Україна та Румунія напрацюють спільний документ щодо освітнього закону

Україна та Румунія домовилися напрацювати спільний документ щодо імплементації нового закону "Про освіту", зокрема статті 7, яка стосується використання мов у навчальному процесі.

Домовленість досягнута під час зустрічі у Чернівцях глави МЗС України Павла Клімкіна та його румунського колеги Теодора Мелешкану, повідомляє прес-служба відомства.

"Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили актуальні питання порядку денного українсько-румунських міждержавних відносин. Сторонами досягнуто домовленості напрацювати спільний документ щодо імплементації нового Закону України "Про освіту", зокрема його 7 статті, яка стосується використання мов у навчальному процесі", - йдеться у повідомленні.

Міністри провели зустріч з представниками румунської громади, керівниками та викладачами румуномовних навчальних закладів в Чернівецькій області. Під час зустрічі обговорювалися шляхи врахування рекомендацій Венеціанської комісії стосовно статті 7 освітнього закону.

Глави МЗС спільно з керівниками освітніх міністерств освіти України та Румунії взяли участь в урочистому відкритті в селі Йорданешти Чернівецької області новозбудованої загальноосвітньої школи з румунською мовою викладання.

Нагадаємо, Мелешкану під час візиту до Чернівців заявив, що мовна стаття українського закону "Про освіту" має негативний вплив на національні меншини, які проживають у країні.

Він також заявив, що не бачить проблеми у тому, що Румунія видає паспорти громадянам України попри існуючу заборону на це в українському громадянстві.

У свою чергу Клімкін зазначив, що нацменшини України досягнуть євроінтеграції тільки завдяки вступу країни до Євросоюзу, а не шляхом отримання паспортів інших держав.

12 січня 2018р.

Теги: Румунія, освіта

НОВИНИ: Різне

03:21
ЄС розробляє альтернативу переговорам про вступ України в обхід вето угорщини
03:10
У Раді ЄС 27 травня обговорять позбавлення угорщини права голосу в Євросоюзі
20:45
Сендвіч труба 160 мм: що врахувати при виборі димоходу
20:42
Як моніторинг цін конкурентів допомагає брендам уникати демпінгу
20:30
Знижки на послуги краси у Мукачеві за промокодом Barb
00:13
Рушникосушка чорна: сучасний стиль та практичність для вашої ванної кімнати
23:57
Ваш спокій — в декілька кліків: як оформити автострахування, не встаючи з дивана
12:39
Портнова застрелили у Мадриді
11:45
У Румунії підрахували 100% голосів: наступним президентом стане проєвропейський Дан
17:24
Bloomberg оприлюднив ультимативні вимоги росії на переговорах у Стамбулі
14:29
Вибір пластикових вікон: на що звернути увагу
17:56
Як підготувати авто до фарбування
22:03
Якщо професійні корейські кушони, то тільки в Ramosu, і ось чому
19:34
/ 2
Партія орбана ініціює заходи проти громадянського суспільства за російським зразком
11:04
/ 1
орбан звинуватив спецслужби України в намаганні "очорнити" угорщину
22:36
/ 1
ЄС очікує на зустріч путіна й Зеленського 15 травня та попереджає рф про нові санкції
11:22
Клініка пластичної хірургії «Lita Plus» - чому це найкращий вибір
10:55
Дитячі машини на акумуляторі: сучасні електромобілі для малих водіїв
05:49
/ 6
ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ОЧІКУЄМО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ І ОСОБИСТО ЧЕКАТИМУ НА ПУТІНА В ТУРЕЧЧИНІ
05:42
США оголосили про торговельну угоду з Китаєм
05:16
Папа Римський Лев XIV у першому недільному зверненні закликав до справедливого миру в Україні
20:04
Пиломатеріали від Foreest - переваги вибору
15:00
/ 3
У центрі будапешта затримали колишнього українського дипломата, його депортували Відео новина
05:16
Трамп після розмови з Зеленським закликав до 30-денного припинення вогню
05:08
ЄС виділить 1 млрд євро на закупівлю української зброї
» Всі новини