Закарпатська облрада ініціює звернення до уряду щодо розбудови міжнародних пунктів пропуску на кордоні з ЄС (ФОТО)

Сьогодні, 12 лютого депутати обласної ради продовжили обговорення матеріалів 10-ї сесії. Зокрема, відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.

Закарпатська облрада ініціює звернення до уряду щодо розбудови міжнародних пунктів пропуску на кордоні з ЄС (ФОТО)

Насамперед депутати активно обговорили профільних питання, листи  та звернення, адресовані комісії.

Зокрема, інформацію щодо розбудови пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, а також про роботу із удосконалення процедури проходження митного та прикордонного контролю на західній ділянці державного кордону України, яку презентували начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Рената Мойш-Шимон та в.о.заступника начальника Закарпатської митниці ДФС Микола Ясевич.

Наголошувалось, що на сьогодні прикордонна інфраструктура нашого краю  включає 19  пунктів пропуску, 18 з яких - на державному кордоні з країнами Євросоюзу та один  пункт пропуску для повітряного сполучення в міжнародному аеропорту ,,Ужгород”. Протягом минулого  року проводилась  робота з налагодження чіткої взаємодії між прикордонними та митними службами під час пропуску через держкордон осіб, транспортних засобів і вантажів; здійснено  комплекс оргзаходів для забезпечення належного функціонування пунктів пропуску, ритмічного оформлення осіб і транспортних засобів, недопущення виникнення черг у пунктах пропуску, а  у разі збільшення пасажирсько-транспортного потоку додатково до роботи залучався персонал тощо.

Як позитивну складову у розвитку міжвідомчої взаємодії відзначено відкриття Спільного контактного пункту ,,Захонь”, що дозволило вивести об’єм та оперативність передачі інформації на новий якісний рівень.

Наразі на рівні центральних органів виконавчої влади опрацьовується питання запровадження спільного контролю на автодорожніх пунктах пропуску на українсько-словацькому та українсько-угорському державних кордонах та укладення відповідних міжурядових угод.

Тривають процеси нормативного врегулювання щодо необхідності запровадження пішохідного і велосипедного руху в пункті пропуску ,,Ужгород - Вишнє-Нємецьке”, можливості відкриття міжнародного пункту пропуску,,Уліч-Забрідь” та опрацювання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль у спільних пунктах пропуску через кордон.

Сьогодні є актуальним питання відкриття нових пунктів пропуску, яке має тенденцію до загострення через завантаженість діючих пунктів пропуску та запровадження торік безвізового режиму, що обумовлює черги. Приєднання у жовтні 2017 року України до індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T означає, що транспортна інфраструктура України має якомога швидше стати єдиним цілим із інфраструктурою ЄС і розвиватися у гармонійному поєднанні. Зазначалося також,  що управлінням зовнішньоекономічних зав’язків та транскордонного співробітництва спільно з департаментом інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА, Закарпатською митницею ДФС у 2017 році реалізовано низку результативних дієвих  заходів з комплексного та системного аналізу стану існуючих та перспектив відкриття нових міжнародних пунктів пропуску у Закарпатській області.

Депутати ставили посадовцям чіткі  запитання, на які ті дали вичерпні відповіді, та  внесли низку слушних  рекомендацій. Серед них були й такі: направити до вищих органів виконавчої влади звернення про  розбудову міжнародних пунктів пропуску на кордоні з ЄС, зокрема Лужанка –Берегшурань, Ужгород-Вишнє Нємецьке, Дяково-Халмеу, а також до народних депутатів України від Закарпаття для всебічної  підтримки і сприяння.

Неабияку цікавість викликав у депутатів  звіт директора комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» Михайла Данканича за торік. Він наголосив, що 2017 рік для Агенції став роком закладення основи для подальшої реалізації грантових проектів і досягнення самостійного фінансування підприємством власної діяльності, без залучення коштів обласного бюджету.

До прикладу, завдяки тому, що АРР «Закарпаття» встигло подати заявку на участь у програмі «Польща-Білорусь-Україна» ще в грудні 2016 року, де  один з проектів отримав позитивне рішення, то вже в 2018 році Агенція зможе реалізовувати проект з бюджетом у один  млн грн. При витрачених з обласного бюджету 300 000 грн. на утримання Агенції за торік підприємство вже залучило понад один  мільйон  гривень інвестицій  в область (по проекту «Світ карпатських Розетт», який став переможцем). На розгляді знаходяться проекти ще на суму понад 30 000 000 грн.  Вдалося завершити спільний проект з Агенцією регіонального розвитку м. Кошице (Словаччина) ZIP, розробити, написати та подати нові проекти. Проте, ключовою грантовою програмою для подачі проектів у 2017 році стала «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». В рамках великого кола проектів АРР «Закарпаття» стало аплікантом спільно із ЄОТС «Тиса» та Агенцією регіонального розвитку м. Ніредьхаза в проекті: «Нуль відходів: Теорія для всіх, практика для кожного» (Zero Waste). Торік АРР «Закарпаття» розпочало співпрацю також  з чеськими партнерами.

Звіт комісія  підтримала одноголосно.  Відтак детально проаналізувала  проекти рішень з питань охорони здоров’я, соцзахисту, підприємництва,  майна тощо.

У ході дискусій, що відбувалися під час роботи комісії, депутати  висловили  чимало слушних зауважень і доповнень до пропонованих матеріалів і проектів рішень. Всі вони будуть опрацьовані та внесені на розгляд президії обласної ради.

12 лютого 2018р.

Теги: звернення, розбудова, пункти пропуску, кордон

Коментарі

Сантехнік сан 2018-02-12 / 18:42:14
То котра та Рената Мойшова - з черленими пазурями авадь та з черленов мобілов?

Земляк 2018-02-12 / 16:53:00
Ота точно розбудуе!

Микола 2018-02-12 / 16:51:54

Все це добре, але не забувайте і про міжнародний перехід з Польщею!

Степан Крук 2018-02-12 / 16:38:26
Паралельно потрібно розбудовувати "благодійні фонди", щоб було як через них конфіскат сплавляти

НОВИНИ: Соціо

06:16
Ужгородка здолала 6,5 км у масштабному запливі через протоку Босфор
05:46
У Нижніх Воротах люди перекрили трасу Київ-Чоп через побиття поліцейськими двох хлопців
04:57
Громада села Лавки проголосувала за об'єднання з Мукачевом в ОТГ
17:26
/ 3
Румунія модернізує митні пункти, включно із закарпатськими, на кордоні з Україною
16:55
У поліції Закарпаття з'ясовують інформацію про побиття правоохоронцями чоловіка біля посту "Нижні Ворота"
16:35
Перша хвиля алергії на амброзію – на Закарпатті
16:30
На Закарпатті перевізники не оновлюють автопарк роками
12:46
Як на Закарпатті заробляють до 30 тисяч гривень під час збору чорниць
12:37
/ 7
Старий Бескидський тунель законсервують
09:26
У пріорітетах цьогорічних абітурієнтів УжНУ – медичний, юридичний, історичний, філологічний і туристичний профілі
09:21
Вільну кузню та дегустацію закарпатських еко-продуктів організували у скансені в Ужгороді
09:06
Кишкові інфекції щотижня виявляють у 50 закарпатців
09:01
Половина гідрантів в Ужгороді несправна
16:48
/ 3
Закарпатці боргують за газ понад 939 млн грн
16:44
/ 6
До УжНУ вже подано більше 10 300 заяв абітурієнтів
16:33
До бюджету Боронявської сільради на Хустщині стягнуто 75 тис грн збитків від упущеної вигоди
15:53
Нові спортивні об’єкти з’являться у селах Хустщини
14:35
4 сільради на Хустщині готові до створення ОТГ із центром у Горінчові
14:01
Через відсутність Порядку використання "медичної" субвенції понад 200 млн грн для Закарпаття лежать на рахунках
11:39
/ 10
Угорщина надасть Закарпаттю хлор для очистки питної води
10:30
/ 2
Пасажири маршруток в Ужгороді час прибуття та місце перебування автобусів з'ясовують завдяки Dozor City
09:46
/ 2
Найбільший та найпопулярніший парк Ужгорода – захаращений і брудний
09:42
Закарпатській обласній станції переливання крові необхідно реалізувати 250 л донорської плазми, непридатної для лікування
09:22
/ 1
Розпочалися розкопки руїн церкви в Ужгородському замку
09:13
/ 1
На Закарпатті – критична ситуація з медпрепаратами для хворих із термінальною стадією хронічної хвороби нирок
» Всі новини