Довкола Київського міського пологового будинку розгорівся корупційний скандал з закарпатським відтінком (ФОТО, ВІДЕО)

Доки пацієнтам Київського міського пологового будинку №2 розповідають про відсутність елементарних медикаментів та брак фінансування, родина головного лікаря володіє елітною нерухомістю, дорогим автопарком та великою кількістю готівки, йдеться у сюжеті «Вилікувати систему» Лесі Іванової для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Довкола Київського міського пологового будинку розгорівся корупційний скандал з закарпатським відтінком (ФОТО, ВІДЕО)

Згідно з даними електронної декларації, із нерухомості у родини Тетяни Пехньо є будинок на 719 кв.м. із земельною ділянкою в 16 соток у с.Петропавлівська Борщагівка під Києвом (донедавна записаний на 90-річну свекруху Пехньо, цієї весни – переоформлений на чоловіка), квартира на 32 кв.м. у Києві, 11 соток землі в Лалово (Закарпатська обл.). Також родина вклалась у будівництво квартири на 122,5 кв.м. й паркомісця, де саме – невідомо.

Із транспортних засобів Пехньо задекларувала Hyndai Santa FE чоловіка (2008 р., придбаний вживаним ніби за 7 тис дол) та Suzuki Grand Vitara сина (2008р., придбаний новим за 27 тис дол.). Також у дочки Пехньо раніше була HONDA CR-V (вживана коштує від 20 тис дол.), нині вона також є власницею будинку 300 кв.м. у Дмитрівці.

Також подружжя Пехньо задекларувало чимало готівки, загалом 50 тис дол. і 2,90 млн грн.

Згідно з декларацією, Тетяна Пехньо в середньому заробляє близько 22 тис грн. на місяць. Чоловік Тетяни Пехньо, Василь Пехньо, науковець, наразі очолює Інститут загальної та неорганічної хімії. Згідно з його декларацією, в середньому місячний дохід складає 27 тис грн. (зарплатня, пенсія та допомога від держави). Син наразі вчиться на медика, дочка також медик.

На прохання пояснити статки родини, Тетяна Пехньо наполягала, що вони не такі вже й вражаючі: «Наші статки це не тільки статки наші з чоловіком, а багаторічні і всієї нашої родини. Будинок (будівля) придбана батьками чоловіка, 16 років назад. Станом на сьогоднішній день будівлі 23 роки. Ринкова вартість, яку перед заповненням декларації ми все ж попросили батьків провести оцінку, складає около 20 тис у.о.»

Разом з тим, за 20 тис дол. (близько півмільйона гривень за нинішнім курсом) наразі в Петропавлівській Борщагівці знайти будинок не вдалося. Найдешевший варіант, площею у 16 разів менше за будинок Пехньо коштує 35 тисяч доларів.

Тим часом пацієнтки, що потрапляли до КМПБ №2 за останні кілька років, розповідають з одного боку про відсутність в лікарні елементарних медикаментів, з іншого - про «добровільно-примусові» благодійні внески.

Олена (ім’я змінено) потрапила в КМПБ №2 у 2015р., туди її привезла швидка допомога, коли вночі у вагітної почалася кровотеча. У пологовому будинку не виявилось навіть кровоспинних препаратів, їх посеред ночі послали шукати чоловіка Олени: «Це була 2а ночі. «Іди шукай цілодобову аптеку, тут якась є за рогом, але ми не знаємо, чи вона цілодобова». Він знайшов цю аптеку - вона була зачинена, потім поки спіймав таксі – таксист теж не знав, де є цілодобова аптека, поки знайшли, тобто хвилин 40 його не було, лише через 40 хвилин, коли він привіз ліки, мені почали щось робити».

Не виявилося в пологовому навіть пелюшок: «Запитали, чи привезла я білизну постільну. Сказала - ні звичайно, я не знала. На мене накричали: шо типу ви куди їдете, ви ж в лікарню їдете, що ми вам будем стелити, як ви збираєтеся спати. Потім спитала чи є в мене одноразові пелюшки – я сказала “ні, звичайно”, вона теж накричала, що в них немає фінансів, щоб мене спонсорувати. Коли я написала заяву про те, що я хочу поїхати під свою відповідальність, на мене накричали і не могли випустити поки я не купила внизу в аптеці і не повернула 2 одноразові пелюшки, які вони мені з таким криком вночі видали».

Спеціаліста з УЗД теж не було, тільки в ранці дівчину відправили на ультразвук - коли вже було пізно: «Коли я його на узі запитала чи є якийсь шанс зберегти дитину він мені буркнув – «Ві вообще смотрите, что с вас віходит». Тобто це цитата. Вислухала лекцію про те, що я невдячна, що в них немає фінансування, вони й так роблять що можуть. Кажу ви ж нічого не робили всю ніч, дитину не зберегли».

При цьому породіллі розповідають про «добровільно-примусовий» благодійний внесок, який необхідно сплатити лікарні перед пологами.

«Про нього (внесок – Ред.) я дізналася на зборах, які влаштовують для тих, хто хоче народжувати в цьому пологовому. - розповідає киянка Анна Козак, яка народжувала в КМПБ №2 минулого року. – оголосили, що разом з усіма документами треба буде принести оплачений корінець, оплачений в касі – у них же там, певну суму, це було 2 тис грн. … Люди все-таки замислюються – чи треба їм платити, але слова про те що «коли ви вночі поступите, і у вас не буде цієї проплати, і каса буде закрита, і ми не зможемо вас прийняти» - я так розумію, людей підштовхує це зробити». При цьому зазначає, що суму озвучували всім однакову – 2 тис грн., і після пологів документа про якусь проплату на руках не лишається – корінець квитанції його забирають в пологовому при оформленні.

А на численних форумах вагітні жінки й мами багато обговорюють, скільки коштують в КМПБ №2 т.з. «пологи по домовленості», тобто коли породілля попередньо неофіційно домовляється з лікарем, що пологи прийматиме саме він. За останні кілька років щодо різних лікарів називають суми від $500 – і до $ 800-900 та $ 1000. Зокрема порівнюють пологи “по домовленості” і без: «Народжувала в 2-у пологовому в 2013 і 2015 р. На перших пологах був лікар по домовленості – постійно заходив у палату, дивився розкриття, рекомендував пози … слухали серце… В 2015 лікар по домовленості не зміг приїхати (ну, буває), народжувала з черговою бригадою… За 2 години лікар зайшла 1 раз, яїй кажу, що у мене перейми кожну хвилину, вона така «так-так-так» і пішла… В результаті на мої крики прибігла акушерка, уже була видна голівка. Екстрено збирали бригаду… Малюк весь синій народився. У мене взагалі таке відчуття, що якби акушерка не проходила повз по коридору, то я б сама народжувала».

Разом з тим головний лікар заперечує існування в її лікарні практики з неофіційними домовленостями і доплатами лікарям, що ж до офіційного благодійного внеску – переконує, що він саме добровільний і фіксованої суми не існує. За словами самої Пехньо, при бюджетному фінансуванні в 28 млн грн. на рік, загальна сума благодійних внесків (грошова та речова допомога) складає в межах 7-8 млн грн. За рахунок цих коштів лікарня перекриває недостачу бюджетного фінансування для закупівлі харчів, ліків та обладнання.

Надзвичайні новини

11 серпня 2017р.

Теги: пологовий, Пехньо, корупція

Коментарі

просто федя 11.08.2017 / 08:49:30
ужгородскогоинтересно проверить декларацию онопко олега юриевича главврача ужгородского городского роддома

НОВИНИ: Кримінал

22:15
Біля Ужгорода "п'яний" УАЗ в'їхав у припаркований Peugeot Фото новина
19:09
Суд в Тячеві залишив в силі арешт на землю та техніку для будівництва МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
17:38
/ 3
За привласнення 6 млн грн виплат полеглого на війні похресника суд ув'язнив мукачівця на 5 років Відео новина
15:30
/ 2
На виїзді з Мукачева п'яна водійка Renault в'їхала в бетонний стовп Фото новина
14:34
/ 1
Закарпатця, що жорстоко знущався над конем у Буковелі, суд "покарав" штрафом в 3400 грн Відео новина
12:57
/ 5
Ще один ужгородець заплатить за водіння без прав і "під кайфом" понад 75 тис. грн штрафів Фото новина
12:41
/ 6
У Перечині п’яна водійка BMW X5 влетіла в блокпост, загинув прикордонник Фото новинаВідео новина
21:00
Повторне керування автомобілем без прав і "під кайфом" обійшлося ужгородцеві в ще 70 тис. грн Фото новина
19:06
В Ужгороді пасажирка "здала" патрульним таксиста "під кайфом" Фото новина
20:05
На Закарпатті судитимуть організатора та 18 членів масштабної мережі шахрайських кол-центрів Фото новинаВідео новина
18:43
/ 3
Обвинувальний акт щодо заподіяння 450 тис грн збитків директором Карпатського біосферного заповідника скерували до суду Фото новина
02:45
/ 7
У туберкульозному відділенні лікарні на Тячівщині "ухилянтам" за хабарі встановлювали фіктивну інвалідність Фото новина
23:55
На Закарпатті викрили ще 3-х проросійських інтернет-агітаторів
18:32
/ 3
У зв'язку з неявкою забудовника, суд в Тячеві переніс на день розгляд справи по ГЕС в Калинах Фото новина
05:46
/ 1
Забудовник ГЕСів в Калинах намагається "таємно" скасувати арешт в Тячівському райсуді і відновити будівництво
19:31
/ 4
Генпрокуратура розпочала розгляд звернення з вимогами зупинити екозлочин на полонині Руна
03:48
У Мукачеві затримали 21-річного торговця наркотиками, який постачав їх до різних регіонів України Фото новина
17:02
/ 2
На Тячівщині у лісництві, де за рік не видано жодного лісорубного квитка, активісти виявили масові рубки Фото новина
16:05
/ 2
У Мукачеві неповнолітнього водія "Фіата", без прав і "під кайфом", оштрафували на 20 тис. грн Фото новина
14:16
/ 6
Ужгородець, уклавши угоду з прокурором, уник покарання за секс і "шкодливе" розповсюдження порнографії з неповнолітньою
01:14
/ 5
Суд визнав бездіяльність Ужгородської окружної прокуратури та зобов'язав розпочати слідство по злочинах на полонині Руна (ДОКУМЕНТИ)
00:59
/ 3
Закарпатця, який смертельно поранив земляка на сміттєзвалищі на Прикарпатті, звільнили в залі суду
00:43
/ 3
Неподалік Ужгорода патрульні наздогнали та виписали 6 штрафів неповнолітньому "гонщикові" без посвідчення водія Фото новина
19:35
Керівнику Берегівського надлісництва повідомлено про підозру за незаконний продаж дуба як дров через підконтрольне підприємство Фото новина
18:42
/ 4
Журналістка-розслідувачка Олена Мудра подала заяву до поліції про умисне перешкоджання журналістській діяльності та порушення недоторканності приватного життя
» Всі новини