У Тячеві відбулося засідання Регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування Закарпатської області (ФОТО, ВІДЕО)

У середу, 30 серпня, у Тячівській міській раді відбулося засідання Регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування Закарпатської області.

У Тячеві відбулося засідання Регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування Закарпатської області (ФОТО, ВІДЕО)

Участь у засіданні взяли народний депутат України Василь Петьовка, міські голови області та заступник директора департаменту фінансів Закарпатської ОДА Наталія Боркулеш, яка проінформувала про фінансовий  стан місцевих органів самоврядування. 

Результатом піврічної роботи Закарпатського регіонального відділення АМУ стала робота над важливими для місцевих органів самоврядування питаннями у бюджетній сфері. Серед найгостріших, які піднімали під час зустрічі голови місцевого самоврядування: фінансування медицини та  освіти, надходження до місцевих бюджетів, спроможність місцевих громад, міст, районів та урегулювання земельних питань. 

Звернули  увагу і на те, що з прийняттям ухваленням законів з «бюджетного пакету» 2017року місцеві громади отримали додаткові витрати, що, в свою чергу, призвело до зниження  їх фінансової спроможності. Голови місцевого самоврядування кажуть, що не повною мірою враховані інтереси місцевого самоврядування у схваленому Кабміном проекті «Основних напрямків бюджетної політики на 2018-2020 роки (Бюджетна резолюція)». 

Під час засідання члени Закарпатського відділення Асоціації міст України  вирішили звернутися до народних депутатів з пропозицією при розгляді «бюджетного пакету» збільшити обсяг освітньої та медичної субвенції, врегулювати проблеми пільгового перевезення, прискорити оновлення соціальних стандартів. Запропонували також і внести зміни щодо питань, які стосуються збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році.  

Підтримав ініціативи членів Закарпатського РВ АМУ і народний депутат України Василь Петьовка. Зокрема, він наголосив, що Асоціація  - сильний лобіст інтересів органів місцевого самоврядування, адже законопроекти,  підтримані асоціацією мають шанс бути втіленими у життя. Звернув увагу народний депутат і на важливості «митного експерименту», від реалізації якого Тячівщина, зокрема, отримала значні надходження для ремонту автошляхів. Інше важливе питання, що дає можливість громадам суттєво наповнювати місцеві бюджети та розвиватися інфраструктуру - об’єднання населених пунктів у територіальні громади. Народний депутат Василь Петьовка, зокрема, зауважив: «Адміністративна реформа - невідворотна. Як заявив віце-прем’єр, до кінця 2019 року вона повинна досягти логічного завершення. Цей шлях пройшли  країни Європи, зараз його проходить і Україна. Пересічні громадяни повинні бачити успіхи тих громад, які вже пройшли реформу децентралізації, аби вони розуміли всі її переваги та можливості громад, адже там – покращене фінансування, яке дає можливість розвиватися населеним пунктам» - йдеться у коментарі народного депутата. 

Наприкінці засідання присутні узагальнили пропозиції та проблемні питання й включили їх до звернення, яке буде надіслано народним депутатам України для подальшого опрацювання. 

31 серпня 2017р.

Теги: засідання, платформа

Коментарі

читач 03.09.2017 / 13:58:31
Дуже мало людей.

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини