У цьому переліку є і Державний вищий навчальний заклад «Ужгородськийнаціональний університет» який матиме доступ до обох баз даних. Відповідний наказ МОН № 1286 від 19.09.2017 року «Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних» підписано міністром освіти Лілією Гриневич.
Вищі навчальні заклади та наукові установи відбирались спеціально створеною Комісією, до складу якої увійшли представники МОН, Державної-науково-технічної бібліотеки та самих університетів і наукових установ МОН. Комісія враховувала такі критерії, як спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, можливість надання такого доступу іншим організаціям, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus тощо.
Нагадаємо, що Scopus - це бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях та є однією із складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання.
Web of Science - це платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. В Web of Science індексуються як традиційні видання, так і журнали відкритого доступу. Платформа володіє вбудованими можливостями пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією.
Починаючи з 2015 року ДВНЗ «Ужгородський національний університет» здійснює преміювання науковців університету за публікації у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та Web of Scienсe.
Безперечно, що доступ вищих навчальних закладів і наукових установ до міжнародних електронних наукових баз даних дозволить забезпечити тіснішу інтеграцію української науки в європейський та світовий дослідницький простір.
З повним переліком університетів та наукових установ МОН, яким надано доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science, можна ознайомитися за посиланням, інформує науково-дослідна частина УжНУ.