Цьогорічні абітурієнти вишів Закарпаття не будуть проходити через важкі випробування іспитами

Про деякі нюанси цьогорічної вступної кампанії до вищих учбових закладів України розповів на прес-конференції в обласному центрі Закарпаття ректор Ужгородського національного університету икола Вегеш.

Цьогорічні абітурієнти вишів Закарпаття не будуть проходити через важкі випробування іспитами

 "Виходячи з пропозиції Міністерства освіти і науки України, ми відмовилися від кількох предметів, які були минулого року, зокрема "Людина і суспільство", "Основи економіки" (діти в школі цей предмет майже не проходять). Ще одна особливість полягає в тому, що всі представники нацменшин будуть складати українську мову", — зазначив Вегеш.

Для конкурсного відбору вступників за напрямками (спеціальностями) зараховуються результати зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, підтверджені сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти з предметів: українська мова та література, зарубіжна література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, фізика, хімія, географія, основи економіки, основи правознавства з результатами оцінювання знань у поточному році (за шкалами оцінювання від 1 до 12 балів та від 100 до 200 балів). Сертифікати нижче встановленого рівня (4 бали за 12-бальною шкалою оцінювання або 24 бали за 100-бальною шкалою оцінювання) університетом не приймаються. Також розробляються нормативи з фізичної культури тапрограми з іноземної мови для вступу на навчання до університету, з філології (з зазначенням іноземної мови), міжнародних відносин, міжнародної економіки.

При отриманні однакової кількості балів передбачені 14 спеціальних критеріїв оцінювання в порядку зниження пріоритету: інваліди І—ІІ групи; захисники Вітчизни; особи згідно з указом президента про рішення РНБО щодо фінансового забезпечення закладів, щодо підвищення життєвого рівня населення; діти працівників університету; призери 3-го та 4-го етапів всеукраїнських олімпіад; випускники шкіл, нагороджені золотою або срібною медаллю; випускники державних вузів І—ІІ рівня акредитації, які мали дипломи з відзнакою; особи, що постійно проживають у населених пунктах, на які поширюється статус гірської місцевості; особи, які постраждали від повені; особи, які постійно проживають у сільській місцевості; особи, які мають стаж практичної роботи; колишні військовослужбовці; випускники вищих навчальних закладів І—ІІ рівня акредитації або шкіл, з якими університет уклав угоди про створення комплексів; особи, які закінчили підготовчі курси і підготовчі відділення університету.

Після запитання журналістів, чим діти викладачів кращі за медалістів, що стоять нижче, ректор перемістив 4-й пункт "діти пра-цівників університету" на останню позицію.

В області близько 14 тисяч випускників. Як правило, щороку до УжНУ вступає 3 000—3 200 осіб. Для них є близько 1 тисячі бюджетних місць на стаціонарі та 200 бюджетних місць на заочному відділенні.

P.S. До речі, Вегеш зазначив, що новий міністр освіти і науки Вакарчук, хоч і був ректором Львівського університету, але він є більш науковцем, ніж практиком. На думку ректора Вегеша, новий міністр освіти Вакарчук буде більше приділяти уваги науці, оскільки він академічний вчений і, можливо, що школам така увага приділятися не буде. "Попередній міністр Станіслав Ніколаєнко більше спеціалізувався на профтехосвіті, він краще знав середню школу. Теперішній міністр краще знає науку, але, мабуть, трохи гірше знає всі інші сфери, зокрема і дошкільне виховання, і шкільне", — сказав Микола Вегеш.

Закарпат.info
12 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини