В Угорщині відзначили 30-річчя повернення на батьківщину символу угорської державності - Святостефанської корони

Святковою літургією і офіційною церемонією відзначено сьогодні у будапештському храмі ім. Св. Матяша 30-річчя повернення на батьківщину національної реліквії, символу угорської державності - Святостефанської корони.

В Угорщині відзначили 30-річчя повернення на батьківщину символу угорської державності - Святостефанської корони

Після завершення літургії, що проведена з нагоди повернення корони Святого Іштвана - засновника угорської держави, у виконанні хору і оркестру храму прозвучав музикальний твір великого угорського композитора Ференца Ліста - "Коронаційна месса". Він виконувався і 6 січня 1978 року під час церемонії передачі Угорщині Святої Корони. Національний символ угорського народу таємно вивезено з Угорщини наприкінці Другої світової війни, щоб уникнути його конфіскації радянськими військами в якості воєнного трофею. На початку травня 1945 року поблизу австрійського міста Егелсберг корону було передано одному з офіцерів американської армії. Тривалий час національна реліквія зберігалась на території США у форті Нокс (Fort Knox), що вважається одним із найбезпечніших місць країни.

Сполучені Штати Америки ніколи не розцінювали угорську корону як воєнний трофей, зберігаючи її з метою повернення угорському народу. Такий момент настав у 1978 році, коли Президент США Джіммі Картер, незважаючи на протести американських політиків, вирішив передати корону тоді ще соціалістичній Угорщині.

У січні 1978 року в приміщенні Державних Зборів Угорщини делегація міністерства закордонних справ США урочисто передала Святостефанську корону угорській стороні.

Степан Ваш, Укрінформ
06 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 2
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
10:09
На війні з рф поліг військовий із Горонди Ігор Юрпалов Фото новина
09:13
/ 2
ВККС визнала підтвердженою інформацію про недостовірність відомостей в деклараціях голови Рахівського райсуду Ємчука та звернеться до ВРП
08:59
Неповнолітні мукачівки вигадали грабіж, щоб «провчити» знайомих після сварки
18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
16:14
/ 2
На ПП «Чоп (Дружба)» викрили пасажира з фальшивими документами про інвалідність Фото новина
15:57
/ 5
"Євроінтеграційний" і "екологічний" комітети ВР на виїзному засіданні на Закарпатті вивчатимуть проблему з будівництвом вітроелектростанцій на високогір'ї
» Всі новини