Ужгород: Підвищення пенсій – ще один крок втілення у життя соціальних ініціатив Президента України Віктора Ющенка

Сьогодні, 9 січня, відбувся брифінг заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Людмили Охременко.

Ужгород: Підвищення пенсій – ще один крок втілення у життя соціальних ініціатив Президента України Віктора Ющенка

Відкриваючи першу офіційну зустріч із журналістами у 2008 році, начальник управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації Віктор Дрогальчук підкреслив, що нинішня розмова – це продовження важливої теми соціальних ініціатив Віктора Ющенка, активне обговорення яких розпочалося ще на початку другого півріччя минулого року. Мова – про справедливі пенсії, якісно новий рівень соціальних стандартів, які торкнуться мільйонів наших співгромадян.

Людмила Охременко нагадала, що з 1 січня набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Цим Законом, окрім затвердження кошторису держави на цей рік, внесено низку важливих змін до законодавчих актів, які регулюють питання пенсійного забезпечення громадян. Вона повідомила: понад 260 тисяч пенсіонерів-закарпатців уже в січні одержать нові підвищені пенсії.

Найважливішою зміною пенсійного законодавства з 1 січня цього року заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області вважає внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Суть цих змін полягає у тому, що з початку року для всіх пенсіонерів, які одержують пенсії за базовим пенсійним законом, вартість одного року страхового стажу в солідарній системі збільшена з 1% до 1.2%, а з 1 жовтня 2008 року – до 1.35%. Крім того, тим пенсіонерам, у яких при визначенні заробітку для обчислення пенсій була застосована середня заробітна плата працівників за 2002-2005 роки, пенсії перерахують з урахуванням цього показника за 2006 рік, який становить 928,81грн., що втричі більше показника (306,45 грн.), який застосовувався при перерахунку пенсій 1 січня 2004 року.

Якщо говорити про вартість оцінки одного року страхового стажу, то збільшення цього показника відповідно збільшує відсоток, який береться від заробітку особи для визначення розміру пенсії. До 1 січня 2008 року за 40 років стажу, приміром, бралося 40% заробітку для обчислення пенсії, а вже з цієї дати буде братись 48% заробітку (з 1 жовтня – 54%).

Загалом новий підхід до нарахування пенсій дозволить усунути диспропорції у пенсійному забезпеченні громадян, які вийшли на пенсію в різний час роки, і для призначення пенсії яким застосовувались різні показники середньої заробітної плати за різні роки.

До речі, в середньому розмір пенсії по області зросте на 108,99 грн., в т.ч. найвідчутніше в м. Ужгороді – 148,11 грн., м. Мукачево – 148,11 грн. та гірському Рахівському районі - 144,23 грн.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
09 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини