Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, 4 лютого, під час проходження трьох туристів по горі Піп Іван на Закарпатті одна з них зірвалася зі снігового карнизу, а відразу за нею стрибнув чоловік. Їм вдалося врятуватися і після виснажливого 7-кілометрового маршруту добратися до колиби, в якій вже перебували рятувальники, викликані третьою учасницею походу.
Після пережитого емоціями на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук першою поділилася Івона Костина.
З її слів, група вийшла пізно і за поганої видимості, але підйом був напрочуд легким.
"Ми йшли не менш, ніж три метри від краю, але карниз виявився більшим. Все випадало з-під ніг і вже через секунду я летіла в купі снігу. Один удар, зупинка, думки про батьків, а потім знову політ ... я вже почала думати, що якщо смерть – це так, то це якось не прикольно", – Івона Костина.
Що цікаво, собака С'юзі, яка була з туристами, до 5-ї години ранку прочекала в місці падіння хазяйки.
Дівчина зробила власні висновки з ситуації. Інші висновки зробив її попутник Олександр Чуб, який у своєму пості по суті взяв провину за те, що трапилося, на себе:
"Спробую розкласти для себе і тих, кому цікаво по порядку. Буде довго й нудно, тому читати - на власний розсуд)
Перш за все - зміна маршруту вже в Рахові. Замість наміченого плавного підйому з Квасів по пологому підйому Петросу з розміщенням на біостаціонарі, вирішено було піднятись на Лисичу в затишну колибу, щоб, зважаючи на непогоду, провести дві ночі в горах. Тому й не попередив прикордонників, бо рік тому треба було за тиждень сповіщати листом (за це окремо соромно).
Потім - вирішити на наступний день піти прогулятися в бік хребта, не зважаючи на погану видимість. Три кілометри - та шо там? Якшо шо, завжди ж можна завернути назад. Соромно.
Далі, коли вийшли до прикордонного стовпчика 264 на розумний довід Івони, що може пора завертати, доводи типу: «та шо тут лишилось», «зробиш селфач на Піп-Івані» і іншу хрєнь. Соромно.
Теоретично знаючи, що від карнизів варто триматись подалі та маючи минулорічний досвід проходження цієї ділянки в парі метрів від карнизу зробив неправильні прикидки і тримав близько трьох метрів з дуже поганою видимістю. Але довбаний азарт спонукав ризикнути.
Всі ці і не враховані мною помилки призвели до точки зриву, коли ти лишаєшся на хребті, а кохану людину з масами снігу несе вниз. Соромно. Дуже соромно. Зараз соромно. Тоді - страх за її життя та емоції."
Що цікаво, на пост Івони у Фейсбуку свій коментар написала співачка Руслана Лижичко. Як виявилося, вони стали близькими подругами під час подій на Майдані. Власне частково про цей період розповідає і стаття про Івону на bit.ua.
Наталка Майстренко 06.02.2018 / 23:10:34
Ще одна історія (з щасливим кінцем) як вчасне попередження і відразу згадка дитинства про "біле прокляття", як охрестили лавини в горах альпіністи і лижники
Вая 06.02.2018 / 16:51:04
От восторга закричала на грудях уснула ,я до смерти не забуду этого гуцула
філолог 06.02.2018 / 15:24:15
Є усталена і загальновідома абревіатура на позначення надзвичайної події - НП. І в нормальних, начитаних україномовних людей вона не викликає запитань. Тому в заголовку, який має бути коротким, використання такого скорочення - абсолютно доречне.
Інша річ, що вухо неначитаних російсько- і суржикомовних більш звичне до ЧП (чрезвычайное происшествие). Але хто їм доктор? :-)
Гуцул 06.02.2018 / 11:11:29
Гуцули - господарі гір, взимку дуже рідко без потреби ходять в гори, бо з діда-прадіда знають про небезпеку. Дивуюся самогубцям, які кидають виклик Чорногорі (безбашенні!!!), о, не один знайшов там безславний кінець. Добре, що люди вижили. Погано, що у їхніх мізках нічого не змінилося! Придурків бродить горами чимало!
Адмін 06.02.2018 / 10:11:35
А може, надзвичайна подія? Просто дехто хоче присіпатися, бо цього не знає? ))
Sdar 06.02.2018 / 09:58:25
НП це небесний політ? Чи може Нова Пошта? )))
Юрiй 06.02.2018 / 05:20:29
364 стовпчик