У Румунії говорили про можливість будівництва на Закарпатті Міжнародного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат (ФОТО)

На консультативній зустрічі у Повітовій раді румунського повіту Марамуреш, обговорено пропозиції щодо підготовки спільних українсько-румунських проектів поглиблення прикордонної співпраці.

22 січня 2018 року, в румунському місті Бая Маре, в Повітовій раді повіту Марамуреш, на запрошення прімара прикордонної румунської комуни Бистра Васіле Дучука, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, професор Федір Гамор взяв участь в консультативній зустрічі українських та румунських партнерів із підготовки пропозицій, для розробки спільних  проектів до Програм Європейського Союзу прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Румунія - Україна» та «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2014-2020.

В робочій зустрічі взяли участь: виконавчий директор Департаменту розвитку та впровадження проектів Повітової ради Клаудія Марія Бедан, начальник служби сприяння проектам Департаменту розвитку та впровадження проектів Повітової ради Оанна Кйоран, представник румунського відділення Всесвітнього Фонду природи (WWF) в Бая Маре Олександра Пушкаш, прімар комуни Бистра Васіле Дучук та громадський активіст Дмитро Коренюк.

У рамках обговорення проектних ідей, зокрема, проектної пропозиції Повітової ради «Ефективне використання природних  ресурсів для пом'якшення впливу кліматичних змін шляхом створення Центру транскордонного інноваційного розвитку у сфері охорони, збереження та сталого використання природної спадщини (CTDI)», нами запропоновано передбачити в цьому проекті фінансування будівництва на базі Карпатського біосферного заповідника Міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат.

Наголошено, що необхідність будівництва цього  Центру визначається Конвенцією про охорону Всесвітньої культурної та природної спадщини, передбачається відповідними актами  Президента й Уряду України.

Підкреслювалось, що за бюджетні кошти України уже розроблена та затверджена необхідна проектно-кошторисна документація.

Обговорено також проектну ідею щодо організації транскордонних наукових досліджень та моніторингу стану біологічного різноманіття на прикордонних територіях проектованого українсько-румунського біосферного резервату в Марамороських горах, в межах українського Карпатського біосферного заповідника та румунського природного парку «Гори Марамуреш».

Прімар комуни Бистра Васіле Дучук говорив про підготовку спільно із Рахівською міською радою дзеркального проекту зі збереження етнічної гуцулької культури по обидва боки кордону.

На зустрічі порушено також питання щодо підготовки проектів, у рамках підписаних на протязі 2014-2016 років Меморандумів та Протоколів про співпрацю між Повітовою радою повіту Марамуреш  та Рахівськими  районною державною адміністрацією та радою й Карпатським біосферним заповідником.

З цього приводу Онна Кйоран поінформувала, що на підставі цих документів, Повітова рада направила  звернення до Уряду Румунії із питань відновлення автомобільного мосту через Тису на ділянці кордону Ділове-Валя Вишеулуй. Але на жаль, із цього приводу, а також будівництва мосту у Білій Церкві, поки що не має узгодження зацікавлених відомств України та Румунії.

Що стосується відновлення руху потягів із Рахова до Румунії, то за інформацією Васіле Дучука, в найближчий час передбачається запуск потягу із румунського міста Клуж Напока, через Рахів на Чернівці.

Таку ж інформацію в грудні 2017 року, на урочистостях в Рахові, із нагоди відкриття руху потягу «Харків-Рахів», озвучив і начальник Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Ярослав Лучко, повідомив Закарпаття онлайн заступник директора Карпатського біосферного заповідника, професор  Федір Гамор.

23 січня 2018р.

Теги: зустріч, центр, праліси, розвиток, Румунія

Коментарі

едік 2018-01-25 / 08:41:30
А то шо за баба в крисани Гамора строїт?

Николай 2018-01-24 / 16:09:50
Марамуреш плай ку флорь.

Марамориш! 2018-01-24 / 16:03:35
Марамориш!

Вуву 2018-01-24 / 05:41:22
Запустіть пойізд ... ужгород- рахів- чернівці (через солотвино і великий бичків. Доєднайте вже (чи прокладіть) тих нещасних пару кілометрів .

Николай 2018-01-23 / 22:59:44
Скорее бы пустили поезд Клуж Напока-Рахов-Черновцы очень много туристов хотят попасть у нас кататся на лыжах и просто посмотреть наш край.

НОВИНИ: Соціо

11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
13:32
/ 6
ФОТОФАКТ. У центрі Ужгорода встановлюють таблички про платне паркування: 15 грн – година
13:18
Питання сміттєзвалища для Ужгорода вирішуватимуть на рівні області
10:27
Допомогу на дому в Мукачеві сьогодні отримують 124 пенсіонери
09:47
Закарпаття розпочинає збір коштів для акції "Серце до серця"
» Всі новини