Майже 168 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою "Доступні ліки"

Програма «Доступні ліки» розпочала свою роботу з 1 квітні цього року. Її мета – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження тривалості життя в Україні.

Майже 168 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою "Доступні ліки"

Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми - кошти Державного бюджету.

Начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров'я Ольга Чемет зазначиє, що для Закарпаття на реалізацію «Доступних ліків» цього року передбачено 22 млн. 614,3 тис. грн.  Область на 1 грудня вже отримала 19 млн. 527,3 тис грн.. і, згідно розпорядження голови ОДА,  розподілила кошти між районами та містами краю, а місцева влада -  між визначеними на місцях медичними установами.

Ольга Чемет зауважила, що рецепти на медикаменти та лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, можуть виписувати лікарі закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності та підпорядкування за узгодженням зі структурними підрозділами охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Розширення мережі, де пацієнт без черги зможе отримати рецепт на ліки дозволить більш ефективно реалізовувати Урядову програму і, відповідно, лікувати та профілактувати низку хронічних захворювать. 

На Закарпатті, станом на 12 грудня, до програми залучені 249 аптечних закладів, із якими в районах та містах області заключено відповідні угоди. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 420 974  рецепти. Загалом 167,950 тисяч закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 309 054  рецепти на суму понад 15,369 млн. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 49,73 грн., повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі ОЦЗ у Закарпатській області.

Також у Департаменті охорони здоров'я нагадують, що з 2018 року згідно рекомендацій національних та міжнародних експертів до програми планується додати ліки для забезпечення хворих по трьох нових нозологіях: для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. За попередніми підрахунками спеціалістів, включення цих захворювань обійдеться бюджету близько 300 млн грн. Загалом у 2017 році на программу з бюджету країни було виділено 700 млн грн. В проекті бюджету на 2018 рік на ці цілі заплановано 1 млрд грн.

 
18 грудня 2017р.

Теги: ліки, програма

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини