У Закарпатській області за 2017 рік зареєстрували понад 600 тисяч хворих. У 2015-му році обласна рада уклала угоду з Міністерством охорони здоров’я України і отримала додаткову субвенцію з державного бюджету на профілактику та лікування серцево-судинних захворювань.
Роман СОСКИДА, головний лікар Закарпатського клінічного кардіодиспансеру
Для цього в області ми розробляли цю програму і було заплановано зробити два центри. Планували, проектували собі так, щоб зробити ще один додатковий центр у місті Хусті. І тоді область буде розбита на два такі великі сектори. З відстанню між реперфузійними центрами – 100 км один від одного. Це робилося для того, щоб довезти хворого у терапевтичне вікно. Важливо особливо час доставки хворого.
Проект фінансується з міських бюджетів – це субвенція майже 730 тисяч та Світовим Банком, який надав понад 6 з половиною мільйонів доларів. Головна мета – розвиток кардіологічної служби в області та зниження показників захворюваності й смертності.
Іван ГУШТАН, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА
На сьогоднішній день зроблено наступні заходи: придбано 22 автомобілі швидкої допомоги повноприводні, які розподілені у майже всі населені пункти, де знаходяться пункти швидкої допомоги гірських районів. Закуплено для кардіодиспансеру ехокардоскопічний апарат, 2 автоклава. Наразі закуплені і знаходяться на стадії монтажу два ангіографічні апарати і джерела безперебійного живлення.
У рамках проекту також розпочали роботу Школи здоров’я при сімейних амбулаторіях. Інформують населення про причини, профілактику та лікування серцево-судинних захворювань.