З цієї нагоди в монастирі теж відбулася презентація історичної праці «Світильник віри: історія Боронявського монастиря на тлі епох», яку провів сам автор – Володимир Мороз.
Центральні богослужіння цих святкуваннь очолили єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії Ніл Лущак ЧБМ та екзарх Харківський Василій Тучапець ЧСВВ.
Під час Архієрейської Літургії, відбулися пресвітерські свячення уродженця с. Бороняви, диякона-василіянина Еммануїла Олександра Хмари.
Святкування розпочалися у вівторок, 1 серпня.
Традиційно по чернечій горі пройшла хресна хода з духовними повчаннями, які виголосив о. Лука Буняк ЧСВВ з Малоберезнянського монастиря. Духовні роздуми були побудовані на Євангелії від Йоана та присвячені отцям і братам-василіянам, які зберегли своє монаше та священниче покликання в часах переслідування, а також підпільно берегли віру серед греко-католиків, навіть ціною власного життя та ціною увʼязнення і заслання. Після кожного повчання зачитувалася теж і біографія кожного ченця-василіянина Провінції Св. Миколая. На завершення хресної ходи відбулося посвячення води на монастирському джерелі.
Опісля на відпустовій площі була відслужена Велика Вечірня з Литією, яку очолив владика Василій Тучапець ЧСВВ у співслужінні з о. Пантелеймоном Трофімовим ЧСВВ – ректором Василіянського Інституту флософсько-богословських студій (Львів-Брюховичі) та дияконом Еммануїлом Хмарою ЧСВВ. Співали Вечірню отці і Брати Василіяни.
Після Вечірні була відслужена Божественна Літургія, під спів Хустського греко-католицькогохору, яку очолив та виголосив під час неї проповідь о. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ, з Василіянського монастиря у м. Камʼянці-Подільському. Йому співслужили єпархіяльні священики, які прибули на святкові вечірні богослужіння.
На завершення цього святкового дня в монастирі, біля відпустової каплиці, відбулася презентація історичної праці «Світильник віри: історія Боронявського монастиря на тлі епох», яку провів сам автор – Володимир Мороз.
Після презентації в монастирі проходили нічні молитовні чування, які проводив о. Мелетій Рішко ЧСВВ.
Святкування продовжилися у середу, 2 серпня.
Святкову Утреню відслужив о. Єронім Грім ЧСВВ – віце-ректор Василіянського Інституту в Брюховичах.
Акафіст до Св. Пророка Іллі відслужив о. Макарій Флячок ЧСВВ з Добромильського монастиря.
Опісля розпочалося головне богослужіння монастирських святкувань – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолили Кир Ніл Лущак ЧБМ – єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії та Кир Василій Тучапець ЧСВВ – екзарх Харківський, під спів Івано-Франківського хору з Катедрального собору УГКЦ.
З єпископами співслужили: протоігумен Провінції Св. Миколая о. Андрій Белеканич ЧСВВ, настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина ЧСВВ, протоігумен Отців Воплоченого Слова о. Теодор Мацапула та інші отці-василіяни і єпархіяльні священики.
Святкову проповідь виголосив Преосвященний Владика Василій.
Вкінці єпископ згадав, що цього року Василіянський Чин відзначає свій ювілей – 400 років від реорганізації монашого життя, яку здійснив Митрополит Й. В. Рутський та Св. Йосафат. Завдяки цій реформі – централізації і обʼєднанню монастирів в один Чин, отці-василіяни змогли виконати і надалі виконують свою місію – несуть віру своєму народові, її підтримують та дбають про єдність з Римським Апостольським Престолом.
Під час Літургії, як згадувалося у проповіді, Владика Ніл уділив священничі свячення ченцю Василіянської Провінції Св. Миколая – диякону Еммануїлу Олександру Хмарі, уродженцю села Бороняви, який пройшов новіціятський вишкіл у Крехівському монастирі, а філософсько-богословські студії завершив у Василіянському Інституті в Брюховичах (Львів).
Після завершення Літургії, подякувавши усім учасникам святкувань, настоятель монастиря о. Тарас склав особливу подяку автору історичної праці про Боронявський монастир Володимиру Морозу. На знак цієї подяки настоятель вручив автору Василіянську грамоту та Ювілейну медаль.
Протягом двох днів святкувань вірні мали можливість приступити до Св. Тайни Сповіді завдяки численним отцям-василіянам з різних монастирів України та священикам з довколишніх парафій.
Завершилися святкування процесійною ходою від відпустової каплиці до монастирського храму, під час якої єпископи окроплювали вірних свяченою водою, а священики мирували. Тим часом, новоієрей уділяв своїм рідним, та іншим паломникам своє перше ієрейське благословення.
о. Франціск Онисько ЧСВВ
Мигаль 2017-08-04 / 15:58:50
Што католики відзначают, щурйам єтого не понять.
Щурь вася з міжгіря 2017-08-04 / 07:02:33
що то католики відзначають ???