Прокуратура прикривається "висновком ГПУ" щодо неможливості касації скандального рішення апеляційного суду – правозахисники

У вівторок, 27 червня, нам повідомили в прокуратурі Закарпатської області, що вони не будуть подавати касацію в резонансній справі щодо повернення громаді Ужгорода чергової «віджатої» земельної ділянки вартістю майже 800 тис грн.

Прокуратура прикривається "висновком ГПУ" щодо неможливості касації скандального рішення апеляційного суду – правозахисники

Нагадуємо громадськості, йдеться про ділянку в санітарно-захисній зоні промислового заводу «Гроклін-Карпати» біля Боздоського парку на Слов’янській набережній в мікрорайоні «Боздош», яку Ужгородський міськрайонний суд повернув громаді як незаконно відчужену. Однак, апеляційний суд скасував таке рішення суду 1-ї інстанції, бо родина його голови, Ганни Фазикош, отримала 3 ділянки на тій же скандальній «замінованій» сесії 9 листопада 2015 року із тими же порушеннями генплану, що і дана.

Як пояснили нам в обласній прокуратурі, у них наявний висновок ГПУ, згідно з яким генеральна прокуратура не вбачає підстав для касаційного оскарження рішення Апеляційного суду Закарпатської області від 30.05.2017 в справі №308/8048/16-ц.

При цьому самого висновок ГПУ представникам громади не показують. Відповідно, є всі підстави взагалі сумніватися в існуванні цього документа.

Тобто, з подачі прокуратури Закарпатської області ми маємо розуміти головний правоохоронний орган країни так, що земля не є основним національним багатством і не перебуває під особливою охороною держави? Що кошти, витрачені місцевою прокуратурою за подачу позову, принципову позицію та забезпечення представництва в місцевих судах, є марними? Що Ужгородський міськрайсуд 23 грудня 2016 р. виніс завідомо неправосудне рішення і в нас вже не діють десятки норм чинного земельного і містобудівного законодавства, якими визначено, що надання, використання і забудова земельних ділянок здійснюється виключно на підставі генплану міста та іншої містобудівної документації? Чи, можливо, київські правники, що служать в ГПУ, на відміну від ужгородських, користуються іншими редакціями законів України і їх дипломи надають їм право тлумачити всупереч чинних норм права і здоровому глузду?

Враховуючи, що такі ганебні явища ми спостерігаємо в період святкування чергової річниці Конституції України, це не тільки обурює патріотичні організації та правозахисну спільноту краю, а й є свідченням прямого нехтування приписами статті 14 Основного Закону та ставить під загрозу довіру до правоохоронних органів в цілому.

Оскільки це не перший випадок, коли прокуратура "зливає" справи та інтереси держави на етапі касаційного оскарження, розмінюючи інтереси нашої громади на приватні, нами на упередження було подано касаційну скаргу від мешканця Ужгорода як третьої особи з метою повернення даної "віджатої" земельної ділянки назад в комунальну власність міста.

Громадські правозахисники Наталія Майстренко і Віталій Грегор

28 червня 2017р.

Теги: ділянка, прокуратура

Коментарі

Віталій Грегор 2017-06-29 / 18:20:40
Володмир, якщо припустити на 0,01% що ви праві що ділянка відповідає генплану, то що робити із вимогами ч.3 ст.24 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", яка ЗАБОРОНЯЄ надання земельних ділянок за відсутності плану зонування чи детального плану. А таких планів в редакції генплану 2004 року, що діяв на час прийняття, не було.
Тому коли навчитесь читати і виконувати Закони, а не спотворюючи тлумачити, дзвоніть 0997216463, проконсультую як в подальшому не красти землі нашого міста. А дану і так повернемо, питання лише часу і терпіння, бо в правовій державі покарання за порушення є невідворотнім!

Володимиру 2017-06-29 / 17:16:20
Скажіть простіше: гроші від Кекерченя вже зайшли в прокуратуру. Тому, активісти, вгамуйтеся, бо можете нашкодити їх осіданню в прокурорських кишенях.

Володимир 2017-06-29 / 16:49:08
Справа Кекерченя - білими нитками шита. Там з боку прокуратури порушення на порушенні. Підстав позову (адекватних) - жодної. Єрунда повна. Тому замість кричати "зрада" розберіться спочатку.

Прокуратура "подвинула" ділянку в іншу зону на карті і на цій підставі почала відповідача шантажувати. Коли почали розбиратися - надання ділянки відбулося у відповідності до містобудівного законодавства. Данко потім в коридорі бідкався, що "не розібрався" і вибачався. Казав "сподіваюся, що область це скасує, я помилився".

Так що, панове "професійні активісти", чи то пак "професійні шантажисти" вгамуйтеся трохи.

Небайдужа 2017-06-29 / 11:26:01
У Гаврилюка відсутня совість, а продає він не лише Закарпатську землю ще і ліс, чому вже стала неактуальною боротьба з лісовою мафією і контрабандою? Кришування карєрів, ігрового бізнесу, спиртного. Гаврилюк сюда на заробітки приіхав. Постійно просить у підлеглих гроші. Перевів всі прокуратури на госпрозрахунок, позбавляє прокурорів зарплат і преміювання, говорить, що потрібно вчитися заробляти бо часу у них не багато.

Ужгородець 2017-06-29 / 09:36:39
І як Гаврилюку нормально святкується , продаючи нашу землю і свою совість?

Також про Гаврилюка 2017-06-28 / 22:46:59
Всю капусту для нього стриже його заступник Василенко, призначений Гаврилюком касиром у прокуратурі. Через нього йдуть бабки і за призначення у прокуратурі, а потім всі скаржаться на кадри.

Про ГАВРИЛЮКА 2017-06-28 / 22:22:36
Цей обласний начальник працює у змові з Ступачкою&Ко..вони його не чіпають, мафно і дружину не вичисляють..а він їм допомагає..кришує..зливає інфу хто і що, які справи проти їх (ступачкиних) ворогів порушено..закриває очі на беззаконня цих дегенератів з данацком на чолі..тому ступачка користуючись нагодою і метушиться щоб всіх своїх обідчіків наказати, гівном обілляти..і причому усі заяви на неї від інших людей якимось чином навіть не розглядаються з подачі Гаврилюка..Але..недовго парубку лишилось стригти капусту на закарпатті))))

Гаврилюк 2017-06-28 / 21:27:52
По Закарпутті ходжу, доляри ріхую, а де файна є кубіта, там і заночую. Гоп-стоп громадо
Нам рублів не нада
Доляри давайте
А ви хлопці грайте

Ужгородець 2017-06-28 / 20:46:26
Що тут скажеш - обласні керівники суду і прокуратури домовились, і явно не інтереси мешканців захищати, а свої кишені

Наталія Майстренко 2017-06-28 / 20:20:42
Тут Яцков Микола посилався в День Великомучениці Конституції на свіжий рейтинг прозорості міст України, соромлячи наше місто за посередній результат. Я не буду засмічувати допис номерами справ, рішення в яких від першої до касаційної інстанцій в подібних справах (більшість із них за позовами органів прокуратури) давно вже створили стійку практику в питаннях обовязкової відповідності землевпорядної документації вимогам (нормам) містобудівної, зокрема чи в першу чергу, положенням генерального плану. Це в інших регіонах... "Особливість" Закарпаття має конкретні обличчя та імена. Немає наразі чим пишатись у цьому випадку

НОВИНИ: Соціо

16:29
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 1
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 4
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
» Всі новини