В УжНУ розробили освітні програми, за якими готуватимуть учителів для шкіл з мовами навчання нацменшин

На прес-конференції декан філологічного Галина Шумицька повідомила, що Міністерство освіти і науки на 100 % збільшило ліцензований обсяг набору для підготовки таких фахівців у магістратурі.

В УжНУ розробили освітні програми, за якими готуватимуть учителів для шкіл з мовами навчання нацменшин

Ужгородський національний університет взяв на себе ініціативу в питанні вдосконалення методики викладання української мови для загальноосвітніх закладів з навчанням мовами національних меншин та розробив нові освітні програми, відповідно до яких на філологічному факультеті розпочнуть підготовку вчителів української мови та літератури для шкіл із угорською та румунською мовами навчання. У такий спосіб виш зреагував на новації Закону України «Про освіту», особливо щодо норм статті 7-ї – про мови викладання в загальноосвітніх навчальних закладах.

Освітні програми, за якими студенти зможуть навчатися на філологічному факультеті УжНУ з 2018 року, – це «Українська мова і література в закладах загальної середньої освіти з викладанням мовами національних меншин», «Українська мова і література. Англійська мова і література», «Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність». Розробку програм підтримала особисто міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час діалогу з освітянами Закарпаття у листопаді.

Презентували програми на прес-конференції в Медіацентрі УжНУ 22 грудня. Про відповідне реагування університету на новації Закону «Про освіту» розповідали проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, декан філологічного факультету Галина Шумицька, директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту Олександр Шпеник, декан факультету іноземної філології Михайло Рошко, завідувач кафедри української літератури Валентина Барчан, завідувач кафедри української мови Іван Сабадош, доцент кафедри української мови Ольга Пискач, заступник декана, доцент кафедри журналістики Василь Шаркань.

Відповідно до нової освітньої програми, на бакалавраті вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури для шкіл із навчанням мовами нацменшин готуватимуть протягом чотирьох років. Магістерська програма підготовки фахівців розрахована на півтора року.

На обох освітніх рівнях (бакалаврському і магістерському) майбутні вчителі української вивчатимуть практичний курс угорської / румунської мови, опановуватимуть етнокультурні особливості народів, особлива увага буде зосереджена на методиці викладання української мови й української літератури в закладах освіти з мовами навчання національних меншин.

Особливими є й умови вступу на навчання за цією програмою: крім української мови та літератури, історії України, випускники шкіл матимуть змогу скласти іспит із відповідної мови національних меншин – угорської або румунської. Або ж подати сертифікати ЗНО з іншої іноземної мови чи географії.

Крім того, на філологічному факультеті УжНУ вперше запроваджують подвійну спеціалізацію – «Українська мова і література. Англійська мова і література». Випускники, які отримають дипломи за цією спеціалізацією, матимуть змогу викладати обидві мови – українську й англійську, а також українську та зарубіжну літератури.

Не менш цікавою для абітурієнтів має стати й освітня програма «Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність», випускники якої зможуть працювати за сучасними престижними професіями діловода, референта, наукового редактора або займатися літературною творчістю, повідомляє "Медіацентр УжНУ".

25 грудня 2017р.

Теги: УжНУ, програми, вчителі, нацменшини

Коментарі

Ужгород 2017-12-25 / 19:12:15
Чудові нововведення! Молодь тепер матиме змогу отримати одразу два фахи і почуватиметься значно впевненіше в житті.

Щурь вася з міжгіря 2017-12-25 / 16:23:12
краще розробіть програму щоб ваші викладачі небрали хабарі від студентів то буде краще а то ваші ханиги вже задовбали з своїми хабарями уроди

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини