Як повідомляло Закарпаття онлайн, батьки пов’язують смерть своєї новонародженої дитини з відключенням електрики в медзакладі. Немовля у важкому стані знаходилась протягом кількох тижнів на апаратах штучної вентиляції легенів у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених.
Як повідомила в.о. головного лікаря Обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк, відділення анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених оснащене апаратурою для підтримки життєдіяльності немовлят, які знаходяться у важкому та критичному стані.
«Робота апаратури забезпечується за рахунок трьох джерел: електроенергії, джерела стисненого газу та стисненого повітря. Кожен апарат ШВЛ (штучної вентиляції легень), кожен монітор та інфузійна помпа оснащені вбудованими акумуляторами, які забезпечують безперебійну роботу даної апаратури протягом 2-3 годин. Джерело стисненого кисню та стисненого повітря знаходиться на цокольному поверсі лікувального корпусу та має запас стисненого газу та повітря на 5-7 годин безперебійної роботи навіть у разі відсутності електропостачання», - зауважила лікар.
Також Магдалина Семеняк зазначила, що лікувальний корпус відділення анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених оснащений аварійним дизельним генератором електропостачання, який знаходиться поряд з лікувальним корпусом. У разі вимикання даного генератора може виділятися певна кількість диму, як при роботі всіх дизельних двигунів при відсутності сажового фільтра.
Жодних підстав стверджувати, що смерть немовляти, яка настала через добу, пов’язана із відключенням електропостачання – немає. Вся апаратура працювала безперебійно на резервних джерелах живлення. І вся необхідна медична допомога була надана дитині в повному обсязі, коментують у прес-службі обласного управління охорони здоров'я.