У Словаччині відбулося засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

21-22 листопада 2017 року в с. Калужа, Земплінська Ширава, Словацька Республіка, відбулося тринадцяте засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.

У Словаччині відбулося засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

Українську делегацію очолив голова української частини комісії В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, словацьку делегацію - голова словацької частини комісії Рудольф Урбановіч, Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.

Відкриваючи засідання, Рудольф Урбановіч підкреслив важливу роль комісії для розвитку українсько-словацьких відносин та підкреслив зацікавленість словацької сторони у розбудові ефективного співробітництва та взаємозв’язків з Україною.

В’ячеслав Негода у своєму вступному слові окреслив пріоритетні напрями та завдання Українсько-словацької співпраці, визначені Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, та коло питань, які має розглянути та вирішити комісія.

У ході дводенного засідання комісія розглянула та визначила подальші дії по широкому колу питань транскордонного співробітництва, в тому числі  щодо нормативно-правового врегулювання спільного прикордонно-митного контролю у спільних пунктах пропуску, малого прикордонного руху, розвитку прикордонної інфраструктури на українсько-словацькому кордоні, зокрема будівництва, модернізації та реконструкції пунктів пропуску «Соломоново-Чієрна» та «Уліч-Забрідь», запровадження пішохідного та велосипедного руху в пункті пропуску на українсько-словацькому кордоні «Ужгород – Вишнє-Нємецьке», будівництва, реконструкції та модернізації під’їзних доріг та мостів, здійснення заходів із спільного планування території міжнародних транспортно-комунікаційних коридорів.

Словацька сторона повідомила про довгострокове стратегічне планування в сфері будівництва міжнародних мультимодальних транспортних коридорів TEN-T, які проходять через регіон.

Сторони домовилися підтримати співпрацю Пряшівського самоврядного краю Словацької Республіки та Закарпатської області України  для подальшої реалізації проекту модернізації автомобільного сполучення до прикордонного переходу «Убля-Малий Березний» та вітали ініціативу сторін у рамках програми Прикордонного співробітництва ЄС ENI «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» на період 2014-2020 р.р. щодо реалізації проекту з модернізації дороги II/558, в тому числі включаючи реконструкцію двох основних мостів у зв’язку з плановим відкриттям пункту перетину кордону «Уліч-Забрідь».

Комісія взяла до відома та привітала триваюче співробітництво між Словацькою Республікою та Україною в реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR). Обидві сторони підкреслили зростаюче значення макрорегіональних стратегій в побудові європейської ідентичності і оцінили їх роль в залученні країн, які не є членами ЄС, до європейських інтеграційних процесів.

Українська сторона запропонувала співробітництво у сфері запобігання забрудненню та очищення води в річках, створення транскордонних водних резерватів, розроблення стратегії та здійснення спільних заходів з питань дослідження кліматичних змін та адаптації навколишнього середовища, в співробітництві між національними парками по обидві сторони кордону. Словацька сторона відзначила, що шукає можливості фінансування проектів транскордонної співпраці, спрямованих на очищення стічних вод, особливо в містах Ужгород, Мукачево та Берегово.

Сторони привітали розширення Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пунктом «Старі букові ліси і букові праліси Карпат та інших регіонів Європи». Розширення було погоджено на 41-й сесії Комітету всесвітньої спадщини в липні 2017 року у Кракові. Між новими об’єктами, на які була розширена територія, є і 9 об’єктів з України.

Сторони також домовилися щодо подальших дій з розвитку співробітництва в наданні взаємної допомоги при виникненні надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

За результатами засідання сторони підписали Протокол тринадцятого засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва, інформує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Комісія вирішила, що наступне засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва відбудеться на території України.

23 листопада 2017р.

Теги: Словаччина, транскордонне співробітництво, пункт пропуску, ЮНЕСКО, букові праліси

НОВИНИ: Соціо

20:34
В Ужгороді говорили про взаємодію влади, бізнесу та громади для подолання проблеми засилля поліетилену
18:31
/ 2
Прямий потяг "Мукачево - Будапешт" з'явиться за два місяці – УЗ
18:03
Довгожителька з Тячівщини відзначає 101-й день народження
17:53
У школі Березова, що на Хустщині, роками немає гарячого харчування
16:38
Із ужгородцями радитимуться стосовно розміщення болардів та організації руху по вул. Довженка
16:12
На перших публічних консультаціях ужгородці висловилися щодо майбутнього озеленення Київської набережної
15:06
До кінця літа Укрзалізниця планує запустити поїзд Мукачево-Будапешт
14:49
/ 1
263 закарпатці за 5 місяців виїхали з України, найпопулярніші країни для еміграції – Угорщина, США, Німеччина та Чехія
13:47
У Національному музеї відбулася презентація книги-збірника "Народний владика Іван Маргітич"
13:32
На Закарпатті стартує спеціальна програма для жінок-переселенок та соціально активних жінок області
12:51
Кіноакцію на підтримку політв’язнів Кремля провели в Ужгороді
12:25
10 районів Закарпаття отримали нові шкільні автобуси
12:24
/ 1
На Закарпатті відбувся тендер на капітальний та середній поточний ремонт трьох автодоріг місцевого значення
09:56
/ 1
Рішення про передачу Невицького замку Кам’яницькій сільраді оскаржили в суді
09:26
/ 3
На Закарпатті вільні 1305 вакансій, найбільша потреба – у в'язальниках джгутів, швачках і продавцях непродовольчих товарів
09:18
/ 3
В Ужгороді тимчасово призупенені маршрути №4 і №20
05:20
В Ужгороді на березі Ужа відзначатимуть свято Купала
22:11
/ 3
Неподалік Синевира відкрили міні-звіринець з "кольоровими" вовками
17:21
ВРП внесе подання президенту про призначення на Закарпатті 2 суддів-"пятирічок"
16:59
/ 6
У Рахові провели "круглий стіл" на тему перспектив створення краєзнавчого музею
16:51
На Закарпатті від продажу землі до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 37 млн грн
16:28
У травні, порівняно з квітнем, на Закарпатті подешевшали яйця та цукор і подорожчали овочі та хліб – статистика
16:17
"Щасливі діти" проведуть ужгородським чиновникам та бізнесменам екозаняття
14:50
/ 4
На Закарпатті успішно лікують чоловіче безпліддя
14:26
/ 4
"Правильна" закарпатська свальба: старшому поколінню – традиційні страви, молодшому...
» Всі новини