З нового року на українських кордонах будуть зчитувати "біометрику" громадян з "ризикованих" країн

З 1 січня 2018 року має запрацювати система фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон.

Про це сказав президент Петро Порошенко у Харкові, відкриваючи регіональний центр надання адміністративних послуг.

"Прискореними темпами зараз створюється система фіксації біометричних даних", – зазначив глава держави.

"Відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони, яке днями буде оприлюднено, система фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон, яка має запрацювати з 1 січня 2018 року, дасть повноцінно запрацювати єдиній національній системі біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства", – сказав він.

"І в реалізації цього комплексу заходів важлива роль відводиться центрам надання адміністративних послуг", – додав Порошенко.

За його словами, "більше ніхто не підробить український паспорт, більше ніхто не створить загрозу небезпеки".

"І нашими рішучими зусиллями ми зробимо кроки з підвищення рівня безпеки нашої держави", – запевнив президент.

Його прес-служба також повідомляє, що в умовах російської агресії перевірка біометричних даних особи, яка прибуває в Україну, виправдана.

Вона цитує словам Порошенка журналістам: "Найближчими годинами має бути оприлюднено рішення РНБОУ, яким передбачається, що починаючи з 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які становлять ризики для України, має бути здійснений за біометричними паспортами. Або в тих, у кого їх немає, мають бути зафіксовані біометричні дані на кордоні".

Перелік відповідних країн затверджує Кабінет міністрів.

За словами Порошенка, запровадження системи фіксації біометричних даних на кордоні "не означає, що буде заборона, але під час перетину кордону пункти пропуску мають бути оснащені відповідним обладнанням – і буде забезпечена фіксація цих біометричних даних".

Процедура має три етапи. Перший – людина може подати попереднє повідомлення про те, що вона збирається в Україну і перетнути кордон, відповідно – база даних і прикордонники будуть до цього готові. Другий – безпосередня фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта або біометричних даних. Третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

"Вважаю, що це практика, яка розповсюджена. В умовах, коли країна є об’єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою", – сказав Порошенко.

Для реалізації цього комплексу заходів буде збільшено потужності центрів із надання адмінпослуг і побудовано нові, в першу чергу поблизу пунктів в’їзду-виїзду.

В рамках посилення контролю за перетином кордону згідно введеному в дію рішенню РНБО іноземці повинні будуть здавати відбитки пальців, але наявність біометричного паспорта у них вимагати не будуть.

Про це заявив в ефірі телеканалу "112. Україна" в п'ятницю прес-секретар Державної прикордонної служби Олег Слободян.

"Іноземець, який в'їжджає на територію України, він повинен здати відбитки пальців. В першу чергу, це безпека країни, а по-друге - це його особиста безпека... Тому мова йде лише про те, що іноземці будуть давати нам свої біометричні дані, які ми в подальшому будемо використовувати, і для цього їм не обов'язково мати біометричні або інші види паспорта", – говорить Слободян.

Він зазначив, що рішенням РНБО затверджується для громадян РФ двоступеневий рівень контролю.

"Вони, крім того, що, як іноземці, будуть надавати біометричні дані, вони щеповинні завчасно повідомляти про те, що вони повинні їхати в Україну і подати мінімальний обсяг інформації про себе", – зазначив спікер Держприкордонслужби.

За словами Слободяна, до 1 січня 2018 року треба обладнати необхідною апаратурою 157 основних пунктів пропуску, а створена система повинна буде обробляти більше 1 млн запитів на секунду, що є "серйозним завданням", але до цього часу система запрацює обов'язково.

"Тести щодо окремих видів апаратури вже проводяться", – уточнив він.

10 липня повідомлялося, що РНБО ініціює впровадження біометричного контролю для усіх громадян, які перетинають кордон України. Для громадян РФ із наступного року запровадять механізм попередньої реєстрації, пояснював секретар РНБО Олександр Турчинов.  

02 вересня 2017р.

Теги: біометрика, агресія, безпека

НОВИНИ: Різне

14:41
Україна повернула з російського полону ще 185 захисників і одного цивільного Фото новина
01:23
Впровадження TMS-системи: етапи, терміни та що важливо врахувати
23:27
Не просто меблі. Як шафа стала символом порядку, стилю й нашого способу життя
01:38
Вступ без НМТ у 2026 році - що робити, якщо тест не складено
01:30
Як з’являється міжхребцева грижа - Medical Plaza про причини, симптоми та ризики
01:17
Новий сайт видавництва «Букшеф» - зручно і швидко
22:05
Сервіс моніторингу цін Price Control - як збільшити продажі
05:24
/ 1
У США думають дати орбану високу посаду в ООН для уникнення переслідувань – ЗМІ
09:24
Як підготувати дім на Закарпатті до відключень, негоди та перепадів напруги
09:21
Як обрати маринад для м’яса - на що звернути увагу перед приготуванням
20:26
Як вибирати штани для військових – поради
20:17
Як вибрати корм для собак - базові поради для власників
13:43
Гілки не пробачають тупих лез, або Як обрати хороший садовий секатор і не викинути гроші на вітер
15:36
Діамантовий кежуал як носити дорогоцінні камені з джинсами та базовими футболками
15:29
Бюджетний ремонт ванної - сучасні ідеї та недорогі рішення
07:18
Робот-пилосос для родин із дітьми - переваги рішення
11:21
Перевірка інтернету - як швидко дізнатися реальну швидкість з’єднання
11:12
Підключити інтернет у Львові - як обрати стабільний домашній інтернет для роботи та життя
10:56
Бездоганне покриття за доступною ціною
10:51
Чому надійність душової кабіни залежить від прихованої інженерії
14:54
SIM-карта для смартфона - як обрати тариф без зайвих витрат
01:40
До МЗС Угорщини вперше викликали посла рф через російську атаку на Закарпаття
18:06
Код авторизації - як бізнесу захистити клієнтів і максимально спростити верифікацію
17:59
Що таке локалізація - простими словами про складний процес
21:58
Як обрати іграшки для дітей за віком і не купити зайвого
» Всі новини