Коломойський і Боголюбов нашахраювали у Приватбанку на 5,5 мільярда доларів - аудит

Збитки, завдані Приватбанку внаслідок шахрайських дій на користь екс-акціонерів, сягають 5,5 мільярда доларів.

Про це йдеться у офіційному прес-релізі НБУ.

Такого висновку дійшли детективи приватного агентства Kroll після forensic-аудиту банку, який охоплював 10 років діяльності банку.

Ключові результати розслідування представлені тезами, що підтверджують висновки про шахрайство.

Як повідомляє прес-служба, кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб.

Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів.

На думку аудиторів, численні ознаки свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів та інших стейкхолдерів.

Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем та виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині ПАТ "Приватбанк".

Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів США в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.

До цієї тіньової банківської структури були залучені сотні працівників "Приватбанку".

Тіньова банківська структура управляла корпоративним кредитним портфелем пов'язаних осіб.

Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувались для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредитами пов'язаних осіб (циклічне перекредитування).

Банк залучав кошти українських та закордонних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування.

"Приватбанк" неодноразово надавав неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану, що могло бути досягнуто через систематичну фальсифікацію фінансової звітності колишнім менеджментом банку.

До націоналізації у грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.

Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами.

Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в 5,5 млрд доларів.

Повідомляється, що розслідування Kroll відповідає зобов'язанням України перед МВФ, передбачених у Меморандумі, "проведення економічного розслідування операцій ПАТ "Приватбанк" для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика у період до його націоналізації".

Компанія Kroll заснована у 1972 році, штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.

Як повідомлялося, 19 грудня 2017 року Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або ними контролюються.

Раніше Приватбанк звернувся до лондонського суду з метою повернути виведені кошти і погасити невиконані зобов'язання банку щодо рефінансування.

Банк звернувся до Високого суду з проханням на період розгляду справи, до винесення рішення, накласти арешт на майно, яке належить колишнім власникам банку, в розмірі 3 млрд доларів.

Відповідний перелік активів було надано суддям в рамках слухань про прийняття рішень щодо забезпечувальних заходів.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року Приватбанк перейшов у державну власність.

Наразі проходять близько чотирьох сотень українських судів, що стосуються націоналізації банку.

Власники євробондів Приватбанку зажадали дострокового погашення паперів на 335 млн доларів, брати Суркіси довели в суді, що ні вони, ні їхні численні родичі не є пов'язаними з Приватбанком особами.

Крім того Геннадій Боголюбов вимагав в уряду України компенсувати йому втрату частки в "Приваті", а Ігор Коломойський у суді оскаржив визнання банку неплатоспроможним і саму націоналізацію.

16 січня 2018р.

Теги: Приватбанк, Коломойський, Боголюбов

Коментарі

Вуву 16.01.2018 / 20:21:13
Недаром в нього така погремуха "беня" ... Очевидно скорочений варіант "по.беня" ... (Від слова по.бать).
А взагалі то справа йде про "відмивання брудних грошей"... Як пишуть інші інформ видання.

НОВИНИ: Різне

20:26
Таксі Ужгород – Будапешт як спланувати поїздку через кордон без втрати часу
06:45
Що в смартфонах Motorola цінують на кожен день
09:51
Баланс мінералів у харчуванні - чи дійсно важлива рожева гімалайська сіль
01:35
/ 5
Мадяр пропонує Зеленському зустрітися влітку у Берегові
09:29
На що звернути увагу, купуючи вії оптом
09:07
Чому спорт важливий для ветеранів та ветеранок
17:38
З полону повернулися ще 193 українські захисники Фото новина
12:13
Дитяче автокрісло в авто - вибір, який починається з безпеки
12:04
Пошук роботи у нових умовах - як адаптуватися та перемогти конкуренцію
11:58
Простір без зайвого шуму - як обрати місце, де меблі купують усвідомлено
11:47
Преміальні можливості шин Rauffan за розумну ціну
11:37
Міцний характер позашляхових шин Rauffan
01:19
Словаччина блокуватиме 20-й пакет санкцій, але не 90 млрд євро для України
01:14
/ 3
Одна з партій Словаччини подала скаргу на фіцо через нібито змову з орбаном щодо мігрантів
08:59
Ноутбуки - як обрати без переплати і не пожалкувати через півроку
23:43
FT: Єврокомісія висунула Мадяру 27 умов для розблокування 35 млрд євро
22:37
/ 12
Перезавантаження Угорщини. Що змінить для України поразка орбана та чого чекати від Мадяра
21:39
Мадяр розповів, як бачить ситуацію з 90 млрд євро кредиту ЄС для України
20:47
"Недружня країна": Кремль відмовився вітати Мадяра з перемогою
12:49
Україна зняла рекомендації громадянам утриматись від поїздок до Угорщини
09:55
Мадяр під час переможної промови в Будапешті окреслив майбутню владну політику своєї партії
09:39
Опозиційна партія "Тиса" здобула конституційну більшість у парламенті Угорщини
00:55
Що перевіряють майстри під час діагностики iPhone 14?
23:19
/ 10
орбан визнав поразку на виборах, привітав "Тису" як нову керівну партію Угорщини
15:43
Як вибрати надійні двері для дому чи квартири
» Всі новини