Угорщину не влаштовує шкільна освіта для угорців Закарпаття навіть у пропорції 60% українською і 40% угорською - Кішкень

Вона вимагає для закарпатських угорців повного навчання рідною мовою на всіх рівнях здобуття освіти

Угорщину не влаштовує шкільна освіта для угорців Закарпаття навіть у пропорції 60% українською і 40% угорською - Кішкень

Пропозиція про 60% викладання предметів українською і 40% угорською нацменшинам в українських школах не є прийнятною для Угорщини. Про це заявив в інтерв’ю «Главкому» надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

«Це анулює саме право вибору навчання рідною мовою. Тобто, якщо не залишиться права навчання рідною мовою, це загрожуватиме існуванню меншини», - коментує Кешкень.

За словами посла, в Україні зараз є 71 навчальний заклад, де навчання ведеться угорською мовою і 31 навчальний заклад з угорською та українською мовами. «Угорська меншина хоче зберегти право, аби ті особи, які хотіли би навчатися рідною мовою, мали його, тобто мали право вибору», - пояснює він.

Щоб вирішити конфлікт між Україною і Угорщиною щодо сьомої статті закону «Про освіту», українській владі необхідно домовлятися з представниками угорської національної меншини, - вважає посол Угорщини в Україні.

«Позиція угорців Закарпаття полягає в прагненнях зберегти навчання рідною мовою на всіх рівнях здобуття освіти. За законом Угорський уряд має їх підтримати, отже, ми підтримуємо цю позицію меншини», - говорить посол.

За словами Кешкеня, якщо українська влада домовиться з представниками угорської національної меншини, угорський уряд приєднається до результатів цих домовленостей.

Одним із пунктів закону «Про освіту» стала умова переведення шкільної освіти в Україні після початкових класів винятково на українську мову. Це викликало обурення у представників окремих меншин переважно на Західній Україні. На їх підтримку виступили уряди Румунії і Угорщини.

19 листопада 2017р.

Теги: освіта, Угорщина, угорці

Коментарі

Олексій 24.11.2017 / 11:54:20
Про що мова? Яка в Україні повинна бути мова?

Микола 20.11.2017 / 21:36:19
До Лариси ..Я скажу чому змуссили себе поважати,просто зрівняйте рівень зарплат та рівень життя.Україна бідна ,дуже бідна таких не поважають.Румуни вчать Іспанську бо там хочуть жити Мадяри виїжджають массово от і не вчать

лариса 20.11.2017 / 11:03:41
Живемо зараз в Іспаніі, румун тут дуже багато. Мають своі магазини продуктові, мають церкву румунську (на Ібіці). Живуть досить згуртовано. Але діти їх ходять в іспанські школи і ні про яку освіту румунською взагалі мова не піднімається.
У моєі доньки в класі з 28 усі чнів іспанців було лиш двоє, решта - з інших краін. Але усі!навчались іспанською! Це при тому, що містечко , в якому ми тоді жили, входить в десятку іспанських міст, де іноземців більше ніж іспанців.
Навчання в універах - іспанською. Не розумієш - вчи, то твоі проблеми.
Чому і як Іспанія, та й інші краіни, змусили себе поважати, а Україна далі тримається як лакей? Так і вчувається "Чєго ізволітє-с?"

мова 20.11.2017 / 11:03:15
не можу ніяк потямити:
1. як не знаючи державної мови можна вивчити Постанову КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. (із змінами і доповненнями) "Про Правила дорожнього руху" і здати екзамени на отримання Посвідку водія на право керування транспортним засобів (Права)?
2. як водій транспортного засобу, як учасник руху, в разі потреби, збирається спілкуватися з дорожними службами чи інспекторами не знаючи державної мови?
3. чи можна отримати чи підтвердити Право на керування ТЗ, не знаючи державної мови в європейських країна, наприклад в Чехії чи тій же Угорщині?

То ж цілком вірно, що неграмотний водій збільшує ймовірність ( і не тільки ймовірність) ДТП на дорогах України.
Чи не пора вже внести зміни в Правила дорожнього руху і не допускати до керування ТЗ, як фактором суспільної небезпеки, неграмотних водіїв?

Vigan 20.11.2017 / 00:45:10
Якщо домовиться... Та не домовиться! Бо ім треба, як було дотепер - іх не чіпали, творили, що хотіли. Ціле покоління нємейртемків виросло! Зрозуміло, ім не хочеться, щоб іхні дітваки мізки напружували - украінську вчили. А відтак "Будапешт за нас подбає!" Та й отамани іх ілдіко-брензові не погано на фіндопомогах прижились. То як і з ким домовитись?!

Ужгород 19.11.2017 / 22:51:15
Українській владі не треба ні з ким домовлятися, а просто виконуваии прийнятий закон

марія вовчок 19.11.2017 / 19:43:39
тоді треба усім націям давати тоді ми не україна нас тоді нема азащо стільки років українці боролися і тисячами померали ізарас уже чотири роки померають защо аби усі тут командували тільки неми таті нацменшини хотяби відних користь якась була для країни ато зовсім ніякої тільки використовують країну і все атягнуться в інший бік і іще вони збираються нам командувати

мова 19.11.2017 / 17:51:33
Це дурня собача від пана посла Ерно!
В жодній країні світу нема такого, щоб в школах було відсутнє викладання і навчання на державній мові.
Не зрозуміла позиція єврокомісарів (тобто Євросоюзу), які жодним словом не засуджують дії Угорщини. Або Європа настільки прогнила, або вона(Європа)щось "мудрує", а Угорщині дана команда шавкати на Україну... Тут не все так просто....
То ж чиї там вуха стримлять?

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини