Про це йдеться в прес-релізі компанії ЕСУ.
"ЕСУ" не згоден з рішенням суду першої інстанції і продовжить захист права власності на акції "Укртелекому" в апеляційному суді", - повідомили в компанії.
В "ЕСУ" підкреслили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу "Укртелекому", зокрема, буде продовжена масштабна модернізація компанії в партнерстві з China Development Bank.
"З огляду на характер претензій ФДМ і їх зв'язок з діями попередніх власників "Укртелекому", "ЕСУ" вважає за необхідне досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов'язань", - відзначили в компанії.
Крым того, Господарський суд Києва, розірвавши з компанією ЕСУ договір купівлі-продажу пакета акцій Укртелекому, прийняв рішення стягнути з ЕСУ 81,9 млн доларів пені за невиконання інвестиційних зобов'язань.
Про це заявив глава Фонду держмайна України Віталій Трубаров.
"За результатами перевірки в лютому 2017 р встановлено невиконання компанією ЕСУ інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років інвестицій в сумі не менше 450 млн доларів", - сказав Трубаров.
Він також зазначив, що Укртелеком не виконав пряму умова договору, яка передбачала передачу телекомунікаційної мережі спеціального призначення у власність держави.
Глава Фонду держмайна додав, що закон не передбачає в разі повернення приватизованого об'єкта в держвласність ніякої компенсації інвестору за придбаний пакет акцій, оскільки дана норма була вилучена ще в 2012 р.
Нагадаємо, Фонд держмайна в травні 2011 року продав 92,79% акцій Укртелекому українській "дочці" австрійської компанії EPIC - фірмі ЕСУ - за 10,5 млрд гривень.
Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова. Бізнесмен став власником компанії опосередковано.
Він придбав у EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ "ЕСУ".
Остання компанія є безпосереднім власником Укртелекому, контролюючи майже 93% акцій компанії.
Як повідомлялося, державні Ощадбанк та Укрексімбанк вимагають через суд стягнути борги з ЕСУ в розмірі 1,1 мільярда гривень та 2,83 мільярда гривень відповідно.
Укрексімбанк купив облігації ЕСУ номіналом 2,24 млрд гривень у квітні 2013 року. У березні 2017 року ЕСУ повинна була погасити облігації, однак цього не зробила.
Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко повідомляв, що компанія "Укртелеком" була приватизована кіпрською компанією фактично безкоштовно.
Читайте також: Операція "реприватизація". "Укртелеком" - під прицілом