В уряді здивовані негативними висловлюваннями про роботу Закарпатської ОДА щодо формування ОТГ: "Для ОДА це має стати сигналом"

Усі регіони і громади в ході децентралізації мають однакові можливості. І там, де ці можливості місцева влада не використовує, страждають не чиновники, а мешканці сіл та міст.

В уряді здивовані негативними висловлюваннями про роботу Закарпатської ОДА щодо формування ОТГ: "Для ОДА це має стати сигналом"

Не має бути такого, щоб десь в країні люди жили гірше лише через небажання чи неспроможність місцевої влади розвивати громаду. Тому рано чи пізно Уряд прийме адміністративне рішення про об’єднання громад. І тоді місцеві чиновники зрозуміють, що втратили шанс стати місцевими лідерами, очолити процеси розвитку своїх громад.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода на форумі «Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу», що проходить сьогодні в Ужгороді.

«Щодо ситуації на Закарпатті, я здивований, що більшість присутніх у залі так негативно висловлюються про роботу обласної державної адміністрації в частині формування об’єднаних громад. Для ОДА це має стати сигналом. Обласна влада не може ігнорувати інтереси і настрої мешканців регіону», - сказав В’ячеслав Негода.

Звертаючись до представників громад, що об’єднуються, перший заступник Міністра зазначив: «Ви вже пройшли непростий шлях об’єднання. І якщо виникають труднощі на рівні району чи облдержадміністрації, варто переводити питання у публічну площину, відкрито про це говорити, у тому числі й Уряду. Я розумію, якщо три громади подають документи про об’єднання до ОДА і - нічого, четверта взагалі не захоче за це братися. Вважаю, що виконавча влада на місцях не може не виконувати закон і дискредитувати реформу, яку впроваджує Уряд і підтримує Президент».

Він також закликав представників громад, які ще не об’єдналися, бути більш активними.

«Зараз вже не треба переконувати вас у користі об’єднання. Це довели ваші колеги з Тячівської, Вільховецької та інших ОТГ регіону. Отже і вам ніщо і ніхто не може завадити рухатися вперед. Так, можна спробувати якось затягнути процес об’єднання двох-трьох громад, але коли їх десятки і сотні, коли об’єднання відбувається у всіх районах області, тоді вже ніхто не зможе зупинити цей процес. Отже зараз дуже важлива ваша ініціатива і бажання розвиватися. Ще не пізно – вікно можливостей цього року ще буде відкритим», - зазначив В’ячеслав Негода.

Довідка

Організатори форуму: Закарпатський ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

22 лютого 2018р.

Теги: формування, громади, сигнал, уряд

Коментарі

Юрист 23.02.2018 / 20:37:08
А пан Негода не в курсі що спочатку треба внести зміни до Конституції України читайте ст. 133, а тільки потім говорити про ОТГ. У нас всі Київські чиновники одягають штанці через голову.

НОВИНИ: Соціо

08:59
/ 1
Депутати в Жденієві віддали 216 га Верховинського Вододільного хребта під знищення вітряками Фото новина
08:48
На Закарпатті триває декларування зброї Фото новина
18:10
На Закарпатті затримали організаторів нелегального переправлення Фото новина
16:48
/ 1
На Закарпатті через спеку зійшли з рейок три вагони пасажирського поїзда Фото новина
15:48
Водій із Закарпаття став учасником масштабної ДТП на Львівщині Фото новина
14:37
Румунські рятувальники знайшли українця, який чотири доби провів у горах без води Фото новина
12:17
«Укрзалізниця» запускає новий поїзд Кропивницький – Закарпаття
11:09
У Мукачеві поліція затримала підозрюваного у переправленні військовозобов’язаних Фото новина
09:17
На війні з рф поліг захисник Михайло Грін із Солотвина Фото новина
08:30
/ 20
Після полонини Рівна краматорські "релоканти" беруться знищити вітряками Верховинський Вододільний хребет Фото новина
01:28
/ 1
Жінки, які захищають Карпати. Ч.1. Адвокатка Наталія Майстренко про полонину Рівну Відео новина
18:12
Американський волонтер Джосем Міллер відзначений нагородою на Закарпатті Фото новина
16:44
Біля Ужгорода двоє на самокатах намагалися незаконно перетнути кордон зі Словаччиною Фото новина
15:48
/ 3
Серед звільнених сьогодні з полону - боєць 128-ї Закарпатської бригади Фото новина
14:43
/ 9
Син депутата Закарпатської облради вийшов із СІЗО під 10 млн грн застави Фото новина
14:07
/ 9
Закарпатські прокурори передали сучасні FPV-дрони бійцям 128-ї бригади Фото новина
12:44
/ 1
Посол Бельгії в Україні відвідав Свидовець і закликав зберегти унікальні гори Фото новина
12:06
На Рахівщині врятували двох туристів, які заблукали поблизу гори Туркул
09:37
/ 5
Навчальний політ БпЛА в Ужгороді допоміг виявити пожежу Фото новина
08:38
Закарпатські патрульні повернули додому 70-річного чоловіка, який заблукав уночі Фото новина
18:18
/ 2
На війні з росією поліг Віктор Гранковський із Широкого на Берегівщині Фото новина
17:42
/ 2
На Закарпатті прикордонник допомагав ухилянтам перетнути кордон Фото новина
15:43
/ 1
На Закарпатті в електромобілі знайшли арбалет зі стрілами Фото новина
15:03
На Закарпатті оштрафували ексочільницю МСЕК за приховану землю вартістю 16 млн грн
14:08
На Закарпатті затримали працівника депо, який віз ухилянта до кордону тепловозом Фото новина
» Всі новини