Необхідність створення вторинного еталону обумовлена суттєвим збільшенням номенклатури засобів вимірювальної техніки обліку газу за рахунок розширення об’ємів їх виробництва та ввезенням їх з-за кордону. Водночас відбулося значне зростання кількості робочих еталонів та установок для повірки приладів обліку газу, що призвело до перевантаження державного первинного еталона. Створення вторинного еталону об’єму та об’ємної витрати газу зумовлена тим, що державний первинний еталон не охоплює діапазон малих витрат газу, що не дає можливості забезпечити достатньої достовірності та точності передавання одиниці об'єму газу.
Для забезпечення достовірності результатів вимірювання прикарпатські метрологи поєднали дві принципово різні системи відтворення одиниці об’єму та об'ємної витрати газу та забезпечили обробку вимірювальної інформації в автоматичному режимі за допомогою ПЕОМ.
***
Наприкінці 2007 року результати досліджень по створенню вторинного еталону в ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" оцінювала представницька комісія з ННЦ "Інститут метрології" (м.Харків), департаменту стандартизації і метрології Держспоживстандарту (м.Київ), Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та ВАТ "Івано-Франківськгаз".
Прийнято рішення щодо можливості затвердження даного еталону в якості вторинного. На підставі рішення науково-технічної ради ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" - наказом головної організації ДССУ з вимірювання об'єму та об'ємної витрати газу рекомендовано затвердити "Вторинний еталон одиниці об'єму та об'ємної витрати газу" з подальшою його реєстрацією в ННЦ "Інститут метрології" та експлуатації в якості вторинного.