У Карпатському біосферному заповіднику за участі фахівців з Німеччини та Словаччини говорили про букові праліси Карпат

Міжнародна науково-практична конференція „Десятиріччя створення об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту" відбулася на Закарпатті 27 вересня.

У Карпатському біосферному заповіднику за участі фахівців з Німеччини та Словаччини говорили про букові праліси Карпат

Захід організовано Карпатським біосферним заповідником за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України й Закарпатської обласної державної адміністрації під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

У конференції взяли участь науковці, представники органів влади, природоохоронних установ та громадських організацій із України, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Румунії, Угорщини, а також Словаччини.

Учасників привітав заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак. Він зокрема, зазначив, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат” становить надзвичайну цінність на світовому рівні як взірець недоторканних природних лісових комплексів. Юрій Шпонтак також подякував науковцям Карпатського біосферного заповідника за проведену роботу  в організації номінування пралісів Карпат до Всесвітньої природної спадщини. "Відрадно, що у цьому році до переліку Всесвітньої спадщини додані нові кластери пралісів на території нашого краю, а саме ділянки Національного природного парку „Синевир” та НПП "Зачарований край". Звичайно, це є визначною подією як для природоохоронних територій, так і для нашої держави загалом", - відмітив Юрій Шпонтак.

Відтак на пленарних засіданнях та у роботі секцій під час конференції презентовано й обговорено десятки доповідей та повідомлень, які стосуються нових досліджень старовікових лісів, нових методик моніторингу та дослідження на природоохоронних територіях.

У рамках конференції відбулося також засідання спільного менеджмент-комітету українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німечини», під час якого підбито підсумки розширення транскордонного об’єкта та обговорено особливості інтегрованого менеджменту новоутвореного об’єкта.

Крім того обговорено нову редакцію спільної декларації про наміри між Міністерством екології та природних ресурсів України та відповідними міністерствами Німеччини та Словаччини.  У ході обговорення торкнулися й  перспективи будівництва міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат на базі Карпатського біосферного заповідника, повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА.

02 жовтня 2017р.

Теги: праліс, бук, заповідник, КБЗ

НОВИНИ: Соціо

23:14
/ 10
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 5
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 5
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 2
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
17:01
На Закарпатті масштабна пожежа сонячних панелей ледь не знищила господарство з худобою Фото новина
» Всі новини