Найбільш напруженою паводкова ситуація на Закарпатті залишається в нижніх течіях річок Стара, Латориця та Боржава

Про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 8год. 16 грудня 2017 року доповідають у Басейновому управлінні водних ресурсів річки Тиса.

Найбільш напруженою паводкова ситуація на Закарпатті залишається в нижніх течіях річок Стара, Латориця та Боржава

Як ідеться в повідомленні Управління, ввечері 15 та вночі 16 грудня по області на фоні відносного тепла до +5° +7°,  в горах та на високогір’ї +1+3° з нетривалим переривом продовжуються дощі за даними АІВС ТИСА

сильні у басейнах Ужа  до 34 мм (Жорнава), Латориці до 41мм (Свалява),  Боржави до 35 мм (Довге), а також Верхньої Тиси до 33 мм (Рахів)

та дуже сильні дощі у басейнах річок Ріка до 63 мм (Міжгір’я), Теребля до 47 мм (Колочава) та Тересва 57 мм (Усть-Чорна).

Під ранок 16 грудня дощі в горах поступово перейшли в мокрий сніг та сніг.

У верхів’ях річок Уж, Латориця та Боржава відновились підйоми рівнів води на +0,5+1,5 м,  що продовжаться з досягненням та перевищенням ІІ ступеню захисту – вихід води на заплави.

Найбільш напруженою паводкова ситуація залишається в нижніх течіях річок Стара, Латориця та Боржава, де відбувається тривале утримання максимальних рівнів з незначним коливанням, що перевищили ІІІ ступень захисту – значний шар води на заплавах поступово збільшується, на р.Стара та Латориця в межах міждамбового протору, на р.Боржава на підтоплених заплавних сільгоспугіддях.

Триває перелив паводковими водами: річки Латориця заплавної частини місцевої автодороги Тисянка – М. Геївці Ужгородського району; річки Боржава автодороги  Мукачево-Рогатин на ділянці Гребля-Вільхівка та заплавної частини місцевої автодороги Шаланки – Комяти.

Водогосподарські організації працюють в посиленому режимі пропуску осінньо-зимових паводків. Роботи зосереджені на безаварійному  пропуску паводку на державних гідротехнічних спорудах.

Силами аварійної бригади Виноградівського МУВГ виконано отвір у правобережному обвалуванні р. Боржава (с. В.Комяти, Виноградівського району) для попередження підтоплення територій населених пунктів. Також, проводиться відкачка місцевого стоку в с.Завадка (В.Комяти), залучено 6 одиниць техніки та 12 працівників.

За дамбами ріки Латориці в районі м.Чоп, що перебувають в тривалому значному навантаженні паводковими водами Ужгородським МУВГ встановлено спостереження за можливими фільтраціями та  зсувами. На найбільш небезпечні та загрозливі ділянки для можливості більш оперативної організації аварійних робіт вивезено аварійний запас 35 м3 сипучих та 4200 шт мішкотари (до мехзагону в с.Добронь та на насосні станції Латорицької осушної системи  №12 с.Демічі  та №5 с.В.Геївці), задіяно 27працівників та 5 одиниць техніки (екскаватор, самосвали, та автотранспорт).

В зв´язку з різким підняттям рівнів води на р.Боржава для попередження підтоплення  с.Вільхівка на місці працює аварійна бригада Берегівського МУВГ з пересувною насосною станцією (6 чоловік, 2 одиниці техніки, аварійний запас мішків та сипучих).  Здійснюється відкачка води та установлені мішки з піском для захисту населеного пункту. В с. В.Комяти Виноградівського району місцевими стоками підтоплені дворогосподарства по вул. Волошина.

За попередніми даними площа підтоплених сільськогосподарських угідь складає близько 350 га, що розташовані в заплаві р.Тиса між селами Стеблівка та Сокирниця.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку. Виконується гравітаційний скид по каналах осушних мереж поверхневого стоку з меліоративних систем у р.Тису. Шлюзи у водозахисних дамбах р.Латориці закриті, паводковий стік відкачують стаціонарні насосні станції. Працюють 15 насосних станцій Латорицької та Берегівської осушних систем. За добу перекачано 1,741млн. м3, з початку року біля 48,8 млн. м3 паводкового стоку. Всі 30 стаціонарних осушних насосних станцій готові до роботи.

16 грудня 2017р.

Теги: річки, ситуація, Боржава, Латориця

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

13:42
У Лавках Мукачівської громади через піч, залишену розпаленою для приготування їжі, згоріла надвірна споруда Фото новина
11:45
У Чопі в озері втопився 65-річний чоловік
11:40
У приужгородському Минаї у пожежі в будинку загинув 40-річний чоловік Фото новина
14:21
Через незагашену свічку у Греблі на Хустщині вигорів будинок Фото новина
13:58
У зіткненні Skoda та Volkswagen біля Середнього травмувалися 7 людей, з яких 3 – діти Фото новина
13:59
У Нанкові Хустської громади в ставку втопився хлопчик
12:50
На Рахівщині внаслідок зіткнення двох автівок одна перекинулася і впала на дах іншої Фото новина
12:00
У Керецьках на Хустщині згоріли житловий будинок, літня кухня та дровітня під спільним дахом Фото новина
16:00
/ 1
На Берегівській-об'їзній у Мукачеві зіткнулися автомобіль "Нової пошти" і трактор, водій якого – в реанімації Відео новина
15:04
У селі Гать на Берегівщині зіткнулися Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter і Dacia Logan Фото новина
11:39
Жінку з Бедевлі на Тячівщині судитимуть за те, що передала мотоцикл підлітку
11:32
/ 1
У Жденієві на Мукачівщині згорів УАЗ-3303
11:21
У четвер і п'ятницю у Лалові на Мукачівщині згоріли два причепи з вугіллям
17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
22:26
У Перечині разом з навісом згорів легковий Citroen Фото новина
20:01
/ 8
У Жденіївській громаді вантажівки, що возять каміння для "бюджетної" дороги для вітропарків, обвалили міст Фото новина
15:18
У Розтоках на Рахівщині розшукали зниклого 2-річного хлопчика Фото новинаВідео новина
15:03
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка з Мукачева загинула під час спалювання сухотрав'я Фото новина (РОЗШИРЕНО)
11:22
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка згоріла, спалюючи сухостій
» Всі новини