Україна та Угорщина співпрацюватимуть в питання боротьби з АЧС

Про це заявив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, повідомляє прес-служба відомства.

За його словами, поширення вірусу АЧС актуальне для багатьох країн Східної та Центральної Європи, тому бажання поглибити співробітництво є актуальними і своєчасними.

«Ми періодично проводимо зустрічі та консультації з колегами з Румунії, Польщі, Молдови, країн Балтії. Однак, це у більшій мірі двосторонні зустрічі. На наше переконання, доцільно було б напрацювати формат багатосторонніх зустрічей за участю всіх зацікавлених у вирішенні даної проблеми країн», — заявив Лапа.

Такі зустрічі, за його словами, повинні проходити з періодичністю місяць–півтора.

Так, у ході зустрічі з представниками Держпродспоживслужи України, угорська сторона висловила зацікавленість у налагодженні тіснішого співробітництва між компетентними органами обох країн з метою мінімізації впливу цього захворювання на економіки країн.

«Ми готові обмінюватися інформацією, напрацюваннями та ідеями для того, аби отримати позитивні результати вирішення цієї проблеми», —  наголосив заступник керівника місії Посольства Угорщини в Україні Ласло Чаба Пап.

Так, було домовлено у найближчій перспективі організувати переговори спеціалістів Держпродспоживслужби та компетентного органу Угорщини із залученням представників Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, під час яких сторони проаналізують ситуацію з АЧС на кордоні Закарпатської області України та Угорщини, зможуть окреслити спільні дії для врегулювання найбільш нагальних проблемних питань.