На Закарпатті за підсумками досліджень води практично в усіх районах виявлено порушення за хімічними та бактеріологічними показниками

Лабораторний контроль за якістю та безпекою питної води, яку населення області використовує для господарсько-побутових потреб, є одним з головних напрямків діяльності.

На Закарпатті за підсумками досліджень води практично в усіх районах виявлено порушення за хімічними та бактеріологічними показниками

Про це повідомляють у ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України". 

При цьому досліджуються  проби води, що надходить до споживача з джерел централізованого водопостачання (водопроводи  комунальні, відомчі та сільські), а також децентралізованого (шахтні та артезіанські колодязі, каптажі).

В 1-ому півріччі з загальної кількості досліджених проб вода з водопроводів за хімічними та бактеріологічними показниками не відповідала державним  правилам та нормам в середньому в 4,9 % та 6,7 % випадків відповідно, зі значним перевищенням вказаних показників на деяких адміністративних територіях (Ужгородський - за хімічними показниками, м. Ужгород та Ужгородський район -  за бактеріологічними показниками).

Результати досліджень води з джерел децентралізованого водопостачання свідчать про наявність порушень санітарних правил стосовно якості та безпеки води. За хімічними та бактеріологічними показниками порушення  були виявлені практично у всіх районах, при цьому з перевищенням середніх показників в Берегівському, Іршавському, Свалявському районах (хімічні показники), в  Свалявському, Воловецькому, Ужгородському та Мукачівському районах (бактеріологічні показники). Така ситуація пояснюється використанням незахищених грунтових вод з шахтних колодязів, якість та безпека води в яких напряму залежить від стану навколишнього природного  середовища. До того ж якість води значно погіршується під час дощів, танення снігу.

З метою попередження негативного  впливу питної води на стан здоров'я фахівці рекомендують  для питних потреб використовувати тільки кип'ячену воду або очищену бутильовану та мінеральну. 

01 вересня 2017р.

Теги: вода, порушення, дослідження

Коментарі

Дипломований еколог 02.09.2017 / 20:53:39
Перелетиме вси на Мисяць и на Марс.

читач 01.09.2017 / 11:45:27
Якість води у нас буде тільки погіршуватись, бо в районі зовсім відсутні каналізаційно-очисні системи. чИ ЗАМИСЛЮВАВСЯ ХТОСЬ КУДИ ДІВАЄТЬСЯ ВСЯ ЗАБРУДНЕНА ВОДА,ТУАЛЕТ,ВАННА ... В більшості дворогосподарств глибокі колодязі для каналізації. Це забруднюються нижні шари підземних вод. нАСТУПИТЬ МОМЕНТ, ЩО СИТУАЦІЮ ВИПРАВИТИ БУДЕ НЕ МОЖЛИВО !

НОВИНИ: Соціо

17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
13:12
В Ужгороді стартував кіберчемпіонат Фото новина
11:14
В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим захисником Василем Голінкою Фото новина
09:04
У Мукачеві першими в Україні розквітли сакури Фото новина
18:03
На Тячівщині оштрафували 64-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
16:18
/ 1
У Минаї на Ужгородщині попрощаються з воїном Антоном Зінчуком Фото новина
15:05
На кордоні зі Словаччиною викрили закарпатку з контрабандними сигаретами Фото новина
11:15
Біля Мукачева зупинили нетверезого водія з 2,01‰ алкоголю Фото новина
15:39
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат» Фото новина
14:19
/ 1
На «Тисі» затримали закарпаток із сигаретами під одягом Фото новина
13:43
/ 6
В Офісі президента з п'ятої спроби зареєстрували петицію про захист Карпат
11:09
На Закарпатті вперше пройшов міжнародний майстер-клас для лікарів-реабілітологів Фото новина
09:01
В Ужгороді п’яний водій в’їхав у магазин Фото новина
00:32
/ 4
Громада Калин на Тячівщині виграла у Верховному Суді справу щодо незаконності забудови річки Тересва мініГЕСами
17:34
/ 1
На війні з рф загинув військовий із Виноградова Іван Роман Фото новина
15:25
На війні поліг прикордонник з Перечина Ростислав Ганчак Фото новина
09:58
На Закарпатті виявили рекордну відсутність документів у перевізника Фото новина
22:26
У Соловці Чопської громади провели в останню путь військовослужбовця Кароля Кадаша, що помер на Сумщині Фото новина
» Всі новини