У Мукачеві вшанували пам’ять жертв Голодоморів (ФОТО)

У суботу на центральній площі Мукачева відбувся загальноміський мітинг-реквієм, приурочений до 85-річниці вшанування жертв голодомору 1932-1933 років, а також жертв голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

У Мукачеві вшанували пам’ять жертв Голодоморів (ФОТО)

“У Києві та Парижі, Вашингтоні та Оттаві, у багатьох містах по всьому світу в ці листопадові дні людство співпереживає разом з нами, відзначаючи одну з найскорботніших та найтрагічніших дат в житті кожного українця. День пам`яті жертв Голодоморів це не тільки скорбота та біль у серці кожної людини, це постійне нагадування про злочинну політику сталінсько-більшовицького режиму та подібних їм режимів, які влаштовували, а подекуди продовжують влаштовувати найжахливіші експерименти над власним народом”, - зазначив у своєму виступі перед присутніми міський голова Мукачева Андрій Балога. Він підкреслив, що тільки правда про геноцид українського народу і пам'ять про усіх невинно загиблих батьків, братів і сестер здатні звільнити нас від чорного мороку минулого і закликав присутніх об'єднатися у слові та молитві за український народ і запалити свічки пам'яті, віри та надії.

Почесну місію з покладання корзини з квітами до пам`ятного знаку жертвам голодоморів було доручено виконати голові міського товариства "Рада почесних громадян міста Мукачева", почесному громадянину міста Є.Федіву, голові Мукачівської міської організації ветеранів України І. Фаринич, голові міської управи Всеукраїнського об'єднання "Союзу українок" Л.Оленушинець та голові Всеукраїнська громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” у місті Мукачево  О.Товчку.

З сумом та сльозами на очах слухали присутні вірш “Голодомор” та уривок з оповідння “Сон” Тараса Лехмана у виконанні учнів зразкового театрального колективу “Росинка” ДШМ №2.

Затамувавши подих слухали мукачівці поминальну панахиду та благословенні слова про убієнних голодом, з якими виступили архієпископ Мукачівський і Ужгородському Феодор та духовенство міста.

Після цього учасники мітингу-реквієму долучилися до Всеукраїнської акції “Засвіти свічку”, запаливши символічну свічку пам’яті мільйонам жертв голодоморів на центральній площі міста, повідомили Закарпаття онлайн у відділ інформаційно-аналітичних комплексів виконавчого комітету Мукачівської міської ради.

26 листопада 2017р.

Теги: голодомор, пам'ять, Мукачево

НОВИНИ: Соціо

14:57
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
14:56
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
12:44
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олексієм Рожковим Фото новина
10:16
Трьох нелегальних перевізників викрили на Закарпатті Фото новина
09:04
На Хустщині перевіряють воду через підозру на небезпечну інфекцію Фото новина
15:04
На Закарпатті обмежать рух великогабаритного транспорту через аварійний стан мосту Фото новина
13:09
/ 1
На Мукачівщині відкрили «Стелу пам’яті та надії» Фото новина
11:38
В Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Захожим Фото новина
16:46
Мукачево прийняло всеукраїнські змагання кінологів Фото новина
11:05
У Виноградові вшанували матерів і дружин полеглих Героїв та передали державні нагороди Фото новина
18:34
/ 1
На Мукачівщині поліція розслідує поширення інтимних відео
12:52
/ 1
У Мукачеві затримали двох чоловіків, які намагалися пограбувати склад Фото новина
11:51
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території курорту Фото новина
11:22
У селі Пилипець на Хустщині попрощаються із полеглим воїном Василем Рогачем Фото новина
» Всі новини