Фольклорист Іван Хланта презентував свою творчість педагогам Іршавщини

Педагогічний колектив Іршавської районної станції юних туристів разом зі своїми вихованцями проводять плідну пошукову роботу, беруть участь у всеукраїнських експедиціях протягом понад 25 років.

Фольклорист Іван Хланта презентував свою творчість педагогам Іршавщини

За цей період накопичено чималий досвід у цьому напрямку, й описані невідомі сторінки життя, побуту наших земляків. З метою більш фахового, глибшого вивчення і дослідження згаданих питань та з ініціативи дирекції і педколективу 12 вересня була організована зустріч із відомим на теренах Закарпаття – фольклористом, літературознавцем, бібліографом, мистецтвознавцем, провідним методистом Обласного організаційно-методичного центру культури Іваном Васильовичем Хлантою.  Він – заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, академік Академії наук вищої освіти України, автор понад ста книг з фольклористики та етнографії.

На зустрічі з педагогами нашого колективу Іван  Васильович поділився своїм досвідом у галузі пошукової роботи, висловив рекомендації і побажання щодо організації  методики здійснення записів краєзнавчого матеріалу – пісень, легенд, переказів, бувальщин, обрядів, технології  їхнього опису, зберігання і популяризації. Він наголосив, що фольклор, культурно-мистецька бібліографія нашого краю займають чільне місце в житті нашого народу, в історії і мистецтвознавстві не тільки в Україні, але й за кордоном.

Ознайомлюючись із пошуковими роботами юних туристів, він схвально оцінив тематику, зміст і якість дослідницьких робіт, звернув увагу на неповноту висвітлення (в окремих випадках) тих чи інших записаних епізодів із життя наших краян та дав слушні  настанови з цього приводу.

Перед керівниками туристсько-краєзнавчих гуртків Іван Хланта презентував свої нові творчі здобутки й надбання, зокрема книги  «Пісні Іршавщини», «Літературно-мистецьке життя Копашнова», «Коломийкарі Закарпаття». Він наголосив, що в них гідно представлені іршавчани, які в свій час творили, а тим самим й славили рідний край, отчий дім та закарпатську родину.  Матеріали, висвітлені на сторінках цих книг, є яскравим  доповнення до навчальних програм, тому їх рекомендовано використовувати у виховному процесі для більш предметного їх усвідомлення та розуміння. Науковець повідомив, що зібрав величезний багатий народознавчий матеріал для майбутньої книги «Легенди і перекази Іршавщини». 

Дуже цікавим був діалог педагогів нашого колективу з цією видатною  постаттю в культурологічному житті краю. Іван Васильович дав нам цікаві поради щодо розширення тематики і напрямків конкретної пошуково-дослідницької роботи. Під час розмови були окреслені перспективні плани спільної краєзнавчої праці.

Богдан Ільницький, завідувач відділу екскурсій і походів Іршавської районної станції юних туристів

15 вересня 2017р.

Теги: Іван Хланта, фольклор

НОВИНИ: Соціо

18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
13:09
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувалася 15-річна дівчина Фото новина
11:04
В Ужгороді зростає захворюваність на гострі респіраторні інфекції
10:07
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Королем Фото новина
09:14
/ 1
Письменник Андрій Любка повідомив, що йде в ЗСУ Фото новина
08:56
Відключення електроенергії на Закарпатті 21 січня
18:03
/ 2
Закарпатські прикордонники зафіксували багряне полярне сяйво над Торунським перевалом Фото новина
16:30
Внаслідок поранень помер захисник із села Осій на Хустщині Ярослав Кобаль Фото новина
14:34
/ 1
На Закарпатті правоохоронці ігнорують порушення внесення даних у електронну систему обліку деревини у Брустурянському надлісництві Фото новинаВідео новина
13:58
Музеї Закарпаття відвідали понад 660 тисяч туристів у 2025 році Фото новина
08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
14:16
Укрзалізниця повідомляє про затримки низки рейсів на Закарпаття через обстріли рф
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
08:51
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 18 січня
15:58
/ 3
На Закарпатті обговорили можливий перехід шкіл на дистанційне навчання через ситуацію в енергосистемі Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнення електроенергії 17 січня
22:33
Підтверджено загибель Михайла Сомоша з Дротинців Виноградівської громади, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
22:12
Від ран, отриманих на війні, в лікарні помер Михайло Гарастей зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
» Всі новини