В Ужгороді чиновники та активісти обговорили питання відновлення парку "Перемога" (ФОТО, ВІДЕО)

У четвер, 31 серпня, в обласному центрі Закарпаття відбувся круглий стіл на тему "Чи вдасться відновити парк "Перемога"?". Під час заходу учасники обговорили проблематику відновлення зеленої зони та водойми на земельній ділянці площею 8,5 гектарів та про те як відновити втрачений статус парку "Перемога".

В Ужгороді чиновники та активісти обговорили питання відновлення парку "Перемога" (ФОТО, ВІДЕО)

Головний архітектор міста Ужгорода Олег Боршовський запропонував розробити детальний план території кварталу. Бо це є передумовою для подальших планувальних документів та проекту ревіталізації парку. Для цього незабаром буде проведено геодезичну зйомку. Управління архітектури міста очікує від ужгородців письмові пропозиції щоб на їх основі підготувати технічне завдання для проектантів із зонування парку "Перемога". При цьому слід мати на увазі, що до 17 грудня 2017 року 6 гектарів паркової землі перебувають у оренді. Чи буде продовжено дію оренди, залежить від активності містян у цьому питанні.

Серед проектів зонування парку учасники обговорили нещодавно віднайдений у архівах робочий проект ландшафтного парку 1984 року архітектора В.Маєвської. Головною особливістю цього проекту є мінімалізм втручання у сформоване природою та людиною середовище. Проектом допускалися лише легкі конструкції кіосків, природні матеріали та пріоритет висаджуваня кущів замість дерев.

Регіональний координатор ВГО Інституту "Республіка" Микола Яцков наголосив, що мешканцям житлового масиву необхідно забезпечити громадський простір у межах пішохідної доступності. Найближча зелена зона - Боздоський парк - розташована за кілька кілометрів від кварталу, що є неприпустимим. На площі 8,5 га необхідно виконати заходи з благоустрою та впорядкування території.

Чи є доцільним розміщення капітальних закладів громадського харчування? У цьому питання учасники не знайшли компромісу, але погодились, що на території парку мають працювати мобільна торгівля типу "велокави".

Студентка магістратури ландшафтної архітектури Сільськогосподарського університету у місті Нітра (Словаччина) Олена Лемак презентувала власну бакалаврську роботу з ревіталізації парку "Перемога". Особливістю проекту є запровадження сучасних технологій управління дощовими/талими водами, які можна скеровувати до озера. Технології передбачають збір води, її очистку від важких металів, щоб не завдавати шкоди довкіллю та дітям, які влітку купаються у водоймі. Також Олена привернула увагу учасників на те, що на території цегельного заводу розташоувалося тимчасове гетто для євреїв під час другої світової війни. Тому варто в частині локації облаштувати меморіальний комплекс, що прилягає до озера вздовж стіни до супермаркету "Сільпо". Решта території має бути зоновано для активного та пасивного відпочинку. Щодо видового складу кущів та дерев пропонується використовувати аборигенні типи рослин та зробити ставку на відкриті території з гарними газонами.

Олег Боршовський повідомив, що міська рада за участі громадськості готова змінити формат прийняття рішень. Відтак, буде проводити аналогічні зустрічі й по іншим локаціям міста для з'ясування потреб ужгородців перед розробленням конкретних рішень. Наразі, у мерії очікують на пропозиції від містян якою має бути паркова зона на Кірпічці.

Напередодні Дня Незалежності ужгородці збиратимуть підписи під зверненням щодо облаштування парку

01 вересня 2017р.

Теги: парк, Кірпічка, озеро

Коментарі

ivo bobul 16.10.2017 / 12:42:34
что за девушка на последнем фото в зелёном платье ?

Микола 01.09.2017 / 17:54:38
а що то за мода пішла, з нехарними бородами ходити, та ще й на люди...

НОВИНИ: Соціо

11:17
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
10:02
Визнано загиблим солдата Василя Котобея з Виноградова Фото новина
09:04
На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг
18:09
/ 1
На Тячівщині судитимуть директорку дитсадка та підрядників за розкрадання бюджетних коштів Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали чотирьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон Фото новина
11:52
У Мукачеві відкрили виставку «Парфуми Європи» Фото новина
10:40
Військових та ветеранів запрошують у безкоштовні мандрівки Карпатами
10:13
В Ужгороді упродовж лютого народилося 170 дітей
08:58
На Закарпатті підвищили ціни на бензин та дизель
19:38
/ 1
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
» Всі новини