В Ужгороді визначенням переможців завершився "іміджевий" мистецький проект власника зруйнованих "Корони" і "Червеної ружі" (ФОТО)

В Ужгороді завершився ІІІ Відкритий студентський конкурс з живопису «Срібний мольберт», що тривав в Ужгороді з 9 по 14 жовтня 2017 року. 

 

Організатором конкурсу є культурно-мистецька фундація Brovdi Art.

Урочиста церемонія нагородження призерів і лауреатів конкурсу «Срібний мольберт» відбулася сьогодні, 14 жовтня 2017 р., в холі-атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації.

Засновники культурно-мистецької фундації Brovdi Art і студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» Роберт і Наталія Бровді, відкриваючи урочисту церемонію, подякували партнерам, журі, команді та медіа за ту важливу роботу, яку вони здійснили в рамках конкурсу.

Звертаючись до учасників і вітаючи їх, відзначили: «Кожен із вас уже переможець, бо пройшов крізь  призму надзвичайно серйозного відбору компетентними експертами, які знаходились у різних точках України і не знали про вас нічого, крім вашої творчості й портфолійних робіт. Це була єдина інформація, якою вони володіли, обираючи 1 з 7 претендентів, і в цьому ваша перемога».

За результатами таємного голосування членів журі призерами ІІІ Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» стали:

У номінації «Міський пейзаж»:

– Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва);

– Бєлей Богдан (Львівська національна академія мистецтв);

– Копанський Юрій (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ).

У номінації «Портрет»:

– Католик Богдан (Харківське державне художнє училище);

– Годван Тарас (Закарпатська академія мистецтв, м. Ужгород);

– Божко Євгенія (Одеська державна академія будівництва та архітектури, м. Київ). 

У номінації «Імпровізація»:

– Годван Тарас (Закарпатська академія мистецтв, м. Ужгород);

– Орлов Євгеній (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ);

– Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва, м. Київ).

Спеціальні премії від партнерів конкурсу отримали:

– від Закарпатської академії мистецтв – Штепура Олена (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ);

– від компанії Royal Talens – Божко Євгенія (Одеська державна академія будівництва та архітектури).

– від арт-резиденції «Великий Перевіз» призерами стали Єсакова Софія (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ), Суш Зорян (Івано-Франківський університет права ім. Короля Данила Галицького), Годван Тарас (Закарпатська академія мистецтв, м. Ужгород).

– від фундації культурних ініціатив ArtHuss – Бєлєй Богдан (Львівська національна академія мистецтв);

– від інформаційного порталу ArtsLooker – Метелін Денис (Українська академія друкарства, м. Львів);

– від резиденції Петра Ряски «Вибачте, номерів немає» – Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва);

– від Української транспортної страхової компанії UTICO – Коцогуб Микола (Харківська державна академія дизайну і мистецтв), Гафинець Ангеліна (Закарпатська академія мистецтв, м. Ужгород), Леонець Ярослав (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

– від дизайн-студії Sergey Makhno Architects – Шевчук Захар (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ), Щербина Поліна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ), Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва).

–  від арт-резиденції Тараса Табаки – Орлов Євгеній (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ) та Штепура Олена (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ).

– від галереї сучасного мистецтва Voloshyn Gallery – Годван Тарас (Закарпатська академія мистецтв, м. Ужгород) та Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва).

– від Фонду Анатолія Криволапа – Шевчук Захар (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ).

– від куратора мистецьких проектів Ігоря Абрамовича – Орлов Євгеній (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ), Бурда Яків (Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука) та Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва).

Головною інтригою заходу стало вручення Гран-прі від засновників конкурсу. Вручали нагороди Роберт і Наталія Бровді, член журі Сергій Святченко та партнер нагороди – директор по Західній Україні «Кий Авіа» Анна Шаркова. Отже, гранти на подорож до одного з культурно-мистецьких центрів Європи й відвідання всесвітньовідомих  музеїв та галерей отримали учасники:

– Сироткіна Вероніка (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ) відвідає Більбао (Іспанія);  

– Некраха Ігор (Харківська державна академія дизайну і мистецтв) поїде до Риму (Італія);

– Шевчук Захар (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ) побачить музеї та галереї Парижа (Франція).

Редактор інформаційного партнера конкурсу – журналу «Образотворче мистецтво» Ольга Собкович відзначила роботи Божко Євгенії (Одеська державна академія будівництва та архітектури), Штепури Олени (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ), Корабельнікова Сергія (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ), Мельник Кристини (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ) та Орлова Євгенія (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ). Фото робіт цих молодих митців будуть надруковані у журналі «Образотворче мистецтво».

Усі конкурсанти також отримали від засновників «Срібного мольберта» дипломи учасників та цінні подарунки (футболка, набір книг «Ukrainian Art Book» від Фонду культурних ініціатив ArtHuss, а також художні каталоги класиків закарпатської школи живопису А. Ерделі та Й. Бокшая). Набори фарб від компанії Royal Talens учасникам надішлють додатково. Конкурсні роботи будуть надруковані у художньому каталозі та експонуватимуться на виставках.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, засновниками Brovdi Art і, відповідно, організаторами Всеукраїнського студентського конкурс з живопису «Срібний мольберт» та анонсованої виставки є "китайський олігарх" Роберт Бровді з дружиною Наталією.

Водночас, формуючи в зазначений спосіб імідж мецената, Р.Бровді є власником щонайменше двох зруйнованих пам'яток обласного центру Закарпаття - готельно-ресторанного комплексу "Корона" та готелю і ресторану "Червена ружа" (інші історичні назви - "Київ" і "Берчені").

Оскільки Р.Бровді вважається одним із донорів політичної партії "Народний фронт", якій за квотою внаслідок коаліційних домовленостей передано владу на Закарпатті, правоохоронні органи, зобов'язані діяти відповідно до чинного законодавства, в цих випадках демонструють злочинну бездіяльність.

Як наслідок, пам'ятку "Корона" зруйновано повністю і на її місці збудовано бетонну споруду за принципом фасадизму, а до споруди "Червеної ружі" привернула увагу спільнота Save Uzhhorod у зв'язку з руйнуванням первісного, історичного вигляду пам'ятки облаштуванням недоречних вікон-люкарен.

Нещодавно, під тиском громадськості, за фактами пошкодження кінотеатру "Ужгород" і будівлі ресторану "Червена Ружа" розпочато досудове розслідування.

У зв'язку з тим, що у контексті руйнування історичного кінотеатру авторства відомого чеського архітектора Людовіта Оелшлегера "випливло" прізвище соратника Р.Бровді Івана Волошина, громадськість схиляється до того, що Р.Бровді має відношення до руйнування і цієї пам'ятки загальноєвропейського значення.

Тобто, за формуванням іміджу мецената насправді мають місце дії протилежного, руйнівного і, по-суті, трагічного для Ужгорода характеру.