Реклама B3

В Ужгороді на конференції греко-католики говорили про репресії тоталітарних режимів проти церкви (ФОТО, ВІДЕО)

31 жовтня 2017 р. в Ужгородській греко-католицькій богословській академії ім. блаж. Теодора Ромжі відбулася Міжнародна наукова конференція на тему «Репресії тоталітарних режимів проти Церкви», присвячена 70-літтю мученицької смерті владики Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжі.

В Ужгороді на конференції греко-католики говорили про репресії тоталітарних режимів проти церкви (ФОТО, ВІДЕО)

Розпочав конференцію, молитвою та привітальним словом преосвященний владика Мілан Шашік СМ – правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, після чого науковців, гостей та духовенство і всіх учасників привітав ректор Ужгородської богословської академії Архимандрит Петро-Павло Береш.

У конференції також взяв участь єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії Кир Ніл Лущак ЧБМ, ченці Василіяни провінції Св. Миколая, монашество і духовенство Мукачівської єпархії, семінаристи і гості.

Теми доповідей, представлених на конференції, були наступні:

«Греко-католики ужгородської унійної традиції під тоталітарними ідеологіями націоналізму та комунізму: від адміністративних поділів Єпархії до державної ліквідації Церкви». (Володимир ФЕНИЧ – Ужгород).

«Спроба відкликання Павла Петра Гойдича ЧСВВ та переслідування духовенства між 1939-1945 рр.». (о. Петер БОРЗА – Кошиці).

«Репресії радянських каральних органів влади супроти греко-католицького духовенства у 1944-1950 рр.: на прикладі м. Львова». (Світлана ГУРКІНА – Львів).

«Владика Теодор Ромжа як стримуючий фактор апостазіі духовенства Мукачівської єпархії». (о. Михайло МИХАЙЛЕЦЬ – Ужгород).

«Блаженний ієромученик єпископ Павел Ґойдич як жертва тоталітарного режиму в колишній Чехословаччині». (о. Петер ШТУРАК – Пряшів).

«Рятуючи Церкву: до питання про взаємини владики Теодора Ромжі та Василіянського Чину». (Володимир МОРОЗ – Тернопіль).

«Переслідування Церкви в Чехословаччині комуністичним режимом». (о. Ціріл ГІШЕМ – Ружомберок-Кошиці).

«Василь Гопко (помічний пряшівський єпископ) та його шлях до проголошення Блаженним». (Ярослав ЦОРАНІЧ – Пряшів).

«Антикатолицька проблематика на сторінках закарпатської районної періодики доби «хрущовської відлиги». (Юрій ДАНИЛЕЦЬ – Ужгород).

«Листи владики Теодора до Уповноваженого в справах культів за 1947р.» (Віктор КІЧЕРА – Ужгород).

«Я йду за Тобою, куди б Ти не пішов!» – вірність, яку таємний єпископ Олександр Хіра зберіг і проніс від Карпат до Караганди. (Маріанна РІШКО – Будапешт).

«Літургія – голос «Церкви мовчання». Підпільна діяльність греко-католицького духовенства «ліквідованої» Мукачівської єпархії». (Марія МАЙОРОШІ – Ужгород).

Інші, заплановані програмою заходу доповіді, не виголошені через вимушену відсутність доповідачів, увійдуть до збірника конференції, який буде виданий друком.

Це наступні доповіді:

«Тоталітарна владав Словаччині та її ставлення до католицьких єпископів у 1948-1989 рр.» (о. Штефан ЛЕНЧІШ – Ружомберок-Кошиці).

«Арешт, суд та ув’язнення о. Павла (Петра) Пушкарського ЧСВВ (1952-1956 рр.)». (Ігор ГАЛАГІДА – Гданськ).

«Особистий вимір «воззʼєднання»: як вижити в радянській державі (на основі усноісторичних свідчень про о. Михайла Дацишина)». (Наталія ШЛІХТА – Київ).

«Антикатолицька проблематика на сторінках закарпатської районної періодики доби «хрущовської відлиги». (Юрій ДАНИЛЕЦЬ – Ужгород).

«Сучасні уявлення про конфесійну політику радянської влади на Закарпатті (за матеріалами етно-соціологічних опитувань 2011-2016 рр.)». (Діана ШТЕРР – Ужгород).

На завершення конференції, після завершальних дискусій та подячного слова владики Мілана був представлений документальний фільм про Блаженного Теодора Ромжу.

Опісля була відслужена Архієрейська Божественна Літургія та панахида за репресованим духовенством Мукачівської греко-католицької єпархії в Хресто-Воздвиженськомукатедральному соборі м. Ужгорода.

 

о. Франціск Онисько ЧСВВ

01 листопада 2017р.

Теги: греко-католик, конференція, Ромжа

Реклама B4

Коментарі

István 01.11.2017 / 18:40:51
"Послідній" - это на каком языке?

вірник 01.11.2017 / 16:58:59
Просто русскоправославних гундяєвців ковбасить при будь-якій згадці про греко-католиків

111 01.11.2017 / 16:55:46
А яке відношення греко-католицька церква має до суду Сигет-Мараморошських процесів над православними? Тим більше, що в Австро-Угорщині і в Угорщині Хорті панівною була не греко-католицька, а католицька релігія. А православна церква після 1945 року за посібництва більшовицької влади відбирала храми насильно не в католиків, а в греко-католиків.
Православним і тим, хто за них заступається слід було б вже бути обєктивними.І не огульно звинувачувати греко-католицьку церкву в тому, чого вона ніколи не робила.

ортодокс 01.11.2017 / 14:58:07
Історія не бреше!
На жаль мертвих не оживити!Щоб засвідчити правду!
Но за них говорять їхні нащадки які з вуст в вуста передевали істину!
Свідчення відносин унії при Австро-Угорській імперії до православних збереглись до наших часів!Є багато історичних дописів!
Послідній із них 1і2 Сигет-Мараморошський процес(суд над православними)Ганебний процес який показував відношення влади і тодішньої домінуючої релігії,яка мала вагомий вплив на владу, до християн які зберігали істину!
Звичайно важко визнати помилки своїх пращурів!
Але їх треба визнавати і тоді настане мир християнський!




111 01.11.2017 / 10:30:41
Ортодоксу.Та невже прадіди ще живуть, що памятають події двох-трьохсотлітньої давнини? Брехати також з розумом слід.

ортодокс 01.11.2017 / 07:45:24
А про репресії унії проти бідних православних закарпатців в роки панування Австро-Угорської їмперії згадали?
Мабуть забули!
А наші прадіди пам'ятають!

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

16:38
На війні з росією поліг захисник із Жнятина на Мукачівщині Микола Грицу Фото новина
15:46
/ 1
На Закарпатті 23-річна жінка народила п’яту дитину просто вдома Фото новина
12:52
/ 1
У замку Паланок у Мукачеві зварили «Леквар Перемоги» Фото новина
12:16
В Ужгороді відбулося спецпогашення марок на підтримку військовополонених Фото новина
11:13
/ 1
23-річна жінка на Великоберезнянщині народила четверту дитину до приїзду медиків
10:12
На війні з рф загинув 33-річний захисник із Великих Лазів на Ужгородщині Іван Коваль Фото новина
15:07
/ 10
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 3
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
/ 1
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 1
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
/ 2
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:08
/ 1
Під тиском громадськості депутати не підтримали забудову Ботанічної набережної в Ужгороді
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
» Всі новини