Ситуація довкола хоспіса у Виноградові може призвести до міжнародного скандалу (ВІДЕО)

Хоспіс у Виноградові, який побудований за кошти ЄС, досі повноцінно не працює.

Ситуація довкола хоспіса у Виноградові може призвести до міжнародного скандалу (ВІДЕО)

А все через бюрократичні процедури, які не дають змогу важкохворим отримати паліативну допомогу у хороших умовах, йдеться у сюжеті телеканалу "Сіріус".

Більше того, ситуація, що склалася наразі в хоспісі, може призвети до міжнародного скандалу. Так, заклад відкрито в рамках міжнародного проекту, більше 60% робіт тут профінансував Європейський Союз. Тож якщо заклад повноцінно не працюватиме і тут не надаватимуть допомогу потеруючим, європейці мають право повернути гроші - таке передбачено контрактом.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, онкохворі на Закарпатті не отримують необхідної стаціонарної паліативної допомоги. Так, на початку грудня 2017 року Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини оприлюднив звіт за підсумками візиту до відділення паліативно-хоспісного догляду Виноградівського геріатричного пансіонату. Під час тодішнього візиту монітори зафіксували порушення прав невиліковно хворих людей, зокрема, для того, щоби влаштуватися в заклад, родичам або іншим особам необхідно зібрати велику кількість документів (відповідно до наказу Мінпраці від 29.12.2001 № 549). Так, у родини збір документів може затягуватися до 3-4 місяців, а  онкохворі та люди з іншими соматичними захворюваннями не отримують вчасної необхідної медичної допомоги та догляду. А для одиноких  питання влаштування взагалі може не вирішитися ніколи.

20 січня 2018р.

Теги: хоспіс, скандал

Коментарі

1234 21.01.2018 / 16:06:14
А скільки є пацієнтів не онкологічних, а які мають важкі соматичні хвороби,які потребують догляду.Вони лежать місяцями у районних і навіть в обласних медичних закладах.

Степан Крук 21.01.2018 / 12:59:23
Генадій Москаль не винуватий! Він не знав про існування цього хоспісу, оскільки жодних фестивалів на його територіі не проводилося.

Гена 20.01.2018 / 20:00:07
Подякуйтеф Гені Москалю за все

НОВИНИ: Соціо

18:36
/ 6
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
» Всі новини