Суд у Львові скасував хустське "правосуддя" Довжанина-Павлія в ГЕСівській справі (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогоднішнє засідання в Львівському апеляційному адміністративному суді по ГЕСівській справі почалося із міні-мітингу жителів села Березово, що на закарпатській Хустщині.

Суд у Львові скасував хустське "правосуддя" Довжанина-Павлія в ГЕСівській справі (ФОТО, ВІДЕО)

Про це Закарпаття онлайн повідомив громадський правозахисник Віталій Грегор.

З його слів, закарпатці були налаштовані рішуче, готові були навіть до безстрокових акцій протесту, адже ціна їх перемоги - це безпечне майбутнє і екологічне благополуччя всіх жителів Хустщини.

Спочатку на засіданні виступила жителька Березова Марія Галай, яка надала суду фото русла їхньох ж річки Ріка, "вбитого" Нижньобистрянською ГЕС, і повідомила, що їх жителі не хочуть такого ж майбутнього для свого села. Інша жителька Марія Антонь поділилась спогадами страшної повені 1998 р., після якої її разом з 11 жителями переселили на безпечніше місце на другому березі річки, тому виступає категорично проти будівництво міні-ГЕС, оскільки воно не вартує ризику втрати здоров'я і життя.

Представник іншого березівчанина Віталій Грегор наголосив на очевидній незаконості ухвали хустського суду, зокрема на відсутності в тексті жодної підстави і мотивів для її прийняття, а також на корупційній упередженості самого М.Довжанина, оскільки ця справа стосується незаконого розпорядження-дозволу голови Хустської РДА Назарія Павлія, який раніше був його помічником у суді.

За наслідками розгляду апеляційний суд під головуванням Ольги Довгої скасував
незакону ухвалу голови Хустського райсуду Михайла Довжанина від 14 липня 2017 р. та постановив нову, в якій відмовив горе-забудовнику в забезпеченні позову.

Дана увала суду стосується позову забудовників ТОВ «Ріка Енерго» на розпорядження Березівського сільського голови Богдана Біляка від 10 липня 2017 року, яким громадські псевдослухання щодо розробки детального плану території під будівництво міні-ГЕС на річці Ріка поблизу села Березово були визнані такими, що не відбулись, та призначено нову дату слухань. Однак забудовник не погодився і, як наголошує В.Грегор, через корупційні зв'язкі в Хустському райсуді зупинив оскаржуваною ухвалою дію та виконання цього розпорядження голови села.

Слід нагадати громадськості, що паралельно цей же забудовник разом з ТОВ "Гідроресурс-Ріка" оскаржує розпорядження голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля від 20 липня 2017 р., яким скасовано незаконні дозволи голови Хустської РДА Назарія Павлія, які і стали підставою для проведення цього екологічно небезпечного будівництва взагалі, в т.ч. цих слухань. Остаточне засідання в даній справі призначено на 9:00 2 жовтня в Закарпатському окружному адміністративному суді в місті Ужгород.

25 вересня 2017р.

Теги: міні-ГЕС, Березово, Львів, Назарій Павлій

Коментарі

ганські люди 26.09.2017 / 10:12:05
одна надія на москаля бо петьовка з свойов бандов плиска грабар шваб та бурканики хоче знищити нашу ріку та міліони в жеб забити

НОВИНИ: Соціо

17:26
Ужгородка розтрощила дорожній знак та втекла Фото новина
11:30
Черговий раунд для забудови полонини Руна: ліс на Закарпатті обстежать під будівництво ЛЕП
09:24
/ 2
Кінолога Чопського прикордонного загону Андрія Сливоцького та його вівчарку Вайка відзначили на всеукраїнській церемонії "Чотирилапі захисники"
08:45
Під час конкурсу "Міс і Місіс Закарпаття" активістки вийшли з плакатами проти руйнування гір під вітряки Фото новина
17:43
Закарпатські прикордонники затримали групу чоловіків, які намагалися втекти до Словаччини Фото новина
15:35
Нічна пожежа у Новому Давидкові знищила гараж Фото новина
15:11
Стало відомо про загибель Івана Дорогі з Великої Копані Виноградівської громади, що вважався зниклим безвісти з 2023-го Фото новина
14:31
На Донеччині поліг Сергій Юхимчук з Червеньова на Мукачівщині
18:45
/ 5
Підтверджено загибель на війні захисника із села Майдан на Міжгірщині Володимира Вдовенка Фото новина
14:26
/ 1
На Закарпатті камера прикордонників зафіксувала бурого ведмедя Фото новина
09:09
/ 1
Закарпатські лікарі відновили ріст кістки 12-річній пацієнтці без складної операції Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф поліцейським Юрієм Василиженком Фото новина
14:14
/ 1
Закарпатці зустріли евакуаційний поїзд із ДніпропетровщиниФото новина
12:45
/ 2
Найстарша жителька Іршавської громади відсвяткувала 104-й день народження Фото новина
10:35
/ 1
Перший незалежний іспит з медицини невідкладних станів стартував на Закарпатті Фото новина
15:42
У Мукачеві окропили землю молодим вином на відкритті міжнародного форуму виноробів Фото новина
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Олександром Поповичем Фото новина
09:01
Ветеран встановив рекорд України, підкоривши Говерлу з трьома ампутаціями Фото новина
18:41
На Закарпатті відкрили першу бочку вина врожаю 2025 року Фото новина
17:32
/ 5
На Закарпатті прикордонник переправляв ухилянта до Румунії за криптовалюту Фото новина
16:54
/ 1
На Берегівщині попрощаються із захисником Іваном Серебряковим Фото новина
16:05
На Тячівщині вогнеборці врятували будинок багатодітної родини Фото новина
14:59
Підтверджено загибель Героя із села Лоза на Іршавщині - Василя Химича Фото новина
14:12
/ 1
Закарпатець планував переправити харківʼянина за кордон за 20 тисяч євро Фото новина
12:56
/ 6
Поліція оприлюднила подробиці нічної смертельної ДТП в Ужгороді Фото новина
» Всі новини