завдання знайти вільні території біля тих локацій, де проживають роми і де могли б розмістити житлові об’єкти, які можуть бути збудовані за фінансування Мінрегіонбуду або якихось інших джерел. Детальним планом передбачено межі території, на яких можливе розміщення житла, після чого стоятиме питання надання земельних ділянок і лише тоді можна приступати до реалізації проекту, який, скоріш за все, буде пілотним в Україні.

Начальник відділу землекористування Олександр Чепкий відзначив, що під час виїзду було оглянуто одне з найбільших поселень – на вулиці Тельмана, там  виявлено порушення: поселення на сьогодні заступає на землі загального користування, дорогу, яка має там бути. При обстеженні також виявили частину земельної ділянки, яка наразі є вільною і належить до земель запасу Ужгородської міської ради. У подальшому вона може бути використана для впорядкування цього поселення, щоб його можна було привести до вимог чинного законодавства. Також він повідомив, що не вся забудова у ромському поселенні зведена з порушенням законодавства, частину можна узаконити, однак для цього потрібно повернути спрощену процедуру реєстрації самовільної забудови, яка вже діяла певний час. Саме у цьому могли б допомогти представники робочої групи зі столиці, поінформувавши про проблематику своє керівництво. Ще одна проблема – коли буде готовий детальний план території, виникне питання щодо процедури її оформлення. Напевно, потрібно вносити корективи до статті 192 Земельного кодексу і передбачати, що для таких поселень можна надавати землю у постійне користування.

«Ситуація з ромськими поселеннями в Ужгороді є кращою, ніж в області. Ми постійно збираємося, обговорюємо проблеми, намагаємося вирішувати їх. Міський  голова завжди підтримує всі наші конструктивні пропозиції та ініціативи. Якщо буде підтримка ще й із Києва, зокрема щодо узаконення житла на облаштованих вулицях, тоді нам вдасться нарешті зрушити цю проблему з місця», – сказав депутат міської ради Мирослав Горват.

Подякував членам робочої групи за приїзд до Ужгорода заступник міського голови Василь Гомонай, який також очолює робочу групу із житлових питань. Відзначив, що пророблено велику роботу, що вдалося виконати все заплановане: члени робочої групи обстежили всі місця компактного проживання ромів в Ужгороді, за підтримки депутатів на сесію було винесене питання про розробку детальних планів. «Спільними зусиллями ми зрушили питання з мертвої точки. Уся проектна документація фінансується з міського бюджету, але бюджет Ужгорода обмежений, повністю фінансувати такі великі проекти самостійно ми не в змозі. За підтримки міського голови багато вдалося зробити, наприклад, виділено чимало коштів на покращення матеріальної бази ЗОШ №13, де навчаються переважно ромські діти, у процесі розробка проектно-кошторисної документації на будівництво нового корпусу для цієї школи. Проблем багато, житлова – лише одна із найгостріших. Ми підтримаємо всі позитивні ініціативи від профільних підрозділів на загальнодержавному рівні, переконаний, що депутатський корпус також працюватиме у конструктивному руслі, щоб і ця категорія людей була захищена, і все, що від нас залежить, ми зробили», – сказав Василь Гомонай.

Після засідання у міській раді члени постійної робочої підгрупи з питань житлового забезпечення  при Міжвідомчій робочій групі з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини при КМУ виїхали до місць компактного проживання ромів.

28 лютого 2018р.

Теги: цигани, роми

Коментарі

до того 2018-03-01 / 21:34:05
А мера там коронувати в барона...

Олег 2018-03-01 / 14:21:16
Хай будують, але в Чорнобильській зоні, і всіх циганів з Закарпаття туда пересилити в"єдно з мером!

Вуву 2018-03-01 / 08:16:15
Ну це ж коню ясно ... Що це розвод до президентських виборів і парламентських.

Ку-клукс-клан 2018-03-01 / 04:21:05
Землю - безкоштовно, житло - безкоштовно, а білі негри най пашуть все своє життя, щоби купити ділянку і збудувати будинок

Вася 2018-03-01 / 02:18:00
у цих Баранів що на фото взагалі мозги курячі думають тільки за сьогоднішній день як би заробити на цьому і голоси від циганів набрати.Завтра циганота почне ще більше народжуватись якщо побаче що ім побудують житло :дармове.Краще б ці тупорилі подумали як би циганам зробили стирилізацію як це в Даніі хотіли зробити коли цигани прийшли до них жити на пособіі

шщоо 2018-02-28 / 22:40:25
Я також не законо захоплю біля ужгорода землю може мені побудують за держ.кошт будинок .Ото долбо..би на фото Мер,горват і т.д..Чого ми маємо платити за землю а цигани ні

анекдот 2018-02-28 / 22:05:40
Київ приїхав картинку робити. Циганам-паразитам житло з українського бюджету – анекдот. Вася Гомонай не знає чи сміятися, чи плакати. А Мандич рот відкрив… чекай мало

містянка 2018-02-28 / 21:47:45
Мабуть андріїв готується до виборів методом рати або кить не вийде то посадити в мерське крісло свого пацана - Горвата.
Дебіли кончені. Спочатку подивіться на результати такої інтеграції в кінці вул. Ужанської, де вже в кінці 90-х побудували їм котеджі, в якому вони стані.За наші гроші немитій циганоті будувати котеджі, а вони будуть наркотою труїти наших дітей. Нехай їхні наркоторговці за наркогроші будують їм хороми.

Микола 2018-02-28 / 21:46:58
То чмошник з Конюхова (по сумісництву мєр) готує фундамент під вибори, бо ужгородці вряд чи будуть за нього голосувати, а ціганія то електорат

Степан Крук 2018-02-28 / 19:31:49
Пора палити міськраду! Сотні дітей після сиротинців та інтернатів вступають в доросле життя без даху над головою, а тут долбана "влада" вирішила виявити свою турботу в такий спосіб. Є Фонд "Відродження" Сороса, то нехай йдуть до нього жебрати!!! Майже Андріїву спокійне життя надоїло! А хто власне вирішив, що циган треба інтегрувати в наше суспільство??! Я проти! Всю свою історію вони якось прожили неінтегровані, то ще століття такими проживуть... Чим більше їх балувати, тим більше вони на голову сідають

Генек 2018-02-28 / 19:20:42
цигани самі сидять там в шокові, які тоті білі ідіоти...

ей, народ, маю участок під застройку, оле зробіть мені будинок там, бо моя молода сім'я не має де жити!

сорри 2018-02-28 / 18:53:09
"Коштом держбюджету" - це означає збудувати житло для дармоїдів і злодіїв нашим з вами коштом. Тоді як житлова черга для справних платників податків - не рухається

Пітьо 2018-02-28 / 18:51:27
Краще би всім Ужгородським циганам зробили біометричні паспорти ‚ щоб повиїзжали всі в Європу,най їх там Меркель годує і строїть хижі.
Було би дешево і сердито......

Ужгородець 2018-02-28 / 18:49:18
ДОСИTЬ ЇМ ЯКУСЬ ХАЛУПУ....НОРМАЛЬНО....

НОВИНИ: Соціо

04:24
У Мукачеві протестують проти будівництва сміттєспалювального заводу поблизу житлових кварталів
04:17
Підручники для учнів 3 та 7 класів румунською та молдовською мовами друкують в Ужгороді
03:46
Дорогу до озера Синевир заповнили десятки приватних авто туристів
02:53
ВІДЕОФАКТ. У Хусті пара зайнялася сексом на вулиці навпроти церкви
02:38
В Івано-Франківську в купі непотрібу знайшли до безтями п'яного закарпатця
16:18
За півроку на Закарпатті вироблено будівельної продукції на майже 545 млн грн
15:58
У Кошицях молодь знову зустрілася на ювілейному 25-му літньому таборі "Карпати 2020"
13:36
В обласній бібліотеці в Ужгороді – колекція видань учасників бойових дій на Сході України
10:19
У Мукачеві встановлять зарядний пристрій для електромобілів
09:33
/ 2
НАЗК направило до суду адмінпротокол стосовно мера Ужгорода Андріїва
03:36
/ 3
Оксана Ганич була ровесницею епохи Карпатської України й першою жінкою – доктором наук на Закарпатті
01:27
"Буштинський міст" – довгобуд із 16-річною історією – планують добудувати в листопаді
18:00
/ 1
У Берегові дитсадки відкриють вже 4, а в Ужгороді – 5 серпня
17:54
Із 5 серпня дитсадки Мукачева відновлюють роботу
16:28
/ 2
Регіональна комісія ТЕБ та НС дозволила відкриття дитячих садочків на Закарпатті
16:01
За липень Закарпатська митниця скерувала до держбюджету майже 778 млн грн
14:47
На кінець червня закарпатці боргували за газ 884, 2 млн грн, за електрику – 155, 2 млн грн
13:54
У реабілітаційний центр бурих ведмедів на Закарпатті привезуть ще двох нових мешканців
13:41
/ 1
Спортивно-реабілітаційний центр в Ужгороді пропонуватимуть внести у програму "Велике будівництво"
13:18
/ 1
За вихідні на Закарпатті задокументували майже 20 п’яних водіїв
12:00
/ 5
В Ужгороді після публікацій застіль із віскі в камерах СІЗО начальника установи відсторонили від посади (ДОКУМЕНТ)
11:26
/ 4
Широка громадськість звернулась до керівництва держави щодо збереження первозданності закарпатської Боржави
11:23
/ 2
У липні найпопулярнішими іменами для новонароджених серед ужгородців були Давид, Данила, Софія та Емілія
10:30
На Закарпатті понад тиждень гостювала письменниця з Нідерландів, що пише книгу про карпатські праліси
17:29
/ 1
Ужгородські дитсадки готові відновити роботу у середу, 5 серпня
» Всі новини