Основні механізми – застосування дрон-технологій, а також – віртуальної і доповненої реальності.
«В Україні зараз є потреба в тому, щоб зберегти те, що існує, щоб поширити цю інформацію за допомогою сучасних технологій. В тому числі зараз починаємо говорити про Ужгородський замок. Ми знаходимося на старті проекту створення цифрових моделей і формування основи цифрової трансформації цього об’єкту в майбутнє», - коментує Валерій Яковенко (Київ) – співзасновник компанії «Drone.ua”.
Створення 3D графіки, яка перетворється на 3D модель й надалі опрацьовується, надає можливості не тільки збереження культурного та історичного надбання, а й інструмент інтерпритації нового і старого світу.
AR – це поєднання реального світу і нашарування а нього віртуальних зображень – голограм. Тут користувач може спостерігати реальне середовище, у якому знаходяться, тоді як у VR – перебуває повністю у 3D згенерованому світі.
Як зазначає німецький інститут дослідження віртуальної реальності Deutsches Institut fur Virtual Reality, у найближчі роки ця технологія проникне в усі сфери людського життя та достеменно змінить їх.
«Тут мають бути партнери – це не тільки ініціатори, а й - підтримка держави та бізнесу. Це може бути робота, в основу якої закладена не тільки матеріальна вигода, а дещо більше. Це непоганий вклад тих, хто має фінансову стабільність - у майбутнє. Зокрема – у освіту та промоцію краю». – додає Кирил Покутний (Київ) – співзасновник лабораторії VR і AR «Sensorama Lab», автор проекту «Чорнобиль 360».
«Агенція регіонального розвитку Закарпатської області має провідну місію – об’єднувати бізнес краю та створювати унікальний локальний продукт, який може вивести область на новий глобальний ринок. Проект «Збереження архітектурної спадщини Закарпаття із застосуванням новітніх технологій» може стати однією з кращих робіт подібного плану в країні. І це реальні відгуки фахівців. Якщо за це візьмуться інноваційні керівники бізнесу області, цей проект має шанс «вистрілити» на високому рівні, бо підприємці – це люди абсолютно унікальної логіки, яка вміє працювати виключно на приріст. А ми, як Агенція, готові взяти на себе роль посередників: ініціатори – бізнес – влада», - зазначив Віталій Попович – директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області.
«Ми плануємо цифрувати всі замки Закарпаття – це унікальні середовища історичних нашарувань цивілізаційних магістралей, що несправедливо забуті світом. Зараз ми шукаємо ключі, щоб ці споруди знову оживили територію», - додав ідеолог проекту «Креативні індустрії територій» - Євген Забарило.