Депутатам міськради презентували проект сміттєспалювального заводу у Тячеві (ФОТО)

Учора, 31 жовтня, відбулася зустріч представників інвестиційно-екологічної компанії «ІЕК», яка має намір залучити закордонних інвесторів для будівництва сміттєспалювального заводу в Тячеві, з депутатським корпусом Тячівської міської ради.

Депутатам міськради презентували проект сміттєспалювального заводу у Тячеві (ФОТО)

Депутати жодних рішень не приймали, а лише мали намір детальніше дізнатись про плани інвесторів.

З презентацією проекту заводу виступили представник «ІЕК» Ігор Погрібний та директор інвестиційно-екологічної компанії «ІЕК» Ольгерд Тімофєєв. Як стверджували доповідачі, вони є українськими партнерами закордонного інвестора «West to Energy international», яка забезпечує 100% фінансування проекту і будує «під ключ» сміттєпереробний завод. Вартість будівництва заводу – орієнтовно 60 млн євро. 

За їх словами, інвестиційним проектом передбачено будівництво заводу потужністю переробки 100 тисяч тон твердих побутових відходів на рік з отриманням електроенергії. Будуватимуть завод біля існуючого сміттєзвалища у Тячеві. Тут спалюватимуть сміття з Тячева і району. Триватиме будівництво 2,5 років. А до того два місяці піде на збір інформації, вивчення морфології відходів та проектування. Та все це лише за умови, що проект пройде громадські слухання. При сміттєпереробці буде застосовано технологію інсінерації (спалювання відходів). Обладнання, яке буде використовуватись, є екологічно безпечним. На заводі будуть зайняті 52 працівники. 

Після виступу Тячівський міський голова Іван Ковач поставив доповідачам низку питань, зокрема, щодо того, яким чином буде здійснюватись сортування сміття, і що планують робити з такими відходами, як будівельне сміття, шини, масла тощо. А також – як технічно вирішуватимуть питання подачі електроенергії, що буде вивільнятися при переробці сміття, в мережу. Адже саме через неузгодженість стосовно цього моменту фінські інвестори зупинили реалізацію свого проекту. Ще одне питання – кому будуть постачати енергію? На це представники інвестора відповіли, мовляв, варто поблизу збудувати, наприклад, теплиці. 

У підсумку, депутати міськради взяли інформацію представників «ІЕК» до відома. Але вирішувати, чи давати дозвіл на будівництво сміттєспалювального  заводу в Тячеві, буде громада на громадських слуханнях, які відбудуться 8 листопада, о 10.00, у залі Тячівського ЦДЮТ. 

З повним текстом заяви про наміри представників інвестора можна ознайомитись за посиланням

Також стало відомо, що, окрім цього, є ще два інвестори, які мають пропозиції щодо будівництва в Тячеві сміттєпереробного заводу. Як зазначив міський голова, їх пропозиції теж будуть вислухані, щоб обрати найбільш оптимальний варіант.

01 листопада 2017р.

Теги: сміття, завод

НОВИНИ: Соціо

15:50
В Ужгороді поліцейські оперативно розшукали зниклого хлопчика Фото новина
14:20
/ 1
На Закарпатті висадили новий «Ліс пам’яті» на честь загиблих захисників Фото новина
13:15
У Мукачеві створили авторський аромат, присвячений місту Фото новина
12:12
На Берегівщині попрощаються із захисником Кирилом Карчевським Фото новина
11:10
В Ужгороді патрульні виявили водія, який керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
09:00
На Закарпатті відзначили Міжнародний день музеїв Фото новина
18:06
Закарпатські рятувальники розшукали у горах туриста із Миколаєва Фото новина
17:06
На Закарпатті попрощалися з 37-річним старшим матросом Максимом Раком Фото новина
15:45
У Мукачеві попрощаються з Олександром Карольї, який загинув ще в червні 2024-го Фото новина
15:13
/ 2
Глава греко-католиків Закарпаття звершив божественну літургію в оновленій церкві архістратига Михаїла в Щасливому на Мукачівщині Фото новина
14:56
Схему з фіктивним шлюбом викрили прикордонники Чопського загону Фото новина
13:06
У Квасах на Рахівщині під час екоакції зібрали понад 5 кубометрів пластикових відходів Фото новина
12:02
/ 7
У Міжгір’ї висадили нову алею сакур Фото новина
11:11
/ 1
В Ужгороді прощатимуться із полеглим захисником Іваном Кир’яновим Фото новина
10:04
На війні з росією поліг захисник із села Ярок на Ужгородщині Михайло Бреза Фото новина
17:23
/ 3
Іван Чендей про діячів неорусинського руху
16:41
Нетверезого водія без посвідчення виявили патрульні в Ужгороді Фото новина
13:47
/ 1
У потязі «Чоп – Загонь» службовий пес знайшов валізу з контрабандними сигаретами Фото новина
10:43
/ 1
В Ужгороді проведуть в останню путь захисника Максима Рака Фото новина
09:04
/ 2
Школяр із Закарпаття виборов перше місце на Балтійській олімпіаді з хімії Фото новина
18:15
/ 1
На Закарпатті проведуть десятки безкоштовних заходів до Міжнародного дня музеїв Фото новина
15:17
/ 1
Педагог із Закарпаття став переможцем конкурсу «Учитель року – 2026» Фото новина
11:16
/ 1
На Закарпатті митники викрили схему незаконного ввезення систем зберігання електроенергії на майже 8 млн грн Фото новина
09:07
На Рахівщині медики пішки через ліс добиралися до травмованої туристки Фото новина
17:36
/ 2
Закарпатські митники викрили спробу ввезення великої партії незадекларованого одягу Фото новина
» Всі новини