В Ужгороді обговорили проблему комплексного захисту від підтоплення поверхневими водами окремих мікрорайонів міста

Проблему комплексного захисту від підтоплення поверхневими водами мікрорайонів поруч із вулицями Доманинська, Канальна, Учительська, мікрорайону Підлипники обговорювали сьогодні в Ужгородській міській раді спільно з представниками райдержадміністрації Ужгородщини, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса (облводгоспу), міськрайонного управління ДСНС України, мешканцями цих територій.

В Ужгороді обговорили проблему комплексного захисту від підтоплення поверхневими водами окремих мікрорайонів міста

Безпосереднім приводом зустрічі стало підтоплення, яке довелося ліквідовувати на Вчительській у минулу суботу через дощ.

У 1999 році розробили проект, який включав кілька етапів. Проте реалізували лише перший – роботи проводили на замовлення управління капітального будівництва міської ради для захисту міських територій. Заплановане на другому етапі не завершили, до третього й не приступали, тим більше не йшлося про четвертий – водовідведення із розрахунком на перспективу.

Зокрема, якщо на землях міста ще хоч щось робили, то район на своїх територіях ніяких дій не проводив. Відтак, скажімо, якщо перекрити один зі шлюзів для захисту Учительської, то у воді опиняться мешканці Підлипників. Зараз цей проект уже й не актуальний, бо за майже два десятиліття чимало земель роздали у приватну власність, люди позабудовували їх, не переймаючись водовідведенням у комплексі, а лише дбаючи про свої інтереси. Ідеться ж про територію, яка включає Підлипники, Доманинці, Оноківці і всю територію аж до українсько-словацького кордону, загалом близько 1000 гектарів. Тут же проходить дериваційний канал, який є одним із джерел водопостачання Ужгорода.

Окреме питання, про яке сьогодні йшлося – стан вулиць Учительської та Канальної. Насамперед там потрібно зробити кювети для стоку. Кожному господарю доведеться і кошти викласти, і попрацювати фізично, адже йдеться про територію біля приватних будинків. Можливо, централізовано розроблять схему, як саме їх розміщувати, якого діаметру труби використовувати тощо.

У підсумку вирішено сформувати робочу групу з представників міської ради, районної адміністрації, облводгоспу, оперативно виїхати на місце і вирішити, який комплекс робіт потрібно провести невідкладно.

Від міської ради до складу робочої групи запропонували директора департаменту міського господарства Володимира Бабидорича, начальника управління капітального будівництва Адама Юрка і представника відділу муніципальної інспекції з благоустрою, оскільки потрібно штрафувати тих, хто не дбає про територію біля свого будинку.

12 грудня 2017р.

Теги: підтоплення

НОВИНИ: Соціо

18:40
В Ужгороді відкрили виставку великодніх писанок на площі Поштовій Фото новина
16:33
/ 1
На Закарпатті вже вигоріло майже 500 гектарів землі через пожежі
14:18
В ужгородському скансені з’явиться унікальна швабська каплиця XIX століття Фото новина
11:04
На КПП «Чоп» жінка намагалася підкупити прикордонників, щоб ті пропустили чоловіка без паспорта Фото новина
09:14
На Закарпатті нетверезу водійку Nissan спіймали на перевищенні швидкості Фото новина
13:25
На Закарпатті викрили шахрайство під виглядом гуманітарної допомоги Фото новина
10:39
В Ужгороді стартував сезон цвітіння магнолій Фото новина
10:08
У Мукачеві попрощалися із загиблим в автокатастрофі воїном Василем Капітаном Фото новина
18:05
На Закарпатті стартували масштабні командно-штабні навчання з екстреної медицини Фото новина
17:58
/ 1
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Mercedes Фото новина
15:18
/ 1
Нацпарк «Синевир» оголосив сезон тиші для захисту дикої природи
13:39
У Тячеві в останню дорогу провели Героя Ярослава Шомка Фото новина
12:26
/ 1
Закарпатського військового нагородили однією з найвищих відзнак ЗСУ Фото новина
10:03
В Ужгороді прощатимуться із полеглим на війні з росією захисником Михайлом Шипом Фото новина
09:15
На околицях Ужгорода нетверезий водій врізався у вантажівку (ФОТО
18:15
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф воїном Олександром Луцьом Фото новина
14:39
У Берегові пенсіонер потрапив до реанімації через отруєння чадним газом
11:26
На Закарпатті митники зупинили спробу перевезення сигарет без акцизу до Словаччини Фото новина
09:01
Цього тижня на Закарпатті прогнозують до +17° і місцями дощі
14:29
/ 1
На Закарпатті запровадили нерестову заборону на вилов риби
12:15
/ 4
В Ужгороді прощаються із загиблим воїном Олександром Луцьом Фото новина
09:08
Випадок гепатиту А зафіксували на Хустщині
18:34
/ 1
В Україні цієї ночі переходять на літній час
16:46
На Закарпатті проведуть масштабні навчання цивільного захисту
11:57
На Закарпатті за тиждень патрульні зафіксували понад тисячу перевищень швидкості
» Всі новини