Як і в минулому, звичаї харчування, наприклад, позначені в Угорщині не стільки наповненням новорічного стола, як стравами, що уособлюють багатство і магічні властивості. На стіл традиційно подаються страви з сочевиці, свинини, зате заборонено споживання риби і м'яса пернатих. Від католицького Різдва і до настання Нового року ще дотримуються, особливо у віддалених селах, звичаїв щедрування і проведення вертепних ігор. В останні роки, як вістку про початок нового відліку часу, під Новий рік застосовуються не стрілянину з рушниць, а піротехнічні засоби, звукові сигнали труб.
І, звичайно, свято не обходиться без подарунків. Найбільш популярними цього разу, як засвідчило проведене у передноворічні дні вивчення споживчого попиту, були плазмові телевізори, фотоапарати і різні прилади дистанційного управління. Але, як підреслюють в Угорщині, головним подарунком до різдвяних і новорічних свят було входження країни до Шенгенської зони, отримання можливості з 24 грудня вільно, без митного і прикордонного контролю, їздити ще у 23 країни Європи.
Відзначати Новий рік в Угорщині приїхало десятки тисяч туристів із усіх кінців світу, навіть з Японії і Америки. Вже за тиждень всі готелі Будапешта і навколо угорської столиці були переповнені. Крім зустрічі Нового року за угорськими звичаями і обрядами, під звуки традиційних угорських мелодій, туристи до і після свята відвідують культурні заходи, ніжаться у термальних водах, купальнях, яких у Будапешті та інших містах Угорщини кілька десятків.
Понад тисячу організованих туристів перебуває у ці дні з України, зокрема, з Києва, Дніпропетровська, Одеси, Харкова, Львова. Їх улюблений новорічно-різдвяний маршрут - Будапешт, Дебрецен, Мішкольц, Егер, і, звичайно, Токай - місто вин королів і королів вин.