На Тячівщині відбувся фестиваль "Брустурянська кедровиця" (ФОТО)

У неділю, 1 жовтня, у селі Лопухів (колишні Брустури) на закарпатській Тячівщині відбувся фестиваль "Брустурянська кедровиця".

На Тячівщині відбувся фестиваль "Брустурянська кедровиця" (ФОТО)

Районний фестиваль цього року набув статусу міжнародного, оскільки на нього завітали гості не тільки з різних районів Закарпаття, але й представники консульських установ Словаччини, Угорщини та Румунії.

Свято приурочене річниці села Лопухово (давня назва Брустури), якому виповнилося 379 років, а сам фестиваль отримав назву від настоянки на шишках європейського кедра, який росте в цій місцевості. До речі, в Кедрівському лісництві, що входить до Брустурянського лісгоспу, збереглися найбільші в Європі плантації кедра – близько 600 гектарів. Більшість цих рідкісних дерев ростуть високо в горах, однак поодинокі кедри можна побачити й на околиці Лопухова.

Ще однією унікальною природною особливістю Брустурів є плантація модрини, яку висадили за участі президента Чехословаччини Томаша Масарика в 20-х роках минулого століття. Серед 100-літніх дерев досі зберігся пам’ятний камінь із викарбуваними датами «1918 – 1928».

Свято розпочалося урочистою ходою: діти, посадовці, гості фестивалю у яскравих вишиванках пройшли вулицею села під супровід місцевих музик та звуки трембіт.

Хода зупинилася на березі річки Брустурянка, де було запалено ватру та облаштовано локацію, інсценовану під древній обряд сплаву бокорашів. Відтак учасники свята вирушили безпосередньо до місця його проведення. 

Відкриваючи урочисту частину заходу, голова села Лопухів Іван Фабрицій звернувся до односельчан та спонсорів з подякою за допомогу в організації свята на високому рівні. Зі сцени лунали привітання мешканців села, згадувались їхні багаторічні традиціі та символи. Серед них незмінним залишається виготовлення унікального напою - брустурянської кедровиці, настою на кедрових шишках.

Після офіційної частини різновиди цього напою гості мали можливість спробувати на дегустаційній локації. 

Зі сцени лунали виступи місцевих творчих колективів та запрошених гостей з усього району. Окремих мешканців села та партнерів нагородили грамотами та подяками.

На святі було організовано виставку народних промислів та умільців, а також тематичну фотозону, на фоні якої мешканці та гості свята охоче робили фотографії.

Ввечері учасників свята розважали відомі зірки - Павло Доскош, Ірина Федишин та гурт "Гардамани".

Також в ході програми для малих та дорослих були організовані розважальні конкурси, переможці та учасників яких отримали подарунки.

Плантація модрини, висаджена за участі президента Чехословаччини Томаша Масарика

02 жовтня 2017р.

Теги: Брустурянська кедровиця, Лопухово, фестиваль, кедр, модрина, Масарик

Коментарі

Щурь вася з міжгіря 02.10.2017 / 21:29:11
повністю здурів гена фестивальщик він скоро буде пацієнтом Берегівської психлікарні

НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 7
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини