Водночас існуючий потенціал транскордонних зв’язків у освітній, культурній, туристичній галузях, у сфері інвестицій та розвитку підприємництва використовується не в повному обсязі.
Серед причин – відсутність, попри спільну ділянку кордону, пункту пропуску на Закарпатті, що межує з Підкарпатським воєводством, а також брак офіційного представництва Польщі в нашій області.
Про це йшлося під час зустрічі керівників краю – Геннадія Москаля та Михайла Рівіса з маршалеком Підкарпатського воєводства (Польща) Владиславом Ортилем та Генеральним консулом Польщі у Львові Рафалем Вольскі.
Як відзначали в ході зустрічі перші особи області. маючи більше тридцяти кілометрів спільного кордону з Польщею, Закарпаття досі без жодного пункту пропуску. Відкриття пішого переходу в історичному пункті пропуску «Лубня-Волосате» надасть неабиякі можливості розвитку туризму. Попит на це – величезний, а розмови на цю тему, які тривають роками, так і залишаються лише розмовами. Для закарпатців це єдиний спосіб встановити прямий зв’язок із Польщею. Відсутність пункту перетину впливає і на мешканців Підкарпатського Воєводства. Наголошували, що відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею – стратегічно важливе для розбудови взаємних партнерських відносин, а розвиток прикордонної інфраструктури сприятиме залученню потенційних інвесторів, підвищить рівень життя прикордонних регіонів та покращить туристичну та економічну привабливість регіону.
Владислав Ортил та Рафал Вольскі пообіцяли посприяти у межах своєї компетенції у вирішенні цієї проблеми. А також докласти максимум зусиль для поглиблення співробітництва Закарпаття та Польщі в різних сферах, зокрема культурній та економічній: «Будемо робити все, щоб ви відчували: сусід – поруч і він готовий співпрацювати».
Крім того Генконсул Республіки Польща у Львові поділився планами на наступний рік посилити польську «культурну присутність» на Закарпатті, зокрема перенести до Ужгорода зі Львова проект - перегляд сучасного польського кіно, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.