Як повідомив ректор УжНУ Микола Вегеш, цього року вступна кампанія розпочнеться 15 липня, а за 3 місяці до неї будуть опубліковані усі правила та вимоги до абітурієнтів. Раніше цього робити не хочуть, аби потім знову не повідомляти про всілякі зміни, які обов’язково будуть.
Цьогоріч вступ та зарахування буде проводитися за новою системою: школярі складатимуть іспити-тести у так званих центрах тестування, за результатами яких, при отриманні високих балів, зможуть претендувати на автоматичне зарахування до вищих навчальних закладів. Іспитів буде два: українська мова і література та профільний предмет. Ті, хто виявлять бажання поступати на факультети міжнародних відносин чи РГФ, додатково складатимуть іспит з іноземної мови.
З одного боку, на перший погляд, нова система має полегшити підготовку до вступу, проте з іншого – є й чимало труднощів. Насамперед те, що вступні тести не будуть друкуватися, як це було раніше, аби кожен міг ознайомитися із ними і бути готовим саме до таких завдань. Тепер же школярі й абітурієнти дізнаються і побачать тести лише саме під час тестування. Тобто, готуватися треба серйозно і грунтовно за усіма напрямками.
Щодо пільг, які надаються деяким категоріям громадян, то вони так і залишились, плюс діятимуть цільові направлення для нацменшин та мешканців гірських районів. Здивування лише викликає те, з якого дива діти працівників університету будуть мати пільги при вступі. Адже ця категорія пільговиків знаходиться навіть вище за "золотих" медалістів та переможців олімпіад. Медійники навіть почали фіглювати, що треба надати також пільги дітям митників, правоохоронників, суддів і так далі.
До того ж, перевіряти ці тести будуть не на місці, як це було раніше, тобто ніяких університетських комісій не буде, а усі тести відправлятимуться в Київ у центр тестування, де й проводитиметься незалежна перевірка та оцінювання, мовляв, так можна буде запобігти корупції.
Пан Вегеш зазначив, що навіть такі, здавалося б, суворі правила навряд чи завадять розповсюдженню корупції, просто усі грошові корупційні потоки перемістяться до столиці. Він також висловив хвилювання щодо недобору студентів на окремі спеціальності, адже очікується ажіотаж на найбільш популярні факультети: економічний, юридичний, міжнародні відносини тощо. До того ж, нема ніякої гарантії, що оплата за навчання знову не підвищиться, що теж у свою чергу зменшить кількість студентів. У разі недобору та меншої кількості платників, керівництво УжНУ змушено буде скорочувати викладацький склад. Цього року також планується впровадження нового факультету чи відділення – психології, нині триває передакредитаційний процес, а наступного року можлива поява ще й спеціальності "митна справа".