Узимку наш імунітет потребує "підсилення" — гарного настрою та здорового харчування

Хоча за календарем нині зима, проте надворі - то мряка, то сонце, то дощ, то сніг. Така погодна нестабільність не може не позначитися на нашому здоров'ї. Хтось намагається підкріпитися вітамінами (пігулками), а дехто - народними засобами: цибулею, часником, чаєм із шипшини. Про імунітет організму та про те, як його зміцнити в зимовий період, розповідає лікар-гомеопат, головний спеціаліст із народної та нетрадиційної медицини управління охорони здоров'я ОДА Тетяна МАРКОВИЧ.

Узимку наш імунітет потребує "підсилення" — гарного настрою та здорового харчування

«ГОРМОНИ ЩАСТЯ» ВПЛИВАЮТЬ ПОЗИТИВНО

Людський організм має кілька органів і систем, які відповідають за його захист і пристосовуються до навколишніх умов. Вони й утворюють так звану імунну систему, індивідуальну для кожної людини. При лікуванні її ми враховуємо всю сукупність факторів (фізіологічних, психологічних, генеалогічних), які визначають і впливають на здоров'я людини. До прикладу, метод лікування запальної за характером людини та меланхоліка буде відрізнятися. Психологічний фактор є головним. Адже, якщо людина постійно перебуває у пригніченому стані, вона ризикує захворіти. А люди, в яких гарний настрій, на душі спокій, хворіють рідко або взагалі не хворіють. Хоча нині багато людей потрапляють у стресові ситуації, які негативно позначаються на захисних силах організму. Звичайно, подолати це можна лише за допомогою соціально-економічних заходів. Перш за все, треба знайти собі заняття «до душі». Найкраще, якщо це буде улюблена робота. Тоді можна сказати, що така людина щаслива. В іншому випадку намагайтеся знайти собі хобі або робити все для того, аби вас оточували приємні люди, які випромінюють позитивні емоції. І ільки коли ви перебуваєте у повній гармонії з собою, в організмі виділяються ендорфіни, так звані «гормони щастя», що добре впливають на імунну систему.

ЯК ІЖ, ТАК І ВИГЛЯДАЄШ

Яким повинно бути харчування? У наш час це залежить від матеріальних можливостей людини. Однак кожен має подумати, що краще: придбати дорогу річ чи витратити гроші на хорошу і здорову їжу? Бо недарма кажуть у народі: «Людина є те, що вона їсть». Точніше - як їсть, так і виглядає.

Головне, про що необхідно потурбуватися, - щоб їжа була свіжою (мінімум консервації) і щойно приготованою. Обов'язково у раціоні мають переважати фрукти й овочі. А от щодо води, яку вживаємо, то краще хоча б для приготування їжі користуватися природною водою або ж купувати очищену воду в бутилях.

Що стосується препаратів для зміцнення імунітету, то, звичайно, загальні рекомендації для всіх тут дати не можна, бо кожній людині потрібно призначати індивідуальне лікування. Але є так звані комплексні ліки. Серед таких - гомеопатичний «Агрі», «Афлубін», «Антигрипін», «Грипхеель» (останній добре зарекомендував себе під час різного роду епідемій). На зміцнення захисних функцій організму позитивно впливає

«Енгістал». Ці препарати використовують і для профілактики, і для лікування. Вони -рослинного походження. Все більше лікарів, до речі, у своїй практиці використовують гомеопатичний метод терапії, оскільки переконуються із року в рік в його ефективності. Та в жодному випадку не варто займатися самолікуванням. Перед тим, як приймати будь-які ліки, обов'язково треба проконсультуватися з лікарем. Тільки він скаже, що вам дійсно потрібно.

Оксана Штефаньо, ФЕСТ
17 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

Зоя 2023-09-19 / 08:40:13
Я намагаюся овочі та фрукти давати сезонно. Ще сироп Альпікол – природний комплекс для профілактики простудних захворювань. Загалом – то задоволена, бо майже не хворіємо.

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини