Реклама B3

На Закарпатті нараховується понад 37 тисяч хворих на цукровий діабет 1-го та 2-го типу (ВІДЕО)

З них близько 6-ти тисяч знаходяться на інсулінотерапії.

На Закарпатті нараховується понад 37 тисяч хворих на цукровий діабет 1-го та 2-го типу (ВІДЕО)

За статистикою, більше хворих серед жителів міст, менше – у високогірних селах. Ще в квітні цього року в Україні був створений єдиний електронний реєстр інсулінозалежних пацієнтів. Держава частково забезпечує їх необхідними препаратами. Новацією стало те, що отримують вони їх не від ендокринологів, як раніше, а в аптеках.

Ольга ОЛЕКСИК, обласний лікар-ендокринолог

Наразі в області продовжує діяти з 2016-го року, у нас прийнята обласна програма «Цукровий діабет 2016-2020». Інші також можливі джерела фінансування потреб хворих н діабет – це є районні програми, які прийняті в кожному районі області. І вони забезпечують уже в залежності від виділених коштів. В різних районах на цю програму виділяються різні кошти. В деяких районах це є 100% покриття потреби на цукрознижуючі засоби, а в деяких тільки 30.  

Цукровий діабет через певний час може дати ускладнення на нервову та серцево-судинну системи, викликати інфаркт Міокарда, гіпертонічні хвороби та сліпоту. Профілактику та лікування необхідно починати якомога раніше.

Йосип ПІЧКАР, кандидат медичних наук, доцент УжНУ

В основному, це має бути адекватне лікування, всі види лікування. Це дієтотерапія, фітотерапія, таблетовані препарати, щоб рівень цукру був близьким до норми. І в тому випадку ми зможемо попередтити розвиток якихось ускладнень.

Ужгородець Валерій хворіє на діабет уже 15 років та є інсулінозалежним. Колись його вага була – 120 кілограмів. Після строгої трьохмісячної дієти схуд до 70-ти. Незмінно двічі в рік лягає в лікарню та проходить медичні обстеження.

Валерій МАТЬОВКА, хворіє цукровим діабетом

Що потрібно знати про діабет? Значить, контролювати свій рівень цукру в крові однозначно. І бажано декілька раз в день. Це потрібно не тільки для того, щоб знати свій рівень цукру, але й щоб його контролювати. Тому що без контролю неможливе ні лікування, ні подальше життя.

Ігорю всього 26 і вже 12 років він хворіє на діабет. Недуга йому передалася генетично.

Ігор КУРУЦ, хворіє цукровим діабетом

Я дуже був худий. У 13 років у мене було 35 кілограм. Мене повезли до Мукачева, в дитячу обласну лікарню і там виявили діабет. Цукор був такий великий, що не ставався в апарат. Зашкалювало, даже не показало цифри, тільки букви. І відтоді я весь час на інсуліні.

Основними ознаками цукрового діабету є швидкий набір ваги, або ж навпаки – стрімке схуднення, підвищений апетит до солодкого, постійна втома та нечіткість зору. Лікарі кажуть – якщо вчасно звернути на них увагу, можна уникнути  важких наслідків недуги.

14 листопада 2017р.

Теги: діабет, хворі

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

16:29
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
16:28
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
19:51
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
17:14
/ 1
Туристка з Дніпра травмувалася під час спуску з гори Гимба на Закарпатті Фото новина
16:30
Родина з трьома дітьми евакуювалася із Дніпропетровщини на Закарпаття Фото новина
10:12
На Закарпатті у ДТП тяжко травмувався 41-річний мотоцикліст Фото новина
15:06
/ 2
В Ужгороді через аварію на водогоні частина міста залишилася без води
13:53
У Мукачеві зупинили нетверезого водія без посвідчення Фото новина
12:43
/ 14
Закарпатський ОТЦК та СП спростував інформацію про обшуки в Мукачівському ТЦК
11:18
13 серпня закарпатців чекає найяскравіший зорепад літа
18:13
/ 2
Рятувальники допомогли туристу з Одеси, який травмувався на Говерлі Фото новина
17:45
/ 1
Патрульні зупинили в Мукачеві мотоцикліста без прав і номерних знаків Фото новина
16:35
/ 1
Ужгород вчетверте за серпень побив температурний рекорд
13:29
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з росією захисником Володимиром Йорданом Фото новина
11:19
На площі Народній в Ужгороді чоловік влаштував дебош Фото новина
10:26
Троє людей постраждали під час бійки в Ужгороді
18:05
Закарпатські рятувальники допомагають гасити масштабні лісові пожежі у Франції Фото новина
17:10
В Ужгороді 5 серпня перекриють частину вулиці Фединця
16:00
В Ужгороді 5 серпня попрощаються із захисником Богданом Югасом, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
15:30
Суд розірвав договір на будівництво автобази в Ужгороді за понад 155 млн грн Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який дві доби блукав у Карпатах Фото новина
12:15
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
11:09
Підтвердили загибель захисника із Нанкова на Хустщині Юліана Гербея Фото новина
» Всі новини