Громадські активісти розповіли про свавілля влади та правоохоронців на Хустщині (ФОТО)

В Ужгород відбулася прес-конференція, на якій громадські активісти розповіли про ситуацію з судовою та правоохоронною системою на Хустщині.

Громадські активісти розповіли про свавілля влади та правоохоронців на Хустщині (ФОТО)

Громадський правозахисник Віталій Грегор заявив: «На Закарпатті, зокрема, на Хустщині, триває повне свавілля правоохоронних органів, діє кругова система судової системи, приховування злочинів правоохоронцями і «кришування» у прямому сенсі цього слова прокуратурою, яка просто перефутболює справи з району в область і назад. Надсилання скарг та ходіння на особисті прийоми до посадовців, на жаль, не дають результатів. Мешканці Хустщини хочуть бути почутими, сказати на всю Україну про беззаконня і, можливо, привернути увагу вищих посадових осіб, які зможуть це припинити. Президент сказав, що у нас не буде «смотрящих» ніде, але ми бачимо, що вони існують».

Йдеться, за словами доповідачів, про розкрадання коштів, побиття двох підприємців головою села Драгово, якого досі не затримано і жодних запобіжних заходів щодо нього не застосовано.

Громадський активіст Хустщини Іван Рошко додав: «На добудову Драгівської лікарні було виділено 1,2 млн грн. Після виборів почали проводитися нібито ремонтні роботи, за якими ми уважно стежили. На нашу думку, роботи проводилися за завищеними цінами і гроші фактично розкрадалися. Актами огляду було встановлено і доведено, що лише в деяких фазах робіт було вкрадено понад 100 тисяч гривень. У результаті, було порушено справу за двома статтями. У ході слідства якимось чином правоохоронні органи вилучили зі справи одну статтю і, згідно з вироком суду, виконроб отримав рік умовно. А щодо голови села вже близько двох років слідство триває і лікарня досі не добудована. Йому не вручають ні підозру, ні притягають до відповідальності. Всі просто перестали зважати на те, що із держбюджету було вкрадено кошти. Правові поля ми використали всі, звертаючись в Генпрокуратуру, Президента, прем’єра, обласне і районне керівництво правоохоронних органів. Ніхто не реагує. Жодних дій щодо боротьби з корупцією нема, а покривання злочинців породжує нові і нові злочині. У нас є всі документи із доказами цього. Робити вигляд, що нічого не відбувається, вже просто неможливо».

Депутат Драгівської сільради Іван Худа зауважив: «До моїх обов’язків, як депутата, входить контроль витрат всіх коштів, які були затверджені сільрадою. Як вже було сказано, ми виявили значні порушенні при використанні коштів на ремонт сільської лікарні. Ми звернулися до голови села, але він не реагує та сам порадив звернутися до контролюючих органів, що нами і було зроблено. Перевірки виявили порушення на суму 105 тис. грн, але правоохоронці не реагували. Ми звернулися по допомогу до народних депутатів, лише після втручання яких було відкрите кримінальне провадження по розкраданню коштів. Чекаємо на об’єктивне розслідування. Також слід звернути увагу на ремонт приміщення сільради. Я просив надати акти виконаних робіт, але отримав відмову, як і по лікарні. А це кримінально каране діяння – створення штучних перешкод у діяльності депутата місцевої ради. Я звернувся знову ж таки до правоохоронців, але розслідування штучно затягується».

Доповідачі навели приклад ще одного грубого зловживання – вибори в с. Олександрівка. Суд скасував проведення тут незаконного голосування, а місцеві органи влади просто зневажили рішення і таки провели вибори. Натомість працівники правоохоронних органів, за словами В. Грегора просто не реагують на злочини. «Маємо прецедент в Україні і напевно навіть у світі – вибори скасовані, а результати виборів – законні, «обрані» особи працюють. Це ганьба правоохоронної системи, я вважаю. Депутати, які насправді не є законними депутатами, голосують за рішення, виділяють ділянки і таке інше. Далі – знову суди і протистояння, перекриття доріг і тп. Тому люди роблять спробу достукатися до влади, це публічне попередження, що потрібно забезпечити дотримання законності і правоохоронці мають розслідувати злочини, а не їх покривати. Інакше шлях лише за масштабними протестами», - каже В. Грегор.

Віталій Грегор також додав про ситуацію щодо дороги у Драгові. За його словами, голова села підробив підписи та перерахував кошти громади підряднику, який ремонтував дорогу. Хоча на виборах це був елемент піар-кампанії, під час якої голова села обіцяв виборцям відремонтувати дорогу самостійно, а не коштами бюджету.

«По голові села Драгова є 13 кримінальних справ, жодну не доведено до кінця. Про яку роботу правоохоронних органів можна говорити? Коли припиниться це розкрадання і свавілля?», - запитує Іван Рошко.

31 жовтня 2017р.

Теги: Хустщина, влада, правоохоронці

Коментарі

Віталій Грегор 2017-10-31 / 10:57:09
Окремо хочу доповнити 3-тему, озвучену на даній прес-конференції в Ужгородський прес-клуб, однак не описану в прес-релізі. Резонансні протистояння на Хустщині в боротьбі щодо недопущення екологічно-небезпечного будівництва міні-ГЕС на р.Ріка, яка до того ж є об’єктом Смарагдової мережі України (входить до Пан'європейської природоохоронної мережі). Спроби протиснути це будівництво вилилося в перекриття доріг та протести. Однак вже пройшло більше 3-х місяців, а ніхто так і не покараний. Ні голова Хустської РДА Назарій Павлій, який власне і видав корупційно-незаконні розпорядження-дозволи під таке будівництво, однак в подальшому були скасовані головою ОДА Г.Москалем та залишені в силі окружним судом. Жодного покарання за зловживання службовим становищем і голові села Березова Богдану Біляку, який координував "тітушками" в на псевдослуханнях 10 липня, що не пропускали "немотивованих" мешканців в клуб, де вони проходили. Він же опісля видав розпорядження про визнання цих слухань такими, що не відбулись, бо проводились із грубим порушенням законодавства, а потім до суду подав заяву просячи руками забудовників скасувати це своє ж розпорядження. Чи діяв він в інтересах третіх осіб, очевидно і умисно, однак поліція області, до якої я подав заяву про злочин вже понад 3 місяці тому, мовчить "як риба у воді", жодного виклику, жодних слідчих дій чи хоч якихось дій.
Окремо я зупинився на пре-конференції і на грубому перешкоджання діяльності журналістам аж 2-х видань - "Срібної Землі" та інтернет-видання "0312". Яким 10 липня в с.Липча група молодиків, організованих жадібними до легкого збагачення райдепутатом В.Дулкаєм та облдепутатом від "Опоблоку" В.Якубцем, перешкоджала в зйомці, погрожуючи розбити техінку, якщо не перестануть. Вони ж були присутні і у вищезгаданому Березові, з однією метою забезпечити потрібне "ЗА" ГЕСи і були шоковані коли зібралося майже 900 мешканців, які проголосували "ПРОТИ" та жіночки, яких їх просто ганебно прогнали. Про це журналіст Стас Данко повідомив також обласну поліцію ще на початку серпня, однак також безрезультатно. І схоже гучні слова Прокуратури Закарпатської області "захист професійної діяльності журналістів у всьому світі є головною ознакою цивілізованості та демократичності країни. Лише тоді, коли представник мас-медіа відчуває себе захищеним, можна говорити про реальну свободу слова в державі" на оф.сайті є просто пафосом.

НОВИНИ: Соціо

14:18
Школяр із Хустщини, що переміг в "Олімпіаді геніїв" у США, поки не має жодного запрошення від українських вишів
09:58
Кожен сьомий пенсіонер на Закарпатті отримує мінімальну пенсію
09:56
Діти учасників АТО з Мукачева відпочиватимуть у Хорватії
09:53
У середньому по Закарпаттю на одну вакансію претендують троє безробітних
09:52
На засіданні Вченої ради УжНУ вручали нагороди й вирішували конкурсні та атестаційні справи
09:39
Для розвитку гірських регіонів Закарпаття залучать досвід та інвестиції країн ЄС
08:18
/ 7
Під час переатестації голова Апеляційного суду Закарпатської області Г.Фазикош не змогла пояснити статки чоловіка, ВККС оголосила перерву
07:10
ДСА України призначено т. в. о. керівників апаратів новоутворюваних місцевих судів Закарпаття
05:44
/ 2
В Ужгороді на тротуарах вулиці Собранецької пропонують встановити боларди від паркування авто
17:23
/ 7
Сезон чорниці стартував на Закарпатті
16:19
На Закарпатті цьогоріч зареєстрували більше 15 тисяч земельних ділянок
11:10
/ 2
У Хусті День молоді відзначать біговим тренуванням, змаганнями з жиму лежачи та концертом
10:37
ФОТОФАКТ. Нова "театральна" лавиця-фотозона з'явилася в Мукачеві
10:26
Замість вулиць Жуковського та Маміна Сибіряка у Мукачеві тепер – вулиці вулиці Логойди та Калабішки
10:16
У Мукачеві виділили півмільйона грн на лікування містян в інституті ім. Амосова
09:40
Градобій із буревієм завдали Закарпаттю збитків на понад 60 млн грн – ОДА
09:38
Від 21 до 50 грн виділяють на харчування кожного пацієнта у медичних закладах Ужгорода
06:40
/ 5
WWF показав відзняті з дрона масштаби вирубки лісу в Усть-Чонянському лісництві на Тячівщині
06:13
/ 5
Закарпаття виконало план залучення контрактників на службу в ЗСУ найгірше в Україні
05:52
Соліст Закарпатського народного хору Олександр Товт помер, коли повернувся додому з Угорщини у відпустку
04:56
Зйомки "Захара Беркута" з "термінатором" Робертом Патріком в головній ролі триватимуть на Закарпатті до кінця серпня (РОЗШИРЕНО)
22:29
В Ужгороді до 1-го класу зарахували 1753 дітей, вільні місця ще є у 5 навчальних закладах
21:32
/ 6
В Ужгороді відбудеться всеукраїнська акція "Ні поліцейському свавіллю!"
18:04
2-ий велозаїзд Big City Ride відбудеться в Ужгороді 27 червня
17:45
/ 1
В Ужгороді оновлюють пл. Корятовича
» Всі новини